CVR 14307184Public limited company (A/S)Fremstilling af maskiner til føde-, drikke- og tobaksvareindustrien (289300)Secondary industries: Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (466400), Reparation og vedligeholdelse af maskiner (331200), Fremstilling af bestrålingsudstyr og elektromedicinsk og elektroterapeutisk udstyr (266090)SydalsFounded 22 Jun 1990
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Frontmatec Tandslet A/S, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
179
CVR registry, Aug 2026
-21 (-10.5%) over 12 months
Revenue
419.4M
DKK, annual report 2025
Result
-141.4M
DKK, annual report 2025
Equity
-71.3M
DKK, annual report 2025
Frontmatec Group ApSCVR 37773743, 66.7% to under 90% of capital and votes, since 31 Aug 2016
Frontmatec Tandslet A/SCVR 14307184, 20% to under 25% of capital and votes, since 20 Jan 2025
Lars Ole Thomsensince 3 Nov 2025
Equity was negative at 31 Dec 2025: -71.3M DKK. Dandex estimate, computed 7 Nov 2026.
CVR 1430718420% to under 25% of capital and votessince 20 Jan 2025
CVR 3777374366.7% to under 90% of capital and votessince 31 Aug 2016
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR 1355264925% to under 33.3% of capital and votesnotified 20 Jan 202519 Dec 2024 to 20 Jan 2025
CVR 2534256966.7% to under 90% of capital and votes1 May 2000 to 30 Aug 2016
25% to under 33.3% of capital and votesnotified 10 Aug 20176 Sep 1996 to 19 Dec 2024
Ultimate controller
Holds 100% of capital and votes in Merlin DK Bidco ApS, since 23 May 2022
Holding company
CVR 43276301Private limited company (ApS)
Holds 100% of capital and votes in Frontmatec Group ApS, since 11 Apr 2023
Holding company
CVR 37773743Private limited company (ApS)
Holds 66.7% to under 90% of capital and votes in Frontmatec Tandslet A/S, since 31 Aug 2016
This company
Frontmatec Tandslet A/S
CVR 14307184
Frontmatec Tandslet A/S holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for Frontmatec Tandslet A/S as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 13552649100% of capital and votes6 Oct 2015 to 20 Jan 2025
CVR 2829779325% to under 33.3% of capital and votes12 Mar 2012 to 6 Oct 2015
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
20 Feb 2023 to 7 Nov 2026.
22 Jun 1990 to 7 Nov 2026.
Aug 2026, monthly: 179 employees, 166 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | Q1 2010 | Q2 2010 | Q3 2010 | Q4 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Jan 2015 | Feb 2015 | Mar 2015 | Apr 2015 | May 2015 | Jun 2015 | Jul 2015 | Aug 2015 | Sep 2015 | Oct 2015 | Nov 2015 | Dec 2015 | Jan 2016 | Feb 2016 | Mar 2016 | Apr 2016 | May 2016 | Jun 2016 | Jul 2016 | Aug 2016 | Sep 2016 | Oct 2016 | Nov 2016 | Dec 2016 | Jan 2017 | Feb 2017 | Mar 2017 | Apr 2017 | May 2017 | Jun 2017 | Jul 2017 | Aug 2017 | Sep 2017 | Oct 2017 | Nov 2017 | Dec 2017 | Jan 2018 | Feb 2018 | Mar 2018 | Apr 2018 | May 2018 | Jun 2018 | Jul 2018 | Aug 2018 | Sep 2018 | Oct 2018 | Nov 2018 | Dec 2018 | Jan 2019 | Feb 2019 | Mar 2019 | Apr 2019 | May 2019 | Jun 2019 | Jul 2019 | Aug 2019 | Sep 2019 | Oct 2019 | Nov 2019 | Dec 2019 | Jan 2020 | Feb 