CVR 40932364Public limited company (A/S)Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)Aarhus CFounded 14 Nov 2019
Dandex has recorded no changes to this company since it began following the register.
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Obton Solenergi Master Impact A/S, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
6
CVR registry, 2025
Revenue
533M
DKK, annual report 2024
+20.5% on 2023
Result
-1.1B
DKK, annual report 2024
Equity
986.6M
DKK, annual report 2024
Obton Impact Group KomplementaranpartsselskabCVR 40931015, until 5 Sep 2025
Obton Impact AKK Selskab A/SCVR 40931317, 50% to under 66.7% of capital and votes, until 29 Sep 2025
Obton Impact AKK Privat A/SCVR 40930035, 15% to under 20% of capital and votes, until 29 Sep 2025
and 2 moreAnders Marcusuntil 29 Sep 2025
No current partner is registered.
Fully liable participants (fuldt ansvarlige deltagere) in CVR: liable for the company's debts without limit.
CVR 4093101514 Nov 2019 to 5 Sep 2025
No current owner is registered.
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR 4093003515% to under 20% of capital and votesnotified 10 Jul 202014 Nov 2019 to 29 Sep 2025
CVR 409300435% to under 10% of capital and votesnotified 26 Apr 202114 Nov 2019 to 29 Sep 2025
CVR 4093131750% to under 66.7% of capital and votesnotified 11 May 202114 Nov 2019 to 29 Sep 2025
CVR 4093134115% to under 20% of capital and votesnotified 30 Nov 202114 Nov 2019 to 29 Sep 2025
Obton Solenergi Master Impact A/S holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for Obton Solenergi Master Impact A/S as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 42926221100% of capital and votes15 Dec 2021 to 29 Sep 2025
CVR 42483710100% of capital and votes11 Jun 2021 to 29 Sep 2025
CVR 42227854100% of capital and 90% to under 100% of votes8 Mar 2021 to 29 Sep 2025
CVR 41303956100% of capital and votes6 May 2021 to 29 Sep 2025
CVR 43138243100% of capital and votes14 Mar 2022 to 29 Sep 2025
CVR 42694622100% of capital and votes16 Sep 2021 to 29 Sep 2025
CVR 42236721100% of capital and votes11 Mar 2021 to 29 Sep 2025
CVR 42483729100% of capital and votes11 Jun 2021 to 29 Sep 2025
CVR 42236748100% of capital and votes11 Mar 2021 to 29 Sep 2025
CVR 43677284100% of capital and votes30 Dec 2023 to 29 Sep 2025
CVR 41374179100% of capital and votes20 May 2020 to 29 Sep 2025
CVR 43677268100% of capital and votes30 Dec 2023 to 29 Sep 2025
CVR 43349465100% of capital and votes14 Jun 2022 to 29 Sep 2025
CVR 39244624100% of capital and votes12 Apr 2021 to 29 Sep 2025
CVR 43918966100% of capital and votes9 Mar 2023 to 29 Sep 2025
CVR 43529870100% of capital and votes18 Sep 2022 to 29 Sep 2025
CVR 41374071100% of capital and votes20 May 2020 to 29 Sep 2025
CVR 42323365100% of capital and votes8 Apr 2021 to 29 Sep 2025
CVR 42227927100% of capital and votes8 Mar 2021 to 29 Sep 2025
CVR 41304049100% of capital and votes6 May 2021 to 29 Sep 2025
CVR 43138278100% of capital and votes14 Mar 2022 to 29 Sep 2025
CVR 42694681100% of capital and votes16 Sep 2021 to 29 Sep 2025
CVR 43530291100% of capital and votes18 Sep 2022 to 29 Sep 2025
CVR 42323403100% of capital and votes8 Apr 2021 to 29 Sep 2025
