CVR 38784234Public limited company (A/S)Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)Aarhus CFounded 26 Jun 2017
CVR holds no employment figures for this company.
Dandex has recorded no changes to this company since it began following the register.
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Obton Solenergi Stabil A/S, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexRevenue
359.4M
DKK, annual report 2024
-6.1% on 2023
Result
-770.2M
DKK, annual report 2024
Equity
1.2B
DKK, annual report 2024
Obton Stabil KomplementaranpartsselskabCVR 38783386, until 10 Sep 2025
Obton Stabil Selskabsinvestor A/SCVR 38783890, 50% to under 66.7% of capital and votes, until 29 Sep 2025
Obton Stabil Privatinvestor A/SCVR 38783572, 20% to under 25% of capital and votes, until 29 Sep 2025
and 1 moreSandra Cecilia Grauers Nilssonuntil 29 Sep 2025
No current partner is registered.
Fully liable participants (fuldt ansvarlige deltagere) in CVR: liable for the company's debts without limit.
CVR 3878338626 Jun 2017 to 10 Sep 2025
No current owner is registered.
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR 31596106100% of capital and votes26 Jun 2017 to 26 Jun 2017
CVR 3878357220% to under 25% of capital and votesnotified 9 Mar 202126 Jun 2017 to 29 Sep 2025
CVR 3878389050% to under 66.7% of capital and votesnotified 9 Mar 202126 Jun 2017 to 29 Sep 2025
CVR 38784234100% of capital and votes1 Jan 2018 to 1 Jan 2018
CVR 3985058310% to under 15% of capital and votesnotified 30 Dec 201921 Nov 2018 to 29 Sep 2025
Obton Solenergi Stabil A/S holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for Obton Solenergi Stabil A/S as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 4232313625% to under 33.3% of capital and votes7 Apr 2021 to 29 Sep 2025
CVR 40925465100% of capital and votes11 Nov 2019 to 29 Sep 2025
CVR 40925813100% of capital and votes11 Nov 2019 to 29 Sep 2025
CVR 41930691100% of capital and votes27 Nov 2020 to 29 Sep 2025
CVR 38138944100% of capital and votes1 Feb 2018 to 29 Sep 2025
CVR 38047604100% of capital and votes28 Nov 2017 to 29 Sep 2025
CVR 38398539100% of capital and votes28 Nov 2017 to 29 Sep 2025
CVR 38530194100% of capital and votes7 Feb 2020 to 29 Sep 2025
CVR 38484559100% of capital and votes30 Apr 2018 to 29 Sep 2025
CVR 40762957100% of capital and votes5 Sep 2019 to 29 Sep 2025
CVR 40534555100% of capital and votes22 May 2019 to 29 Sep 2025
CVR 37956767100% of capital and votes1 Jan 2018 to 29 Sep 2025
CVR 41425687100% of capital and votes5 Aug 2020 to 29 Sep 2025
CVR 38143352100% of capital and votes1 Feb 2018 to 29 Sep 2025
CVR 38049526100% of capital and votes28 Nov 2017 to 29 Sep 2025
CVR 40535225100% of capital and votes22 May 2019 to 29 Sep 2025
CVR 37959847100% of capital and votes1 Jan 2018 to 29 Sep 2025
CVR 4262982020% to under 25% of capital and votes30 Dec 2021 to 29 Sep 2025
CVR 39367866100% of capital and votes22 Feb 2018 to 29 Sep 2025
CVR 4262981225% to under 33.3% of capital and votes30 Dec 2021 to 29 Sep 2025
CVR 40654518100% of capital and votes11 Jul 2019 to 29 Sep 2025
CVR 41110694100% of capital and votes26 Jan 2020 to 29 Sep 2025
CVR 43319744100% of capital and votes9 Jun 2022 to 29 Sep 2025
CVR 4012160925% to under 33.3% of capital and votes23 Dec 2018 to 29 Sep 2025
