CVR 21029807Public limited company (A/S)Computerprogrammering (621000)København ØFounded 1 Jul 1998
Dandex has recorded no changes to this company since it began following the register.
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Charlie Tango A/S, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
48
CVR registry, Aug 2026
-2 (-4%) over 12 months
Gross profit
36M
DKK, annual report 2026
-4% on 2025
Result
-579K
DKK, annual report 2026
Equity
-2.3M
DKK, annual report 2026
KMD A/SCVR 26911745, 100% of capital and votes, until 1 Sep 2026
Martin Nebelong Vidiendal Olsenuntil 1 Sep 2026
Equity was negative at 31 Mar 2026: -2.3M DKK. Dandex estimate, computed 4 Nov 2026.
No current owner is registered.
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR 2004718625% to under 33.3% of capital and votesclass Anotified 3 Jul 20173 Jul 2012 to 3 Jul 2017
CVR 2508536110% to under 15% of capital and votesclass Anotified 3 Jul 20173 Jul 2012 to 3 Jul 2017
CVR 2978558920% to under 25% of capital and votesclass Anotified 3 Jul 20173 Jul 2012 to 3 Jul 2017
CVR 3178194915% to under 20% of capital and votesnotified 3 Jul 201730 Jun 2017 to 3 Jul 2017
CVR 26911745100% of capital and votes3 Jul 2017 to 1 Sep 2026
Charlie Tango A/S holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for Charlie Tango A/S as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 30605616100% of capital and votes26 Jun 2012 to 1 Nov 2017
CVR 35802983100% of capital and votes29 Jan 2015 to 1 Nov 2017
CVR 3162415050% to under 66.7% of capital and votes1 Apr 2014 to 29 Jun 2016
CVR lists no current officers for this company.
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
1 Jul 1998 to 4 Nov 2026.
Aug 2026, monthly: 48 employees, 45 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | Q1 2010 | Q2 2010 | Q3 2010 | Q4 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Jan 2015 | Feb 2015 | Mar 2015 | Apr 2015 | May 2015 | Jun 2015 | Jul 2015 | Aug 2015 | Sep 2015 | Oct 2015 | Nov 2015 | Dec 2015 | Jan 2016 | Feb 2016 | Mar 2016 | Apr 2016 | May 2016 | Jun 2016 | Jul 2016 | Aug 2016 | Sep 2016 | Oct 2016 | Nov 2016 | Dec 2016 | Jan 2017 | Feb 2017 | Mar 2017 | Apr 2017 | May 2017 | Jun 2017 | Jul 2017 | Aug 2017 | Sep 2017 | Oct 2017 | Nov 2017 | Dec 2017 | Jan 2018 | Feb 2018 | Mar 2018 | Apr 2018 | May 2018 | Jun 2018 | Jul 2018 | Aug 2018 | Sep 2018 | Oct 2018 | Nov 2018 | Dec 2018 | Jan 2019 | Feb 2019 | Mar 2019 | Apr 2019 | May 2019 | Jun 2019 | Jul 2019 | Aug 2019 | Sep 2019 | Oct 2019 | Nov 2019 | Dec 2019 | Jan 2020 | Feb 2020 | Mar 2020 | Apr 2020 | May 2020 | Jun 2020 | Jul 2020 | Aug 2020 | Sep 2020 | Oct 2020 | Nov 2020 | Dec 2020 | Jan 