CVR 42421502100% of capital and votes27 Dec 2022 to 29 Sep 2025
CVR 43349473100% of capital and votes14 Jun 2022 to 14 Mar 2025
CVR 39246244100% of capital and votes12 Apr 2021 to 14 Mar 2025
CVR 42401188100% of capital and votes17 May 2021 to 30 Sep 2024
CVR 42401226100% of capital and votes17 May 2021 to 30 Sep 2024
CVR 41916885100% of capital and votes14 Dec 2023 to 30 Jun 2024
CVR 41918438100% of capital and votes14 Dec 2023 to 30 Jun 2024
CVR 43158228100% of capital and votes21 Dec 2022 to 31 May 2024
CVR 43158244100% of capital and votes21 Dec 2022 to 31 May 2024
CVR 42347760100% of capital and votes28 Apr 2021 to 30 May 2024
CVR 42347795100% of capital and votes28 Apr 2021 to 30 May 2024
CVR 43012452100% of capital and votes25 Jan 2022 to 12 Mar 2024
CVR 39244489100% of capital and votes6 May 2021 to 3 Oct 2023
CVR 40109978100% of capital and votes21 Aug 2020 to 3 Oct 2023
CVR 39246104100% of capital and votes6 May 2021 to 3 Oct 2023
CVR 40110429100% of capital and votes21 Aug 2020 to 3 Oct 2023
CVR 43576739100% of capital and votes31 Dec 2022 to 22 Mar 2023
CVR 40998330100% of capital and votes10 Dec 2019 to 22 Mar 2023
CVR 43576836100% of capital and votes31 Dec 2022 to 22 Mar 2023
CVR 41000333100% of capital and votes10 Dec 2019 to 22 Mar 2023
CVR 42746592100% of capital and votes4 Oct 2021 to 28 Feb 2023
CVR 41249730100% of capital and votes19 Mar 2020 to 21 Dec 2022
CVR 41846038100% of capital and votes25 Nov 2020 to 21 Dec 2022
CVR 42820083100% of capital and votes5 Nov 2021 to 21 Dec 2022
CVR 41250690100% of capital and votes19 Mar 2020 to 21 Dec 2022
CVR 41846461100% of capital and votes25 Nov 2020 to 21 Dec 2022
CVR 42820377100% of capital and votes9 Nov 2021 to 21 Dec 2022
CVR 42421901100% of capital and votes17 May 2021 to 20 Oct 2022
CVR 38472046100% of capital and votes30 Sep 2021 to 30 Sep 2022
CVR 39246392100% of capital and votes6 May 2021 to 30 Sep 2022
CVR 38471376100% of capital and votes30 Sep 2021 to 30 Sep 2022
CVR 39244772100% of capital and votes6 May 2021 to 30 Sep 2022
CVR 41215690100% of capital and votes18 Nov 2020 to 30 Sep 2022
CVR 39245205100% of capital and votes21 Aug 2020 to 25 May 2022
CVR 39246724100% of capital and votes21 Aug 2020 to 25 May 2022
CVR 41217286100% of capital and votes18 Nov 2020 to 9 Mar 2022
CVR 4142568750% to under 66.7% of capital and votes5 Aug 2020 to 21 Apr 2021
CVR lists no current officers for this company.
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
14 Nov 2019 to 5 Nov 2026.
Aug 2025, monthly: 6 employees, 6 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | Jan 2021 | Feb 2021 | Mar 2021 | Apr 2021 | May 2021 | Jun 2021 | Jul 2021 | Aug 2021 | Sep 2021 | Oct 2021 | Nov 2021 | Dec 2021 | Jan 2022 | Feb 2022 | Mar 2022 | Apr 2022 | May 2022 | Jun 2022 | Jul 2022 | Aug 2022 | Sep 2022 | Oct 2022 | Nov 2022 | Dec 2022 | Jan 2023 | Feb 2023 | Mar 2023 | Apr 2023 | May 2023 | Jun 2023 | Jul 2023 | Aug 2023 | Sep 2023 | Oct 2023 | Nov 2023 | Dec 2023 | Jun 2024 | Jun 2025 | Aug 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 |
| FTE | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 5 | 6 |
| Series | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Monthly Jan 2021 to Aug 2025.