CVR 4012186225% to under 33.3% of capital and votes23 Dec 2018 to 29 Sep 2025
CVR 40360581100% of capital and votes18 Mar 2019 to 29 Sep 2025
CVR 39367130100% of capital and votes22 Feb 2018 to 29 Sep 2025
CVR 41825006100% of capital and votes30 Oct 2020 to 29 Sep 2025
CVR 41930926100% of capital and votes27 Nov 2020 to 29 Sep 2025
CVR 40763171100% of capital and votes5 Sep 2019 to 29 Sep 2025
CVR 40654798100% of capital and votes11 Jul 2019 to 29 Sep 2025
CVR 41110929100% of capital and votes26 Jan 2020 to 29 Sep 2025
CVR 40362371100% of capital and votes18 Mar 2019 to 29 Sep 2025
CVR 41825154100% of capital and votes30 Oct 2020 to 29 Sep 2025
CVR 38396528100% of capital and votes28 Nov 2017 to 1 Jan 2025
CVR 43319728100% of capital and votes9 Jun 2022 to 1 Jan 2025
CVR 38529412100% of capital and votes7 Feb 2020 to 1 Jan 2025
CVR 38478044100% of capital and votes30 Apr 2018 to 1 Jan 2025
CVR 4127440925% to under 33.3% of capital and votes29 Dec 2020 to 31 Dec 2023
CVR 38471783100% of capital and votes1 Jan 2018 to 27 Oct 2023
CVR 38471899100% of capital and votes1 Jan 2018 to 27 Oct 2023
CVR 38471090100% of capital and votes1 Jan 2018 to 27 Oct 2023
CVR 38471317100% of capital and votes1 Jan 2018 to 27 Oct 2023
CVR 37112798100% of capital and votes6 Dec 2018 to 24 Aug 2022
CVR 40293663100% of capital and votes27 Feb 2019 to 29 Jun 2022
CVR 40296662100% of capital and votes27 Feb 2019 to 29 Jun 2022
CVR 37112852100% of capital and votes6 Dec 2018 to 23 Mar 2022
CVR 40052704100% of capital and votes27 Nov 2018 to 30 Sep 2021
CVR 40052518100% of capital and votes27 Nov 2018 to 30 Sep 2021
CVR 39245094100% of capital and votes29 Aug 2019 to 10 Sep 2021
CVR 39248689100% of capital and votes29 Aug 2019 to 10 Sep 2021
CVR 41010053100% of capital and votes12 Dec 2019 to 26 May 2021
CVR 41009977100% of capital and votes12 Dec 2019 to 26 May 2021
CVR 4012171450% to under 66.7% of capital and votes23 Dec 2018 to 20 May 2021
CVR 4012162550% to under 66.7% of capital and votes23 Dec 2018 to 20 May 2021
CVR 40797092100% of capital and votes17 Sep 2019 to 1 May 2021
CVR 40796711100% of capital and votes17 Sep 2019 to 1 May 2021
CVR 39246244100% of capital and votes4 Feb 2020 to 12 Apr 2021
CVR 39244624100% of capital and votes4 Feb 2020 to 12 Apr 2021
CVR 4037401966.7% to under 90% of capital and 100% of votes21 Mar 2019 to 29 Dec 2020
CVR 40373187100% of capital and votes21 Mar 2019 to 29 Dec 2020
CVR 40121897100% of capital and votes23 Dec 2018 to 29 Dec 2020
CVR 40372946100% of capital and votes21 Mar 2019 to 29 Dec 2020
CVR 40372644100% of capital and votes21 Mar 2019 to 29 Dec 2020
CVR 40656332100% of capital and votes19 Aug 2019 to 29 Dec 2020
CVR 40121579100% of capital and votes23 Dec 2018 to 29 Dec 2020
CVR 40656480100% of capital and votes19 Aug 2019 to 29 Dec 2020
CVR 39245205100% of capital and votes29 Aug 2019 to 21 Aug 2020
CVR 40109978100% of capital and votes20 Dec 2018 to 21 Aug 2020
CVR 39246724100% of capital and votes29 Aug 2019 to 21 Aug 2020
CVR 40110429100% of capital and votes20 Dec 2018 to 21 Aug 2020
CVR 36444681100% of capital and votes1 Jan 2019 to 1 Jan 2019
CVR 36425997100% of capital and votes1 Jan 2019 to 1 Jan 2019
CVR lists no current officers for this company.