2020 | Mar 2020 | Apr 2020 | May 2020 | Jun 2020 | Jul 2020 | Aug 2020 | Sep 2020 | Oct 2020 | Nov 2020 | Dec 2020 | Jan 2021 | Feb 2021 | Mar 2021 | Apr 2021 | May 2021 | Jun 2021 | Jul 2021 | Aug 2021 | Sep 2021 | Oct 2021 | Nov 2021 | Dec 2021 | Jan 2022 | Feb 2022 | Mar 2022 | Apr 2022 | May 2022 | Jun 2022 | Jul 2022 | Aug 2022 | Sep 2022 | Oct 2022 | Nov 2022 | Dec 2022 | Jan 2023 | Feb 2023 | Mar 2023 | Apr 2023 | May 2023 | Jun 2023 | Jul 2023 | Aug 2023 | Sep 2023 | Oct 2023 | Nov 2023 | Dec 2023 | Jan 2024 | Feb 2024 | Mar 2024 | Apr 2024 | May 2024 | Jun 2024 | Jul 2024 | Aug 2024 | Sep 2024 | Oct 2024 | Nov 2024 | Dec 2024 | Jan 2025 | Feb 2025 | Mar 2025 | Apr 2025 | May 2025 | Jun 2025 | Jul 2025 | Aug 2025 | Sep 2025 | Oct 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 62 | 59 | 94 | 95 | 93 | 99 | 112 | 111 | 114 | 111 | 116 | 119 | 85 | No count | No count | No count | No count | 71 | 71 | 101 | 117 | 115 | 115 | 117 | 117 | 116 | 117 | 117 | 117 | 118 | 117 | 116 | 118 | 119 | 116 | 115 | 114 | 114 | 115 | 114 | 114 | 113 | 113 | 112 | 112 | 113 | 113 | 114 | 114 | 120 | 122 | 120 | 124 | 124 | 127 | 131 | 130 | 132 | 132 | 129 | 129 | 130 | 125 | 121 | 125 | 122 | 128 | 130 | 129 | 131 | 132 | 129 | 131 | 132 | 132 | 129 | 137 | 139 | 141 | 143 | 140 | 138 | 137 | 139 | 140 | 139 | 138 | 139 | 136 | 138 | 137 | 146 | 143 | 144 | 142 | 143 | 143 | 141 | 145 | 137 | 141 | 137 | 139 | 138 | 142 | 145 | 141 | 142 | 144 | 143 | 145 | 142 | 145 | 148 | 147 | 148 | 146 | 144 | 145 | 146 | 142 | 138 | 138 | 139 | 140 | 139 | 139 | 138 | 137 | 131 | 128 | 128 | 126 | 116 | 116 | 113 | 123 | 126 | 116 | 115 | 111 | 210 | 216 | 204 | 205 | 197 | 202 | 202 | 200 | 200 | 201 | 198 | 197 | 200 | 190 | 187 | 181 | 179 | 181 | 175 | 179 |
| FTE | 52 | 56 | 73 | 77 | 79 | 84 | 101 | 111 | 100 | 98 | 108 | 139 | 91 | 95 | 89 | 84 | 93 | 84 | 78 | 91 | 106 | 103 | 108 | 111 | 108 | 110 | 113 | 83 | 107 | 114 | 115 | 114 | 103 | 108 | 112 | 108 | 107 | 108 | 112 | 84 | 99 | 110 | 111 | 109 | 104 | 105 | 111 | 110 | 101 | 104 | 113 | 88 | 110 | 119 | 121 | 125 | 115 | 120 | 123 | 119 | 115 | 115 | 121 | 95 | 112 | 118 | 122 | 124 | 114 | 121 | 124 | 125 | 119 | 126 | 121 | 94 | 125 | 133 | 135 | 141 | 135 | 130 | 137 | 122 | 123 | 129 | 128 | 117 | 128 | 139 | 138 | 140 | 127 | 124 | 135 | 132 | 129 | 130 | 128 | 103 | 104 | 128 | 132 | 131 | 125 | 127 | 138 | 138 | 141 | 140 | 137 | 114 | 113 | 142 | 143 | 140 | 129 | 127 | 142 | 134 | 133 | 130 | 129 | 110 | 112 | 133 | 129 | 126 | 118 | 111 | 120 | 120 | 114 | 110 | 110 | 89 | 91 | 110 | 111 | 109 | 99 | 192 | 200 | 198 | 176 | 222 | 202 | 190 | 186 | 195 | 197 | 192 | 189 | 192 | 190 | 188 | 179 | 174 | 175 | 162 | 166 |
| Series | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Quarterly | Quarterly | Quarterly | Quarterly | Annual | Annual | Annual | Annual | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Annual 1997 to 2009 and 2011 to 2014; quarterly Q1 2010 to Q4 2010; monthly Jan 2015 to Aug 2026.
CVR changed its monthly method in Oct 2019, so a step at that month need not be real.