Latest Aug 2025, published 21 Oct 2025. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | Not reported | Not reported | 211,918 | 442,395 | 533,029 |
| Gross profit | Not reported | -109 | Not reported | Not reported | Not reported |
| Operating profit | -101 | -241 | +170,074 | Not reported | Not reported |
| Result for the year | -1,830 | -74 | +56,081 | -313,169 | -1,086,822 |
| Equity | 805,861 | 2,000,686 | 2,510,348 | 2,151,917 | 986,647 |
| Total assets | 824,673 | 2,155,886 | 7,794,313 | 8,165,812 | 5,802,802 |
| Employees (average) | Not reported | 1 | 10 | 10 | 17 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Revenue growth (omsætningsvækst) | Not reportednote 1 | Not reportednote 2 | 35.8% | 108.8% | 20.5% |
| EBIT margin (overskudsgrad) | Not reported | Not reported | 80.3% | -14.2%note 3 | -259.7%note 3 |
| EBITDA | Not reportednote 4 | Not reportednote 4 | 247,233 | 359,116note 3 | 443,585note 3 |
| EBITDA margin | Not reported | Not reported | 116.7% | 81.2%note 3 | 83.2%note 3 |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | Not reportednote 5 | Not reportednote 2 | 0% | 0% | 70% |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | -211,792note 6 | -577,110note 6 | 3,089,326 | 3,176,073 | 3,309,547 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | Not reportednote 2 | Not reportednote 4 | 12.5x | 8.8xnote 3 | 7.5xnote 3 |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | Not reportednote 2 | 0%note 7 | 3.3%note 8 | -0.9%note 9 | -22.4%note 9 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | Not reportednote 10 | Not reportednote 10 | 4,505,028 | 991,335 | 730,652 |
| Capex % of sales (investeringer i procent af omsætningen) | Not reported | Not reported | 2,125.8% | 224.1% | 137.1% |
| FCFF / EBITDA (pengestrømskonvertering) | Not reported | Not reported | -1,825.8%note 8 | 43.2%note 11 | -98%note 11 |
| NIBD incl. group and owner balances (NIBD inkl. koncern- og ejermellemværender) | -680,969note 6 | -1,563,904note 6 | 3,099,983 | 3,201,924 | 3,395,559 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group. Not every period is a full year: 2020 covers 14 months (14 Nov 2019 to 31 Dec 2020). Changes against it compare periods of different length.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Group figures (koncern).
Annual report 2024
1 Jan 2024 to 31 Dec 2024, published 17 Jun 2025
Annual report 2023
1 Jan 2023 to 31 Dec 2023, published 5 Jun 2024
Annual report 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 29 Jun 2023
Annual report 2021
1 Jan 2021 to 31 Dec 2021, published 20 May 2022
Annual report 2020
14 Nov 2019 to 31 Dec 2020, published 31 May 2021
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the ceasing company (Ophørende selskab)
From CVR, read 5 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
36 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er d. 29.09.2025 opløst ved fusion med CVR-nummer: 45319857 Renewable Energy Company A/S.
Virksomheden er omdannet til et aktieselskab med CVR-NR. 40932364
Vedtægter ændret: 05.09.2025
Nyt navn: Obton Solenergi Master Impact A/S
Fuldt ansvarlige deltagere
Fratrådte:
Obton Impact Group Komplementaranpartsselskab, den 05.09.2025.
Erhvervsstyrelsen har modtaget erklæring fra vurderingsmændene om kreditorernes stilling angående den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 45319857 Renewable Energy Company A/S (fortsættende), CVR-nummer: 38783890 Obton Stabil Selskabsinvestor P/S (ophørende), CVR-nummer: 38784234 Obton Solenergi Stabil P/S (ophørende), CVR-nummer: 40931317 Obton Impact AKK Selskab P/S (ophørende), CVR-nummer: 40932364 Obton Solenergi Master Impact P/S (ophørende) og CVR-nummer: 40948791 Obton Impact AKK Reinvestment A/S (ophørende). Modtagelse af fusionsplan er bekendtgjort den 15.07.2025.
I erklæringen antages det, at kreditorerne i CVR-nummer: 45319857 Renewable Energy Company A/S, CVR-nummer: 38783890 Obton Stabil Selskabsinvestor P/S, CVR-nummer: 38784234 Obton Solenergi Stabil P/S, CVR-nummer: 40931317 Obton Impact AKK Selskab P/S, CVR-nummer: 40932364 Obton Solenergi Master Impact P/S og CVR-nummer: 40948791 Obton Impact AKK Reinvestment A/S må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Vedtægter ændret: 09.07.2025
Kapitalnedsættelse besluttet 09.07.2025 er gennemført 14.08.2025.
Kapitalen udgør herefter kr. 619.576.113,00.
Revision:
Fratrådte:
BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab, den 11.08.2025.