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
26 Jun 2017 to 4 Nov 2026.
| Metric | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 278,399 | 307,839 | 546,912 | 382,658 | 359,379 |
| Gross profit | 188,474 | Not reported | Not reported | Not reported | Not reported |
| Operating profit | +45,721 | +109,900 | +297,489 | +108,958 | -617,045 |
| Result for the year | -27,367 | +60,952 | +120,972 | -41,062 | -770,223 |
| Equity | 1,827,556 | 2,061,232 | 2,157,223 | 1,955,447 | 1,162,454 |
| Total assets | 4,331,886 | 5,775,298 | 5,309,821 | 5,079,445 | 3,660,526 |
| Employees (average) | Not reported | 25 | 22 | Not reported | Not reported |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Revenue growth (omsætningsvækst) | 174.8% | 10.6% | 77.7% | -30% | -6.1% |
| EBIT margin (overskudsgrad) | 16.4% | 35.7% | 54.4% | 28.5% | -171.7% |
| EBITDA | 154,089 | 256,166 | 459,623 | 278,251 | 228,701 |
| EBITDA margin | 55.4% | 83.2% | 84% | 72.7% | 63.6% |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | Not reportednote 1 | 13.6% | -12% | Not reportednote 1 | Not reportednote 1 |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | 1,531,060 | 2,383,746 | 2,285,080 | 2,242,137 | 1,923,992 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | 9.9x | 9.3x | 5x | 8.1x | 8.4x |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | 1.1%note 2 | 1.9% | 4.9% | 2%note 2 | -13.2%note 2 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 1,490,300note 3 | 1,581,578 | 132,732 | 337,860 | 9,642 |
| Capex % of sales (investeringer i procent af omsætningen) | 535.3%note 3 | 513.8% | 24.3% | 88.3% | 2.7% |
| FCFF / EBITDA (pengestrømskonvertering) | Not reported | -553.5% | -22.6% | 28.5%note 2 | 117.4%note 2 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Group figures (koncern).
Annual report 2024
1 Jan 2024 to 31 Dec 2024, published 13 Jun 2025
Annual report 2023
1 Jan 2023 to 31 Dec 2023, published 16 May 2024
Annual report 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 13 Jun 2023
Annual report 2021
1 Jan 2021 to 31 Dec 2021, published 30 May 2022
Annual report 2020
1 Jan 2020 to 31 Dec 2020, published 21 May 2021
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the ceasing company (Ophørende selskab)
From CVR, read 4 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
48 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er d. 29.09.2025 opløst ved fusion med CVR-nummer: 45319857 Renewable Energy Company A/S.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Anders Marcus, den 15.09.2025, Karsten Rovelt-Busch, (formand), den 15.09.2025, Hans Peter Rørbæk Vestergaard, den 15.09.2025.
Tiltrådte:
Lasse Jæger Guldsborg, den 15.09.2025, Christian Holm Jørgensen, den 15.09.2025, Bruno Kold Larsen, (formand), den 15.09.2025.
Direktion:
Virksomheden er omdannet til et aktieselskab med CVR-NR. 38784234
Vedtægter ændret: 10.09.2025
Nyt navn: Obton Solenergi Stabil A/S
Fuldt ansvarlige deltagere
Fratrådte:
Obton Stabil Komplementaranpartsselskab, den 10.09.2025.
Erhvervsstyrelsen har modtaget erklæring fra vurderingsmændene om kreditorernes stilling angående den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 45319857 Renewable Energy Company A/S (fortsættende), CVR-nummer: 38783890 Obton Stabil Selskabsinvestor P/S (ophørende), CVR-nummer: 38784234 Obton Solenergi Stabil P/S (ophørende), CVR-nummer: 40931317 Obton Impact AKK Selskab P/S (ophørende), CVR-nummer: 40932364 Obton Solenergi Master Impact P/S (ophørende) og CVR-nummer: 40948791 Obton Impact AKK Reinvestment A/S (ophørende). Modtagelse af fusionsplan er bekendtgjort den 15.07.2025.
I erklæringen antages det, at kreditorerne i CVR-nummer: 45319857 Renewable Energy Company A/S, CVR-nummer: 38783890 Obton Stabil Selskabsinvestor P/S, CVR-nummer: 38784234 Obton Solenergi Stabil P/S, CVR-nummer: 40931317 Obton Impact AKK Selskab P/S, CVR-nummer: 40932364 Obton Solenergi Master Impact P/S og CVR-nummer: 40948791 Obton Impact AKK Reinvestment A/S må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Vedtægter ændret: 10.07.2025
Kapitalnedsættelse besluttet 10.07.2025 er gennemført 15.08.2025.