2021 | Feb 2021 | Mar 2021 | Apr 2021 | May 2021 | Jun 2021 | Jul 2021 | Aug 2021 | Sep 2021 | Oct 2021 | Nov 2021 | Dec 2021 | Jan 2022 | Feb 2022 | Mar 2022 | Apr 2022 | May 2022 | Jun 2022 | Jul 2022 | Aug 2022 | Sep 2022 | Oct 2022 | Nov 2022 | Dec 2022 | Jan 2023 | Feb 2023 | Mar 2023 | Apr 2023 | May 2023 | Jun 2023 | Jul 2023 | Aug 2023 | Sep 2023 | Oct 2023 | Nov 2023 | Dec 2023 | Jan 2024 | Feb 2024 | Mar 2024 | Apr 2024 | May 2024 | Jun 2024 | Jul 2024 | Aug 2024 | Sep 2024 | Oct 2024 | Nov 2024 | Dec 2024 | Jan 2025 | Feb 2025 | Mar 2025 | Apr 2025 | May 2025 | Jun 2025 | Jul 2025 | Aug 2025 | Sep 2025 | Oct 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 0 | 5 | 13 | 14 | 12 | 9 | 7 | 7 | 10 | 20 | 33 | 29 | No count | No count | No count | No count | 38 | 47 | 45 | 32 | 33 | 31 | 32 | 31 | 29 | 30 | 32 | 35 | 34 | 35 | 34 | 33 | 34 | 32 | 30 | 29 | 27 | 30 | 31 | 32 | 31 | 31 | 29 | 29 | 28 | 30 | 29 | 28 | 31 | 34 | 36 | 36 | 36 | 36 | 74 | 95 | 92 | 89 | 90 | 88 | 84 | 77 | 76 | 78 | 76 | 81 | 76 | 75 | 79 | 80 | 79 | 78 | 77 | 75 | 70 | 69 | 69 | 71 | 71 | 73 | 71 | 71 | 72 | 71 | 70 | 64 | 61 | 60 | 57 | 56 | 54 | 53 | 53 | 54 | 54 | 52 | 56 | 54 | 50 | 56 | 55 | 55 | 55 | 53 | 54 | 52 | 52 | 53 | 55 | 57 | 58 | 58 | 59 | 57 | 59 | 58 | 59 | 60 | 60 | 62 | 63 | 65 | 61 | 60 | 60 | 59 | 58 | 60 | 56 | 59 | 55 | 54 | 52 | 66 | 53 | 57 | 54 | 51 | 48 | 49 | 49 | 49 | 48 | 47 | 48 | 59 | 49 | 50 | 50 | 48 | 49 | 50 | 49 | 50 | 50 | 49 | 49 | 53 | 48 | 48 |
| FTE | 1 | 1 | 9 | 13 | 10 | 8 | 6 | 6 | 8 | 16 | 26 | 27 | 25 | 24 | 25 | 25 | 32 | 47 | 51 | 37 | 30 | 28 | 28 | 29 | 27 | 28 | 30 | 31 | 30 | 30 | 30 | 31 | 30 | 29 | 27 | 27 | 25 | 28 | 30 | 30 | 30 | 30 | 28 | 28 | 26 | 28 | 26 | 26 | 29 | 33 | 35 | 34 | 34 | 34 | 73 | 92 | 88 | 86 | 86 | 86 | 78 | 73 | 74 | 76 | 73 | 75 | 73 | 73 | 75 | 76 | 75 | 75 | 73 | 72 | 68 | 66 | 66 | 68 | 65 | 66 | 63 | 65 | 67 | 68 | 66 | 62 | 59 | 54 | 54 | 54 | 53 | 51 | 51 | 52 | 52 | 51 | 51 | 52 | 48 | 52 | 54 | 53 | 53 | 51 | 51 | 51 | 51 | 52 | 53 | 56 | 55 | 54 | 56 | 55 | 57 | 56 | 57 | 58 | 58 | 60 | 59 | 59 | 57 | 57 | 58 | 55 | 55 | 56 | 53 | 55 | 53 | 52 | 50 | 55 | 51 | 51 | 52 | 48 | 46 | 46 | 46 | 47 | 46 | 45 | 46 | 47 | 47 | 49 | 47 | 47 | 48 | 50 | 49 | 49 | 48 | 49 | 49 | 48 | 47 | 45 |
| Series | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Quarterly | Quarterly | Quarterly | Quarterly | Annual | Annual | Annual | Annual | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Annual 1998 to 2009 and 2011 to 2014; quarterly Q1 2010 to Q4 2010; monthly Jan 2015 to Aug 2026.
CVR changed its monthly method in Oct 2019, so a step at that month need not be real.