Tiltrådte:
CVR-NR. 45719375 BDO 2025 Statsautoriseret Revisionspartnerselskab, Vestre Ringgade 28, 8000 Aarhus C, den 11.08.2025.
Kapitalnedsættelse besluttet 09.07.2025 henlæggelse til særlig reserve kr. 619.576.113,00 til kurs 100,00.
Virksomhedens kreditorer opfordres til at indberette deres krav til virksomheden. Kreditorerne kan kræve betryggende sikkerhed for uforfaldne krav og betaling af forfaldne krav. Krav skal indberettes senest 4 uger fra dags dato.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 45319857 Renewable Energy Company A/S (fortsættende), CVR-nummer: 38783890 Obton Stabil Selskabsinvestor P/S (ophørende), CVR-nummer: 38784234 Obton Solenergi Stabil P/S (ophørende), CVR-nummer: 40931317 Obton Impact AKK Selskab P/S (ophørende), CVR-nummer: 40932364 Obton Solenergi Master Impact P/S (ophørende) og CVR-nummer: 40948791 Obton Impact AKK Reinvestment P/S (ophørende).
Vedtægter ændret: 26.09.2024
Vedtægter ændret: 15.06.2023
Ny adresse: Kristine Nielsens Gade 5, 8000 Aarhus C
Vedtægter ændret: 28.03.2023
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 28.03.2023.
kr. 10.290.125,00, indbetalt kontant, kurs 214,45.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.239.152.226,00.
Vedtægter ændret: 04.10.2022
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 04.10.2022.
kr. 17.142.341,00, indbetalt kontant, kurs 217,07.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.228.862.101,00.
Vedtægter ændret: 13.09.2022
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 13.09.2022.
kr. 3.689.264,00, indbetalt kontant, kurs 211,30.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.211.719.760,00.
Vedtægter ændret: 17.05.2022
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 17.05.2022.
kr. 64.175.247,00, indbetalt kontant, kurs 211,52.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.208.030.496,00.
Vedtægter ændret: 01.03.2022
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 01.03.2022.
kr. 15.722.828,00, indbetalt kontant, kurs 224,86.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.143.855.249,00.
Vedtægter ændret: 26.01.2022
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 26.01.2022.
kr. 80.589.520,00, indbetalt kontant, kurs 211,88.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.128.132.421,00.
Vedtægter ændret: 03.01.2022
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 03.01.2022.
kr. 66.988.983,00, indbetalt kontant, kurs 211,89.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.047.542.901,00.
Vedtægter ændret: 24.11.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 24.11.2021.
kr. 137.836.374,00, indbetalt kontant, kurs 210,19.
Kapitalen udgør herefter kr. 980.553.918,00.
Vedtægter ændret: 29.10.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 29.10.2021.
kr. 31.938.073,00, indbetalt kontant, kurs 214,68.
Kapitalen udgør herefter kr. 842.717.544,00.
Vedtægter ændret: 30.09.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 30.09.2021.
kr. 35.545.849,00, indbetalt kontant, kurs 208,80.
Kapitalen udgør herefter kr. 810.779.471,00.
Vedtægter ændret: 26.08.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 26.08.2021.
kr. 60.388.031,00, indbetalt kontant, kurs 207,77.
Kapitalen udgør herefter kr. 775.233.622,00.
Vedtægter ændret: 30.07.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 30.07.2021.
kr. 31.698.050,00, indbetalt kontant, kurs 204,04.
Kapitalen udgør herefter kr. 714.845.591,00.
Vedtægter ændret: 24.06.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 24.06.2021.
kr. 94.869.719,00, indbetalt kontant, kurs 207,44.
Kapitalen udgør herefter kr. 683.147.541,00.
Vedtægter ændret: 03.05.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 03.05.2021.
kr. 24.637.374,00, indbetalt kontant, kurs 205,52.
Kapitalen udgør herefter kr. 588.277.822,00.
Vedtægter ændret: 31.03.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 31.03.2021.
kr. 41.247.345,00, indbetalt kontant, kurs 204,23.
Kapitalen udgør herefter kr. 563.640.448,00.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Lars Bentsen, (formand), den 19.03.2021, Peter Krogsgaard Jørgensen, den 19.03.2021, Anders Marcus, den 19.03.2021.