Kapitalen udgør herefter kr. 773.408.781,00.
Revision:
Fratrådte:
BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab, den 11.08.2025.
Tiltrådte:
CVR-NR. 45719375 BDO 2025 Statsautoriseret Revisionspartnerselskab, Vestre Ringgade 28, 8000 Aarhus C, den 11.08.2025.
Kapitalnedsættelse besluttet 10.07.2025 henlæggelse til særlig reserve kr. 773.408.781,00 til kurs 100,00.
Virksomhedens kreditorer opfordres til at indberette deres krav til virksomheden. Kreditorerne kan kræve betryggende sikkerhed for uforfaldne krav og betaling af forfaldne krav. Krav skal indberettes senest 4 uger fra dags dato.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 45319857 Renewable Energy Company A/S (fortsættende), CVR-nummer: 38783890 Obton Stabil Selskabsinvestor P/S (ophørende), CVR-nummer: 38784234 Obton Solenergi Stabil P/S (ophørende), CVR-nummer: 40931317 Obton Impact AKK Selskab P/S (ophørende), CVR-nummer: 40932364 Obton Solenergi Master Impact P/S (ophørende) og CVR-nummer: 40948791 Obton Impact AKK Reinvestment P/S (ophørende).
Vedtægter ændret: 02.06.2025
Bestyrelse:
Fratrådte:
Lars Bentsen, den 30.09.2024, Søren Lindgaard, (formand), den 30.09.2024.
Tiltrådte:
Karsten Rovelt-Busch, (formand), den 30.09.2024, Hans Peter Rørbæk Vestergaard, den 30.09.2024.
Vedtægter ændret: 15.05.2024
Vedtægter ændret: 18.01.2024
Vedtægter ændret: 16.05.2023
Ny adresse: c/o Obton A/S, Kristine Nielsens Gade 5, 8000 Aarhus C
Bestyrelse:
Fratrådte:
Peter Krogsgaard Jørgensen, (formand), den 24.05.2022.
Tiltrådte:
Søren Lindgaard, (formand), den 24.05.2022.
Vedtægter ændret: 02.02.2022
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 02.02.2022.
kr. 5.902.033,00, indbetalt kontant, kurs 141,38.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.546.817.562,00.
Vedtægter ændret: 24.11.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 24.11.2021.
kr. 24.570.694,00, indbetalt kontant, kurs 144,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.540.915.529,00.
Vedtægter ændret: 23.09.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 23.09.2021.
kr. 8.786.924,00, indbetalt kontant, kurs 143,59.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.516.344.835,00.
Vedtægter ændret: 02.07.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 02.07.2021.
kr. 9.159.973,00, indbetalt kontant, kurs 142,67.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.507.557.911,00.
Vedtægter ændret: 18.05.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 18.05.2021.
kr. 592.751,00, indbetalt kontant, kurs 142,67.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.498.397.938,00.
Vedtægter ændret: 12.04.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 12.04.2021.
kr. 1.597.712,00, indbetalt kontant, kurs 142,67.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.497.805.187,00.
Vedtægter ændret: 12.02.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 12.02.2021.
kr. 17.329.995,00, indbetalt kontant, kurs 142,64.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.496.207.475,00.
Vedtægter ændret: 02.10.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 02.10.2020.
kr. 37.298.970,00, indbetalt kontant, kurs 139,33.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.478.877.480,00.
Vedtægter ændret: 07.07.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 07.07.2020.
kr. 44.196.005,00, indbetalt kontant, kurs 140,96.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.441.578.510,00.
Vedtægter ændret: 19.06.2020
Kapitalnedsættelse besluttet 20.05.2020 er gennemført 22.06.2020.
Kapitalnedsættelse besluttet 20.05.2020 er gennemført 22.06.2020.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.397.382.505,00.
Kapitalnedsættelse besluttet 20.05.2020 udbetaling til aktionær anpartshaver kr. 186.317.667,34 til kurs 100,00.
Kapitalnedsættelse besluttet 20.05.2020 henlæggelse til særlig reserve kr. 279.476.501,07 til kurs 100,00.
Virksomhedens kreditorer opfordres til at indberette deres krav til virksomheden. Kreditorerne kan kræve betryggende sikkerhed for uforfaldne krav og betaling af forfaldne krav. Krav skal indberettes senest 4 uger fra dags dato.