Latest Aug 2026, published 21 Oct 2026. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | 33,191 | 45,991 | 46 | 37,531 | 36,021 |
| Operating profit | -4,822 | +4,674 | +5 | +1,603 | -672 |
| Result for the year | -4,087 | +3,155 | +3 | +1,035 | -579 |
| Equity | -9,092 | -5,937 | -3 | -1,697 | -2,276 |
| Total assets | 25,525 | 26,846 | 17 | 15,297 | 14,214 |
| Employees (average) | 50 | 55 | 55 | 0 | 46 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | 14.8% | 38.6% | -0.7% | -17.8% | -4% |
| EBITDA | -4,316 | 5,004 | 5 | 2,010 | -184 |
| EBITDA / gross profit (EBITDA i procent af bruttofortjenesten) | -13% | 10.9% | 11.1% | 5.4% | -0.5% |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | -3.9% | 10% | 0% | Not reportednote 1 | Not reportednote 2 |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | -5,706note 3 | Not reportednote 4 | -2note 3 | -2,614note 3 | 0note 3 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | n.m.note 5 | Not reportednote 4 | Net cashnote 3 | Net cashnote 3 | n.m.note 5 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 75note 6 | 708note 6 | 1note 6 | 214note 6 | 271note 6 |
| NIBD incl. group and owner balances (NIBD inkl. koncern- og ejermellemværender) | 15,600note 3 | Not reportednote 4 | 2note 3 | 241note 3 | 1,205note 3 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group. 2023: The 2023 report shows 2022 in amounts a thousand times smaller than the 2022 report does, and this filing states its share capital a thousand times smaller than CVR registers it, so it tagged its amounts in the wrong unit. Dandex multiplied them by a thousand. The 2024 report shows 2023 in amounts a thousand times smaller than the 2023 report does, so one of the two filings is tagged in the wrong unit, such as thousands as whole units. Check the PDF before comparing the two years. 2024: The 2025 report shows 2024 in amounts a thousand times larger than the 2024 report does, so one of the two filings is tagged in the wrong unit, such as thousands as whole units. Check the PDF before comparing the two years. The 2024 report shows 2023 in amounts a thousand times smaller than the 2023 report does, so one of the two filings is tagged in the wrong unit, such as thousands as whole units. Check the PDF before comparing the two years. 2025: The 2026 report shows 2025 in amounts a thousand times larger than the 2025 report does, and this filing states its share capital a thousand times smaller than CVR registers it, so it tagged its amounts in the wrong unit. Dandex multiplied them by a thousand. The 2025 report shows 2024 in amounts a thousand times larger than the 2024 report does, so one of the two filings is tagged in the wrong unit, such as thousands as whole units. Check the PDF before comparing the two years.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2026
1 Apr 2025 to 31 Mar 2026, published 9 Jul 2026
Annual report 2025
1 Apr 2024 to 31 Mar 2025, published 16 Sep 2025
Annual report 2024
1 Apr 2023 to 31 Mar 2024, published 30 Sep 2024
Annual report 2023
1 Apr 2022 to 31 Mar 2023, published 21 Sep 2023
Annual report 2022
1 Apr 2021 to 31 Mar 2022, published 6 Oct 2022
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the ceasing company (Ophørende selskab)
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 4 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
40 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er d. 01.09.2026 opløst ved fusion med CVR-nummer: 26911745 KMD A/S.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 26911745 KMD A/S (fortsættende), der tillige driver virksomhed under navnene KOMMUNEDATA A/S, CIVITAS A/S, KMD INFORMATIK A/S, ORGANISATOR A/S, MEDIALOGIC A/S, KMD INTERNATIONAL A/S, CENZA A/S, Axapoint A/S, Capevo A/S, Xform A/S, KMD BPO A/S, EMT Nordic A/S, EMT Nordic Holding A/S, Avaleo IT A/S, Avaleo Hjælpemidler A/S, Dansk Microsoftware A/S, Avaleo A/S, KMD Business A/S, KMD Biz A/S, KMD DVI A/S, AI KEYEMDE 2 A/S, KMD Holding A/S, AI KEYEMDE 3 A/S, KMD Holdco 4 A/S, Scan Jour A/S, KMD Venture A/S og CVR-nummer: 21029807 Charlie Tango A/S (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnene BRANDZATION I A/S, BRANDZATION HOLDING A/S, Charlie Tango Creativity & Technology A/S, INSILICO A/S, CONTENT A/S, IN2MEDIA A/S, Baby A/S.
Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i CVR-nummer: 26911745 KMD A/S og CVR-nummer: 21029807 Charlie Tango A/S må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Til Erhvervsstyrelsens registrering af den 02.11.2017:
I forbindelse med fusionen har selskabet optaget binavnet Baby A/S.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Torben Kristian Mols, (formand), den 01.05.2024.
Tiltrådte:
Ruth Wisborg, (formand), den 01.05.2024.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Merete Søby, (formand), den 21.09.2023.
Tiltrådte:
Torben Kristian Mols, (formand), den 21.09.2023.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Anne-Lykke Mau Jacobsen, den 06.03.2023.
Tiltrådte:
Camilla Malene Sommer, den 06.03.2023.
Direktion:
Fratrådte:
Jes Uffe Durup Henriksen, (adm. dir), den 15.08.2021.