Tiltrådte:
Rene Madelaire, den 19.03.2021, Michael Nymann Nilsson, (formand), den 19.03.2021, Hugo Nyrup, den 19.03.2021, Torben Kjær-Olesen Vinther, den 19.03.2021.
Vedtægter ændret: 24.03.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 24.03.2021.
kr. 89.049.480,00, indbetalt kontant, kurs 203,68.
Kapitalen udgør herefter kr. 522.393.103,00.
Vedtægter ændret: 02.02.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 02.02.2021.
kr. 29.155.179,00, indbetalt kontant, kurs 203,09.
Kapitalen udgør herefter kr. 433.343.623,00.
Vedtægter ændret: 23.12.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 23.12.2020.
kr. 139.084.041,00, indbetalt kontant, kurs 201,94.
Kapitalen udgør herefter kr. 404.188.444,00.
Vedtægter ændret: 05.11.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 05.11.2020.
kr. 36.684.085,00, indbetalt kontant, kurs 201,61.
Kapitalen udgør herefter kr. 265.104.403,00.
Vedtægter ændret: 02.10.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 02.10.2020.
kr. 35.881.696,00, indbetalt kontant, kurs 199,99.
Kapitalen udgør herefter kr. 228.420.318,00.
Vedtægter ændret: 28.08.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 28.08.2020.
kr. 55.286.392,00, indbetalt kontant, kurs 199,99.
Kapitalen udgør herefter kr. 192.538.622,00.
Vedtægter ændret: 10.07.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 10.07.2020.
kr. 18.785.571,00, indbetalt kontant, kurs 198,90.
Kapitalen udgør herefter kr. 137.252.230,00.
Vedtægter ændret: 24.06.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 24.06.2020.
kr. 36.795.530,00, indbetalt kontant, kurs 197,83.
Kapitalen udgør herefter kr. 118.466.659,00.
Vedtægter ændret: 29.04.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 29.04.2020.
kr. 43.788.022,00, indbetalt kontant, kurs 196,69.
Kapitalen udgør herefter kr. 81.671.129,00.
Vedtægter ændret: 25.02.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 25.02.2020.
kr. 37.483.107,00, indbetalt kontant, kurs 196,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 37.883.107,00.
Stiftelsesdato: 14.11.2019.
Virkningsdato: 14.11.2019.
Seneste vedtægtsdato: 14.11.2019.
Kapital:
kr. 400.000,00.
Kapitalklasser: Nej
Indbetalingsmåde: Indbetalt kontant kr. 400.000,00 til kurs 196,00, fuldt indbetalt.
Stiftere:
CVR-NR. 40930035 Obton Impact AKK Privat A/S, Silkeborgvej 2, 8000 Aarhus C, den 14.11.2019, CVR-NR. 40930043 Obton Impact Udbytte Privat A/S, Silkeborgvej 2, 8000 Aarhus C, den 14.11.2019, CVR-NR. 40931317 Obton Impact AKK Selskab P/S, Silkeborgvej 2, 8000 Aarhus C, den 14.11.2019, CVR-NR. 40931341 Obton Impact Udbytte Selskab P/S, Silkeborgvej 2, 8000 Aarhus C, den 14.11.2019.
Komplementar:
CVR-NR. 40931015 Obton Impact Group Komplementaranpartsselskab, Silkeborgvej 2, 8000 Aarhus C, den 14.11.2019.
Bestyrelse:
Lars Bentsen, (formand), den 14.11.2019, Peter Krogsgaard Jørgensen, den 14.11.2019, Anders Marcus, den 14.11.2019.
Direktion:
Anders Marcus, den 14.11.2019.
Selskabet tegnes af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem, af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.
Revision:
CVR-NR. 20222670 BDO STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Kystvejen 29, 8000 Aarhus C, den 14.11.2019.
Første regnskabsår:
14.11.2019 - 31.12.2020.
Regnskabsår:
01.01 - 31.12.
Formål:
Selskabets formål er direkte eller indirekte gennem datterselskaber at investere i, finansiere, mellemfinansiere, opføre eller lade opføre solenergiprojekter samt hermed beslægtet virksomhed
1 registered in CVR.
P-number 1025231666Kristine Nielsens Gade 5, 8000 Aarhus C