Latest Aug 2026, published 21 Oct 2026. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | Not reported | Not reported | Not reported | Not reported | 419,399 |
| Gross profit | 77,546 | 75,468 | 51,583 | 81,390 | 76,277 |
| Operating profit | +6,702 | +19,453 | -4,578 | -85,470 | -132,086 |
| Result for the year | +6,138 | +14,302 | -4,969 | +652,352 | -141,417 |
| Equity | 91,675 | 105,642 | 100,738 | 70,115 | -71,302 |
| Total assets | 231,775 | 289,882 | 210,182 | 723,315 | 437,091 |
| Employees (average) | 144 | 133 | 126 | 220 | 189 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Revenue growth (omsætningsvækst) | Not reported | Not reported | Not reported | Not reported | -4.5% |
| EBIT margin (overskudsgrad) | Not reported | Not reported | Not reported | Not reported | -31.5% |
| EBITDA | 10,454note 1 | Not reportednote 2 | Not reportednote 2 | Not reportednote 2 | -78,158 |
| EBITDA margin | Not reported | Not reported | Not reported | Not reported | -18.6% |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | 1.4% | -7.6% | -5.3% | 74.6% | -14.1% |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | 820 | -20,643 | 17 | 877 | -2,858 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | 0.1xnote 1 | Not reportednote 2 | Not reportednote 2 | Not reportednote 2 | n.m.note 3 |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | 6.9% | 16.4% | -3.8%note 4 | -77.6%note 4 | n.m.note 5 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 23,826note 6 | Not reportednote 7 | Not reportednote 7 | Not reportednote 7 | 7,094note 6 |
| Capex % of sales (investeringer i procent af omsætningen) | Not reported | Not reported | Not reported | Not reported | 1.7%note 6 |
| NIBD incl. group and owner balances (NIBD inkl. koncern- og ejermellemværender) | 4,024 | 21,142 | 16,822 | 257,681 | 355,202 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. No cash flow statement: included in the group's (ÅRL § 86, stk. 4).
Annual report 2025
1 Jan 2025 to 31 Dec 2025, published 13 Jul 2026
Annual report 2024
1 Jan 2024 to 31 Dec 2024, published 10 Jul 2025
Annual report 2023
1 Jan 2023 to 31 Dec 2023, published 3 Jul 2024
Annual report 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 4 Jul 2023
Annual report 2021
1 Jan 2021 to 31 Dec 2021, published 8 Jul 2022
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 7 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
32 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Dennis Michael Gallagher, (næstformand), den 23.06.2026.
Tiltrådte:
Jennifer Robertson, (næstformand), den 23.06.2026.
Direktion:
Fratrådte:
Michael Isaack-Larsen, (adm. dir), den 31.10.2025.
Tiltrådte:
Lars Ole Thomsen, (adm. dir), den 03.11.2025.
Revision:
Fratrådte:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 21.10.2025.
Tiltrådte:
CVR-NR. 45719375 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab, Kolding Åpark 8A, 7., 6000 Kolding, den 21.10.2025.
Vedtægter ændret: 22.04.2025
Bestyrelse:
Tiltrådte:
Dennis Michael Gallagher, (næstformand), den 22.04.2025.
Selskabet tegnes af et bestyrelsesmedlem i forening med en direktør eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Nis Tommerup Johnsen, den 27.02.2025.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 13552649 Frontmatec Smørum A/S og CVR-nummer: 76547610 Frontmatec Kolding A/S, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 20.01.2025
Nye binavne: Frontmatec Kolding A/S, Frontmatec Smørum A/S, CAROMETEC A/S, SFK-TECHNOLOGY A/S, B.F. Slagterimaskiner A/S, LEBLANC A/S, NAWI DANMARK A/S, SFK, Slagteriernes Fællesindkøb A/S, SFK A/S, SFK-Danish Food Technology A/S, SFK Holding A/S, SFK Leblanc A/S, SFK Meat Systems A/S, SFK Systems A/S, SFK Systems Holding A/S
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 20.01.2025.
kr. 300.000,00, indbetalt ved fusion, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.300.000,00.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 14307184 Frontmatec Tandslet A/S (fortsættende), der tillige driver virksomhed under navnene Attec Danmark A/S, Attec A/S, CVR-nummer: 13552649 Frontmatec Smørum A/S (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnene SFK-TECHNOLOGY A/S, CAROMETEC A/S og CVR-nummer: 76547610 Frontmatec Kolding A/S (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnene LEBLANC A/S, NAWI DANMARK A/S, SFK Systems A/S, SFK A/S, SFK Holding A/S, SFK Systems Holding A/S, SFK, Slagteriernes Fællesindkøb A/S, SFK Leblanc A/S, B.F. Slagterimaskiner A/S, SFK Meat Systems A/S, SFK-Danish Food Technology A/S.
Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i CVR-nummer: 14307184 Frontmatec Tandslet A/S, CVR-nummer: 13552649 Frontmatec Smørum A/S og CVR-nummer: 76547610 Frontmatec Kolding A/S må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Nathan Scott Schaan, den 16.01.2024.