Tiltrådte:
Martin Nebelong Vidiendal Olsen, (adm. dir), den 15.08.2021.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Eva Merete Søfelde Berneke, (formand), den 26.06.2020, Søren Amund Henriksen, den 26.06.2020.
Tiltrådte:
Anne-Lykke Mau Jacobsen, den 26.06.2020, Merete Søby, (formand), den 26.06.2020.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Helle Berit Huss, den 01.04.2020.
Tiltrådte:
Søren Amund Henriksen, den 01.04.2020.
Direktion:
Fratrådte:
Lars Bjørn Falkenberg, den 05.12.2019.
Tiltrådte:
Jes Uffe Durup Henriksen, (adm. dir), den 05.12.2019.
Revision:
Fratrådte:
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 30.10.2019.
Tiltrådte:
CVR-NR. 25578198 KPMG P/S, Dampfærgevej 28, 2100 København Ø, den 30.10.2019.
Vedtægter ændret: 10.05.2019.
Regnskabsår:
01.04.-31.03. Omlægningsperiode: 01.01.2018-31.03.2019.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 35802983 INSILICO ApS og CVR-nummer: 30605616 BABY ApS, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 01.11.2017
Nyt navn: Charlie Tango A/S
Nye binavne: INSILICO A/S, CONTENT A/S, IN2MEDIA A/S
Slettet binavn: Charlie Tango A/S
Revision:
Fratrådte:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 01.11.2017.
Tiltrådte:
CVR-NR. 33771231 PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Strandvejen 44, 2900 Hellerup, den 01.11.2017.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 21029807 IN2MEDIA A/S (fortsættende), der tillige driver virksomhed under navnene BRANDZATION I A/S, BRANDZATION HOLDING A/S, Charlie Tango A/S, Charlie Tango Creativity & Technology A/S, CVR-nummer: 35802983 INSILICO ApS (ophørende) og CVR-nummer: 30605616 BABY ApS (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnene CONTENT ApS.
Kapitalejerne i CVR-nummer: 21029807 IN2MEDIA A/S, CVR-nummer: 35802983 INSILICO ApS og CVR-nummer: 30605616 BABY ApS har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en erklæring om kreditorernes stilling i forbindelse med fusionen. Kreditorer, hvis fordringer er stiftet forud for bekendtgørelsen om fusionen, og for hvilke der ikke er stillet særskilt sikkerhed, kan anmelde deres fordringer senest 4 uger efter denne offentliggørelse.
Vedtægter ændret: 28.07.2017
Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse, af formanden for bestyrelsen i forening med et andet bestyrelsesmedlem eller af formanden for bestyrelsen i forening med en direktør..
Regnskabsår ændret til: 01.01 - 31.12
Omlægningsperiode: 01.07.2017 - 31.12.2017
Formål ændret: Selskabets formål er at drive informationstekno-logisk virksomhed og anden i forbindelse her-med stående virksomhed, herunder at besidde andele i andre selskaber.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Tim Frank Andersen (formand), den 03.07.2017, Andreas Borreskov Iversen, den 03.07.2017, Søren Rose Kjær, den 03.07.2017, Michael Laursen, den 03.07.2017.
Tiltrådte:
Eva Merete Søfelde Berneke (formand), den 03.07.2017, Jesper Kryhlmand, den 03.07.2017, Jannich Kiholm Lund, den 03.07.2017.
Direktion:
Fratrådte:
Andreas Borreskov Iversen, den 03.07.2017.
Tiltrådte:
Lars Bjørn Falkenberg, den 03.07.2017.
Kapitalnedsættelse besluttet 30.06.2017 er gennemført 30.06.2017.
Ved en fejl er registreringen af kapitalnedsættelsen ikke sket samtidig med registreringen af kapitalforhøjelsen. Beslutningerne er truffet samtidig, og der skal derfor ikke ske opfordring til kreditorerne, jf. selskabslovens § 192, stk. 2.
Kapitalnedsættelse besluttet 30.06.2017 og gennemført 30.06.2017 udbetaling til aktionærer kr. 11.100,00 til kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 751.723,20.
Kapitalnedsættelse besluttet 30.06.2017 udbetaling til aktionær anpartshaver kr. 11.100,00 til kurs 100,00.
Virksomhedens kreditorer opfordres til at indberette deres krav til virksomheden. Kreditorerne kan kræve betryggende sikkerhed for uforfaldne krav og betaling af forfaldne krav. Krav skal indberettes senest 4 uger fra dags dato.
