CVR 31261430Public limited company (A/S)IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter (631000)København SFounded 7 Feb 2008
Dandex has recorded no changes to this company since it began following the register.
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Acentio A/S, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
33
CVR registry, Aug 2026
+5 (+17.9%) over 12 months
Gross profit
34.9M
DKK, annual report 2025
Result
+12.8M
DKK, annual report 2025
Equity
44.4M
DKK, annual report 2025
Clemen Invest ApSCVR 37433829, 50% to under 66.7% of capital and votes, since 30 Aug 2024
2E ApSCVR 37433802, 50% to under 66.7% of capital and votes, since 30 Aug 2024
Simon Clemen Haresince 30 Aug 2024
CVR 3743382950% to under 66.7% of capital and votessince 30 Aug 2024
CVR 3743380250% to under 66.7% of capital and votessince 30 Aug 2024
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR 2069358425% to under 33.3% of capital and votesnotified 15 May 202015 Jan 2009 to 15 May 2020
CVR 3126143010% to under 15% of capitalnotified 17 Jul 202031 Dec 2012 to 17 Jul 2020
CVR 3119092410% to under 15% of capital and votesnotified 15 May 202016 Jan 2009 to 15 May 2020
CVR 3193717550% to under 66.7% of capital and votesnotified 15 May 202016 Jan 2009 to 15 May 2020
CVR 43652249100% of capital and votesnotified 30 Aug 202430 Dec 2022 to 30 Aug 2024
100% of capital and votesnotified 17 Jul 202015 May 2020 to 30 Dec 2022
Acentio A/S holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for Acentio A/S as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 33265735100% of capital and votes11 Nov 2010 to 2 Jan 2024
CVR 3548212150% to under 66.7% of capital and votes26 Sep 2014 to 8 Dec 2016
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
15 Jan 2009 to 4 Nov 2026.
7 Feb 2008 to 4 Nov 2026.
Aug 2026, monthly: 33 employees, 32 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | 2009 | Q1 2010 | Q2 2010 | Q3 2010 | Q4 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Jan 2015 | Feb 2015 | Mar 2015 | Apr 2015 | May 2015 | Jun 2015 | Jul 2015 | Aug 2015 | Sep 2015 | Oct 2015 | Nov 2015 | Dec 2015 | Jan 2016 | Feb 2016 | Mar 2016 | Apr 2016 | May 2016 | Jun 2016 | Jul 2016 | Aug 2016 | Sep 2016 | Oct 2016 | Nov 2016 | Dec 2016 | Jan 2017 | Feb 2017 | Mar 2017 | Apr 2017 | May 2017 | Jun 2017 | Jul 2017 | Aug 2017 | Sep 2017 | Oct 2017 | Nov 2017 | Dec 2017 | Jan 2018 | Feb 2018 | Mar 2018 | Apr 2018 | May 2018 | Jun 2018 | Jul 2018 | Aug 2018 | Sep 2018 | Oct 2018 | Nov 2018 | Dec 2018 | Jan 2019 | Feb 2019 | Mar 2019 | Apr 2019 | May 2019 | Jun 2019 | Jul 2019 | Aug 2019 | Sep 2019 | Oct 2019 | Nov 2019 | Dec 2019 | Jan 2020 | Feb 2020 | Mar 2020 | Apr 2020 | May 2020 | Jun 2020 | Jul 2020 | Aug 2020 | Sep 2020 | Oct 2020 | Nov 2020 | Dec 2020 | Jan 2021 | Feb 2021 | Mar 2021 | Apr 2021 | May 2021 | Jun 2021 | Jul 2021 | Aug 2021 | Sep 2021 | Oct 2021 | Nov 2021 | Dec 2021 | Jan 2022 | Feb 2022 | Mar 2022 | Apr 2022 | May 2022 | Jun 2022 | Jul 2022 | Aug 2022 | Sep 2022 | Oct 2022 | Nov 2022 | Dec 2022 | Jan 2023 | Feb 2023 | Mar 2023 | Apr 2023 | May 2023 | Jun 2023 | Jul 2023 | Aug 2023 | Sep 2023 | Oct 2023 | Nov 2023 | Dec 2023 | Jan 2024 | Feb 2024 | Mar 2024 | Apr 2024 | May 2024 | Jun 2024 | Jul 2024 | Aug 2024 | Sep 2024 | Oct 2024 | Nov 2024 | Dec 2024 | Jan 2025 | Feb 2025 | Mar 2025 | Apr 2025 | May 2025 | Jun 2025 | Jul 2025 | Aug 2025 | Sep 2025 | Oct 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 8 | No count | No count | No count | No count | 8 | 8 | 8 | 10 | 8 | 8 | 7 | 7 | 10 | 8 | 10 | 8 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 8 | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | 8 | 8 | 7 | 8 | 7 | 9 | 8 | 9 | 9 | 8 | 9 | 8 | 8 | 9 | 8 | 9 | 10 | 10 | 9 | 10 | 9 | 9 | 9 | 9 | 10 | 9 | 9 | 9 | 9 | 10 | 9 | 10 | 9 | 9 | 9 | 7 | 7 | 7 | 7 | 5 | 5 | 4 | 3 | 6 | 53 | 53 | 54 | 51 | 52 | 54 | 54 | 54 | 51 | 51 | 54 | 51 | 36 | 34 | 36 | 36 | 36 | 36 | 37 | 36 | 34 | 34 | 34 | 34 | 34 | 32 | 29 | 29 | 29 | 27 | 27 | 26 | 23 | 25 | 25 | 27 | 27 | 27 | 29 | 30 | 29 | 28 | 28 | 28 | 28 | 27 | 27 | 27 | 28 | 30 | 28 | 29 | 31 | 33 | 32 | 33 |
| FTE | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 8 | 7 | 7 | 6 | 6 | 8 | 7 | 7 | 6 | 7 | 8 | 8 | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 8 | 8 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 7 | 7 | 7 | 7 | 5 | 4 | 4 | 3 | 6 | 49 | 53 | 51 | 49 | 49 | 52 | 50 | 50 | 48 | 48 | 52 | 49 | 35 | 34 | 35 | 36 | 35 | 35 | 36 | 36 | 33 | 33 | 33 | 34 | 33 | 31 | 29 | 29 | 29 | 27 | 27 | 26 | 23 | 24 | 25 | 26 | 26 | 26 | 28 | 30 | 28 | 28 | 28 | 28 | 28 | 27 | 27 | 27 | 28 | 30 | 27 | 28 | 31 | 32 | 33 | 32 |
| Series | Annual | Quarterly | Quarterly | Quarterly | Quarterly | Annual | Annual | Annual | Annual | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Annual 2009 and 2011 to 2014; quarterly Q1 2010 to Q4 2010; monthly Jan 2015 to Aug 2026.
CVR changed its monthly method in Oct 2019, so a step at that month need not be real.