Vedtægter ændret: 16.03.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 16.03.2020.
kr. 40.103.427,00, indbetalt kontant, kurs 112,59.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.863.176.673,41.
Vedtægter ændret: 30.12.2019
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 30.12.2019.
kr. 640.499.214,00, indbetalt kontant, kurs 107,42.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.823.073.246,41.
Vedtægter ændret: 10.07.2019
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 10.07.2019.
kr. 106.176.621,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.182.574.032,41.
Vedtægter ændret: 21.06.2019
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 21.06.2019.
kr. 97.310.801,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.076.397.411,41.
Vedtægter ændret: 20.06.2019
Vedtægter ændret: 23.05.2019
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 23.05.2019.
kr. 147.712.253,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 979.086.610,41.
Vedtægter ændret: 02.05.2019
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 02.05.2019.
kr. 68.367.809,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 831.374.357,41.
Vedtægter ændret: 28.02.2019
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 28.02.2019.
kr. 277.274.797,30, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 763.006.548,41.
Vedtægter ændret: 08.01.2019
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 08.01.2019.
kr. 72.976.376,11, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 485.731.751,11.
Vedtægter ændret: 10.12.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 10.12.2018.
kr. 77.260.722,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 412.755.375,00.
Vedtægter ændret: 29.10.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 29.10.2018.
kr. 47.279.800,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 335.494.653,00.
Vedtægter ændret: 03.10.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 03.10.2018.
kr. 30.398.156,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 288.214.853,00.
Vedtægter ændret: 21.08.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 21.08.2018.
kr. 29.251.258,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 257.816.697,00.
Vedtægter ændret: 15.08.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 15.08.2018.
kr. 23.698.389,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 228.565.439,00.
Vedtægter ændret: 07.08.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 07.08.2018.
kr. 50.359.038,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 204.867.050,00.
Vedtægter ændret: 28.06.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 28.06.2018.
kr. 47.540.219,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 154.508.012,00.
Vedtægter ændret: 01.05.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 01.05.2018.
kr. 31.547.848,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 106.967.793,00.
Vedtægter ændret: 28.02.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 28.02.2018.
kr. 10.100.682,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 75.419.945,00.
Vedtægter ændret: 12.02.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 12.02.2018.
kr. 42.415.863,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 65.319.263,00.
Vedtægter ændret: 02.01.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 02.01.2018.
kr. 22.403.400,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 22.903.400,00.
Vedtægter ændret: 05.09.2017
Formål ændret: Selskabets formål er direkte eller indirekte, i eget navn eller gennem datterselskaber at investere i, finansiere, mellemfinansiere, opføre, eller lade opføre solcelleprojekter samt hermed beslægtet virksomhed.
Stiftelsesdato: 26.06.2017.
Virkningsdato: 26.06.2017.
Seneste vedtægtsdato: 26.06.2017.
Kapital:
kr. 500.000,00.
Kapitalklasser: Nej
Indbetalingsmåde: Indbetalt kontant kr. 500.000,00 til kurs 100,00, fuldt indbetalt.
Stifter:
CVR-NR. 31596106 OBTON A/S, Silkeborgvej 2, 8000 Aarhus C, den 26.06.2017.
Komplementar:
CVR-NR. 38783386 Obton Stabil Komplementaranpartsselskab, c/o Obton A/S, Silkeborgvej 2, 8000 Aarhus C, den 26.06.2017.
Bestyrelse:
Peter Krogsgaard Jørgensen (formand), den 26.06.2017, Lars Lunau Bentsen, den 26.06.2017, Anders Marcus, den 26.06.2017.
Direktion:
Anders Marcus, den 26.06.2017.
Selskabet tegnes af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse..
Revision:
CVR-NR. 20222670 BDO STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Kystvejen 29, 8000 Aarhus C, den 26.06.2017.
Første regnskabsår:
26.06.2017 - 31.12.2017.
Regnskabsår:
01.01 - 31.12.
Formål:
Selskabets formål er direkte eller indirekte gennem datterselskaber at investere i solenergiprojekter samt hermed beslægtet virksomhed.
1 registered in CVR.
P-number 1022643009Kristine Nielsens Gade 5, 8000 Aarhus C