Vedtægter ændret: 30.06.2017
Nye binavne: Charlie Tango A/S, Charlie Tango Creativity & Technology A/S
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 30.06.2017.
kr. 150.344,64, indbetalt ved indskud af bestemmende kapitalpost, kurs 1.078,56. kr. 57.478,56, indbetalt i værdier, kurs 1.065,45.
Kapitalen udgør herefter kr. 762.823,20.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Tim Frank Andersen, den 30.10.2006.
Tiltrådte:
Tim Frank Andersen (formand), den 30.10.2006.
Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse, af formanden for bestyrelsen i forening med et andet bestyrelsesmedlem, eller af formanden for bestyrelsen i forening med en direktør..
Vedtægter ændret: 16.06.2017
Vedtægter ændret:
03.07.2012.
Kapitalen er opdelt i klasser:
A-aktier kr. 532.800,00. B-aktier kr. 22.200,00.
Bestyrelse:
Indtrådt i bestyrelsen:
Michael Laursen, den 06.03.2012, Hans Henrik Werdelin, den 06.03.2012.
Nye binavne:
BRANDZATION I A/S (IN2MEDIA A/S), BRANDZATION HOLDING A/S (IN2MEDIA A/S).
Vedtægter ændret:
11.11.2008.
Kapitalforhøjelse:
kr. 27.750,00 indbetalt kontant, kurs 1.801,80.
Kapitalnedsættelse besluttet 11.11.2008 og gennemført 26.11.2008 med henlæggelse til særlig fond kr. 27.750,00 til kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 555.000,00.
Ny adresse:
Rosenvængets Allé 11, 2., 2100 København Ø.
Ny adresse:
Sankt Peders Stræde 30C, 2., 1453 København K.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Henning Storm Knudsen, den 30.10.2006, Kent Hansen, den 30.10.2006.
Indtrådt i bestyrelsen:
Tim Frank Andersen, den 30.10.2006, Andreas Borreskov Iversen, den 30.10.2006.
Direktion:
Udtrådt af direktionen:
Søren Krarup Kjær, den 30.10.2006.
Indtrådt i direktionen:
Andreas Borreskov Iversen, den 30.10.2006.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
Statsaut. revisor Arne Bang, den 30.10.2006.
Indtrådt i revisionen:
CVR-NR. 24213714 DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Weidekampsgade 6, 2300 København S, den 30.10.2006.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Søren Laisen, den 01.07.2002, den 01.07.2002.
Indtrådt i bestyrelsen:
Advokat Henning Storm Knudsen (formand), den 01.07.2002.
Direktion:
Indtrådt i direktionen:
Søren Laisen, den 01.07.2002.
Nyt navn:
IN2MEDIA A/S.
Kapitalforhøjelse:
kr. 55.000,00 indbetalt kontant, kurs 181,81.
Kapitalen udgør herefter kr. 555.000,00.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Henning Storm Knudsen, den 13.12.2001.
Indtrådt i bestyrelsen:
Kent Hansen, den 13.12.2001.
Vedtægter ændret:
29.11.2000.
Kapitalforhøjelse:
kr. 375.000,00 indbetalt ved overførte reserver / overskud, kurs 100,00.
Selskabet er omdannet til et A/S med CVR-nr 21029807.
NAVN: IN2MEDIA & CO. A/S.
ADRESSE: Ehlersvej 21, 2900 Hellerup.
Kommune:
København.
Kapital kr. 500.000,00.
Bestyrelse:
Søren Laisen (formand), den 29.11.2000, Søren Krarup Kjær, den 29.11.2000, Advokat Henning Storm Knudsen, den 29.11.2000.
Direktion:
Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af direktøren alene.
Revision:
Statsaut. revisor Arne Bang, 1264 København K.
Regnskabsår:
01.07 - 30.06.
Ny adresse:
Ehlersvej 21, 2900 Hellerup.
Stiftelsesdato:
01.07.1998.
Seneste vedtægtsdato:
01.07.1998.
Kapital:
kr. 125.000,00.
Indbetalingsmåde:
kontant kr. 125.000,00 til kurs 100,00.
Stifter:
Søren Krarup Kjær, den 01.07.1998.
Direktion:
Søren Krarup Kjær, den 01.07.1998.
Selskabet tegnes af 1 direktør.
Revision:
Statsaut. revisor Arne Bang, 1264 København K, den 01.07.1998.
Første regnskabsår:
01.07.1998 - 30.06.1999.
Regnskabsår:
01.07 - 30.06.
1 registered in CVR.
P-number 1004656988Rosenvængets Allé 11, 2100 København Ø