Latest Aug 2026, published 21 Oct 2026. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | 45,026 | 36,736 | 47,354 | 22,152 | 34,920 |
| Operating profit | -1,511 | -20,678 | -15,273 | +2,722 | +6,592 |
| Result for the year | -1,389 | -17,156 | -17,081 | +293 | +12,818 |
| Equity | 7,584 | 10,429 | 14,845 | 31,573 | 44,389 |
| Total assets | 43,687 | 92,137 | 69,995 | 46,248 | 55,853 |
| Employees (average) | 67 | 51 | 35 | 29 | 27 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | 224.2% | -35.6% | 28.9% | Not reportednote 1 | Not reportednote 1 |
| EBITDA | 1,962 | -16,426 | -11,276 | 4,882 | 12,223 |
| EBITDA / gross profit (EBITDA i procent af bruttofortjenesten) | 4.4% | -44.7% | -23.8% | 22% | 35% |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | 644.4% | -23.9% | -31.4% | Not reportednote 1 | Not reportednote 1 |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | 126 | -2,822 | Not reportednote 2 | -929note 3 | Not reportednote 2 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | 0.1x | n.m.note 4 | Not reportednote 2 | Not reportednote 1 | Not reportednote 2 |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | -26.1%note 5 | -250.2%note 5 | Not reportednote 2 | Not reportednote 1 | Not reportednote 2 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 12,156note 6 | 6,578note 6 | 8,381note 6 | 3,531note 6 | 4,219note 6 |
| NIBD incl. group and owner balances (NIBD inkl. koncern- og ejermellemværender) | -2,951 | 25,277 | Not reportednote 2 | -5,903note 3 | Not reportednote 2 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group. Not every period is a full year: 2024 covers 8 months (1 Jan to 31 Aug 2024). Changes against it compare periods of different length.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2025
1 Sep 2024 to 31 Aug 2025, published 30 Jan 2026
Annual report 2024
1 Jan 2024 to 31 Aug 2024, published 8 Mar 2025
Annual report 2023
1 Jan 2023 to 31 Dec 2023, published 10 Jul 2024
Annual report 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 13 Jul 2023
Annual report 2021
1 Jan 2021 to 31 Dec 2021, published 20 May 2022
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 4 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
31 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Revision:
Fratrådte:
BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab, den 12.08.2025.
Tiltrådte:
CVR-NR. 45719375 BDO 2025 Statsautoriseret Revisionspartnerselskab, Fælledvej 1, 5000 Odense C, den 12.08.2025.
Vedtægter ændret: 28.05.2025
Ny adresse: Amagerfælledvej 106, 3., 2300 København S
Bestyrelse:
Tiltrådte:
Per Hedeboe Jensen, den 11.11.2024.
Revision:
Fratrådte:
Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab, den 11.11.2024.
Tiltrådte:
CVR-NR. 20222670 BDO STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Fælledvej 1, 5000 Odense C, den 11.11.2024.
Vedtægter ændret: 11.11.2024
Selskabet tegnes af bestyrelsens formand i forening med 1 direktør eller af den samlede bestyrelse.
Vedtægter ændret: 30.08.2024
Nyt navn: Acentio A/S
Slettede binavne: Backup Team A/S, (INNO:VASION) A/S, BUT A/S, INNOVASION A/S, INNOVASION M/S A/S, INO A/S
Bestyrelse:
Fratrådte:
Guro Becker, den 30.08.2024, Kjetil Haukås, den 30.08.2024, Terje Wibe, (formand), den 30.08.2024.
Tiltrådte:
Bestyrelsesformand Lasse Christensen, den 30.08.2024, Simon Clemen Hare, den 30.08.2024, Thue Bøje Kjelstrøm, (formand), den 30.08.2024.
Direktion:
Fratrådte:
Kjetil Haukås, den 30.08.2024.
Tiltrådte:
Simon Clemen Hare, (adm. dir), den 30.08.2024.
Revision:
Fratrådte:
BDO STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, den 30.08.2024.
Tiltrådte:
CVR-NR. 32895468 Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab, Fændediget 13, 4600 Køge, den 30.08.2024.
Regnskabsår ændret til: 01.09 - 31.08
Omlægningsperiode: 01.01.2024 - 31.08.2024
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 33265735 TRUELINK NEMHANDEL ApS, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 02.01.2024
Nye binavne: TRUELINK NEMHANDEL A/S, TRUELINK NEMFAKTURERING A/S, TRUELINK NEMKATALOG A/S, TRUELINK NEMORDRE A/S
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 31261430 Mercell A/S (fortsættende), der tillige driver virksomhed under navnene Truelink A/S, Comcare A/S, Tricom A/S, Backup Team A/S, (INNO:VASION) A/S, BUT A/S, INNOVASION A/S, INNOVASION M/S A/S, INO A/S, Ibistic International A/S, Ibistic Technologies Denmark A/S og CVR-nummer: 33265735 TRUELINK NEMHANDEL ApS (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnene TRUELINK NEMFAKTURERING ApS, TRUELINK NEMORDRE ApS, TRUELINK NEMKATALOG ApS.
Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i CVR-nummer: 31261430 Mercell A/S og CVR-nummer: 33265735 TRUELINK NEMHANDEL ApS må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 29512949 IBISTIC INTERNATIONAL A/S og CVR-nummer: 27768393 IBISTIC TECHNOLOGIES DENMARK A/S, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 03.07.2023
Nye binavne: Ibistic International A/S, Ibistic Technologies Denmark A/S
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 03.07.2023.
kr. 1.000,00, indbetalt ved fusion, kurs 1.969.202,70.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.001.000,00.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 31261430 Mercell A/S (fortsættende), der tillige driver virksomhed under navnene Truelink A/S, Comcare A/S, Tricom A/S, Backup Team A/S, (INNO:VASION) A/S, BUT A/S, INNOVASION A/S, INNOVASION M/S A/S, INO A/S, CVR-nummer: 29512949 IBISTIC INTERNATIONAL A/S (ophørende) og CVR-nummer: 27768393 IBISTIC TECHNOLOGIES DENMARK A/S (ophørende).
Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i CVR-nummer: 31261430 Mercell A/S, CVR-nummer: 29512949 IBISTIC INTERNATIONAL A/S og CVR-nummer: 27768393 IBISTIC TECHNOLOGIES DENMARK A/S må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Vedtægter ændret: 30.12.2022
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 30.12.2022.
kr. 1.000.000,00, indbetalt kontant, kurs 2.000,00.
Kapitalnedsættelse besluttet 30.12.2022 og gennemført 02.01.2023 dækning af underskud kr. 1.000.000,00 til kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.000.000,00.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Arild Nilsen, den 17.10.2022.
Tiltrådte:
Kjetil Haukås, den 17.10.2022.
Direktion:
Bestyrelse:
Fratrådte:
Henrik Dige Christensen, den 12.07.2022, Fredrik Eeg, (formand), den 12.07.2022, Terje Wibe, den 12.07.2022.
Tiltrådte:
Arild Nilsen, den 12.07.2022, Jacob Andreas Møller, den 12.07.2022, Terje Wibe, (formand), den 12.07.2022.
Ny adresse: Vesterbrogade 149, 1620 København V
Ny kommune: København
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 33574223 TRICOM ApS, CVR-nummer: 21596175 COMCARE A/S og CVR-nummer: 11534430 BACKUP TEAM ApS, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 15.12.2021
Nye binavne: Comcare A/S, Tricom A/S, Backup Team A/S, (INNO:VASION) A/S, BUT A/S, INNOVASION A/S, INNOVASION M/S A/S, INO A/S
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 15.12.2021.
kr. 100.000,00, indbetalt ved fusion, kurs 4.465,41.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.000.000,00.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 31261430 Mercell A/S (fortsættende), der tillige driver virksomhed under navnene Truelink A/S, CVR-nummer: 33574223 TRICOM ApS (ophørende), CVR-nummer: 21596175 COMCARE A/S (ophørende) og CVR-nummer: 11534430 BACKUP TEAM ApS (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnene INNOVASION ApS, INNOVASION M/S ApS, (INNO:VASION) ApS, INO ApS, BUT ApS.
Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i CVR-nummer: 31261430 Mercell A/S, CVR-nummer: 33574223 TRICOM ApS, CVR-nummer: 21596175 COMCARE A/S og CVR-nummer: 11534430 BACKUP TEAM ApS må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 31261430 Mercell A/S (fortsættende), der tillige driver virksomhed under navnene Truelink A/S, CVR-nummer: 33574223 TRICOM ApS (ophørende), CVR-nummer: 21596175 COMCARE A/S (ophørende) og CVR-nummer: 11534430 BACKUP TEAM ApS (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnene INNOVASION ApS, INNOVASION M/S ApS, (INNO:VASION) ApS, INO ApS, BUT ApS.
Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i CVR-nummer: 31261430 Mercell A/S, CVR-nummer: 33574223 TRICOM ApS, CVR-nummer: 21596175 COMCARE A/S og CVR-nummer: 11534430 BACKUP TEAM ApS må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Vedtægter ændret: 28.05.2021
Nyt navn: Mercell A/S
Nyt binavn: Truelink A/S
Bestyrelse:
Fratrådte:
Per Hedeboe Jensen, den 22.01.2021.
Direktion:
Fratrådte:
Per Hedeboe Jensen, den 22.01.2021.
Tiltrådte:
Henrik Dige Christensen, den 22.01.2021.
Vedtægter ændret: 12.06.2020
Kapitalnedsættelse besluttet 12.06.2020 er gennemført 17.07.2020.
Kapitalen udgør herefter kr. 900.000,00.
Kapitalnedsættelse besluttet 12.06.2020 udbetaling til aktionær anpartshaver kr. 100.000,00 til kurs 100,00.
Virksomhedens kreditorer opfordres til at indberette deres krav til virksomheden. Kreditorerne kan kræve betryggende sikkerhed for uforfaldne krav og betaling af forfaldne krav. Krav skal indberettes senest 4 uger fra dags dato.
Vedtægter ændret: 15.05.2020
Bestyrelse:
Fratrådte:
Jørn Bjerregaard Buch, den 15.05.2020, Lars Bundgaard Larsen, (formand), den 15.05.2020.
Tiltrådte:
Fredrik Eeg, (formand), den 15.05.2020, Terje Nysether Wibe, den 15.05.2020.
Selskabet tegnes af 2 bestyrelsesmedlemmer i forening, bestyrelsens formand i forening med 1 direktør eller af den samlede bestyrelse.
Ny adresse:
Havneparken 1, 1., 7100 Vejle.
Ny kommune:
Vejle.
Vedtægter ændret:
09.02.2011.
Vedtægter ændret:
15.01.2009.
Kapitalforhøjelse:
kr. 875.000,00 indbetalt kontant, kurs 100,00.
Selskabet er omdannet til et A/S med CVR-nr 31261430.
NAVN: TRUELINK A/S.
ADRESSE: Toldbodgade 10, 1., 6000 Kolding.
Kommune:
Kolding.
Kapital kr. 1.000.000,00.
Bestyrelse:
Advokat Lars Bundgaard Larsen (formand), den 15.01.2009, Direktør Jørn Bjerregaard Buch, den 15.01.2009, Jesper Ejlersen, den 15.01.2009, Direktør Per Hedeboe Jensen, den 15.01.2009.
Direktion:
Direktør Per Hedeboe Jensen, den 15.01.2009.
Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af bestyrelsens formand i forening med direktøren eller to medlemmer af bestyrelsen i forening med direktøren.
Revision:
BDO SCANREVISION, STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Fælledvej 1, postboks 19, 5100 Odense C.
Regnskabsår:
01.01 - 31.12.
Ny adresse:
Spurvevej 10, 6040 Egtved.
Stiftelsesdato:
07.02.2008.
Seneste vedtægtsdato:
07.02.2008.
Kapital:
kr. 125.000,00.
Indbetalingsmåde:
kontant kr. 125.000,00 til kurs 100,00.
Stifter:
Direktør Jørn Bjerregaard Buch, den 07.02.2008.
Direktion:
Direktør Jørn Bjerregaard Buch, den 07.02.2008.
Selskabet tegnes af en direktør.
Revision:
BDO SCANREVISION, STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Fælledvej 1, postboks 19, 5100 Odense C, den 07.02.2008.
Første regnskabsår:
07.02.2008 - 31.12.2008.
Regnskabsår:
01.01 - 31.12.
6 registered in CVR.
P-number 1027887240Ørestads Boulevard 108, 2300 København S
P-number 1029054262Cortex Park Vest 4, 5230 Odense M
P-number 1027227526Øster Allé 48, 2100 København Ø
P-number 1027887224Holmbladsgade 133, 2300 København S
P-number 1029054254Skomagervej 3, 7100 Vejle
P-number 1014193835Amagerfælledvej 106, 2300 København S