Tiltrådte:
Nathan Scott Schaan, (formand), den 16.01.2024.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Thomas Nybo Stenager, (formand), den 15.01.2024.
Tiltrådte:
Nathan Scott Schaan, den 16.01.2024.
Vedtægter ændret: 20.02.2023
Bestyrelse:
Fratrådte:
Andreas Iskov Jensen, den 20.02.2023, Morten Albin Olsen, den 20.02.2023.
Tiltrådte:
Nis Tommerup Johnsen, den 20.02.2023, Marianne Nowak Schrøder, den 20.02.2023.
Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med et bestyrelsesmedlem eller en direktør
Direktion:
Fratrådte:
Andreas Iskov Jensen, den 08.07.2022.
Tiltrådte:
Michael Isaack-Larsen, (adm. dir), den 08.07.2022.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Henrik Andersen, den 18.09.2020.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Jens Kristensen, (formand), den 01.06.2020, Thomas Nybo Stenager, den 01.06.2020.
Tiltrådte:
Morten Albin Olsen, den 01.06.2020, Thomas Nybo Stenager, (formand), den 01.06.2020.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Henrik Andersen, (formand), den 18.09.2019.
Tiltrådte:
Henrik Andersen, den 18.09.2019, Jens Kristensen, (formand), den 18.09.2019.
Vedtægter ændret: 29.05.2019
Revision:
Fratrådte:
ERNST & YOUNG Godkendt Revisionspartnerselskab, den 01.08.2018.
Tiltrådte:
CVR-NR. 33963556 DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Værkmestergade 2, 18., 8000 Aarhus C, den 01.08.2018.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Henrik Alifas Nielsen, den 30.11.2017.
Tiltrådte:
Thomas Nybo Stenager, den 30.11.2017.
Revision:
Fratrådte:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 19.09.2017.
Tiltrådte:
CVR-NR. 30700228 ERNST & YOUNG Godkendt Revisionspartnerselskab, Værkmestergade 25, 8000 Aarhus C, den 19.09.2017.
Vedtægter ændret: 29.05.2017
Nyt navn: Frontmatec Tandslet A/S
Nye binavne: Attec Danmark A/S, Attec A/S
Bestyrelse:
Fratrådte:
Christoffer Arthur Müller (formand), den 23.12.2016, Christian Gymos Schmidt-Jacobsen, den 23.12.2016.
Tiltrådte:
Henrik Andersen (formand), den 23.12.2016, Henrik Alifas Nielsen, den 23.12.2016.
Vedtægter ændret: 31.08.2016
Bestyrelse:
Fratrådte:
Peder Vagner Holm, den 31.08.2016, Gynther Kohls, den 31.08.2016, Hermann Vogt, den 31.08.2016.
Tiltrådte:
Christoffer Arthur Müller (formand), den 31.08.2016, Christian Gymos Schmidt-Jacobsen, den 31.08.2016.
Selskabet tegnes af to bestyrelsesmedlemmer i forening.
Regnskabsår ændret til: 01.01 - 31.12
Omlægningsperiode: 01.07.2016 - 31.12.2016
Revision:
Udtrådt af revisionen:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, den 13.10.2011.
Indtrådt i revisionen:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Kongevej 28, 6400 Sønderborg, den 13.10.2011.
Vedtægter ændret:
23.03.2011.
Bestyrelse:
Indtrådt i bestyrelsen:
Gynther Kohls, den 23.03.2011.
Selskabet tegnes af 1 direktør eller 3 bestyrelsesmedlemmer i forening, eller af den samlede bestyrelse.".
Ved kommunalreformen den 1. januar 2007 er hjemstedskommunen ændret.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Preben Hakonsen, den 17.11.2003.
Indtrådt i bestyrelsen:
Peder Vagner Holm, den 17.11.2003.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
DELOITTE & TOUCHE STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, den 14.12.1999.
Indtrådt i revisionen:
DELOITTE & TOUCHE STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Kongevej 28, 6400 Sønderborg, den 14.12.1999.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Janne Lorenzen, den 09.09.1996.
Indtrådt i bestyrelsen:
Direktør Hermann Vogt, den 09.09.1996.
Vedtægter ændret:
09.09.1996.
Kapitalforhøjelse:
kr. 300.000,00 indbetalt kontant, kurs 641,67.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.000.000,00.
Vedtægter ændret:
01.07.1996.
Kapitalforhøjelse:
kr. 400.000,00 indbetalt ved overførte reserver / overskud, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 700.000,00.
Bestyrelse:
Indtrådt i bestyrelsen:
Janne Lorenzen, den 01.07.1996.
Vedtægter ændret:
02.12.1991.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Søren Peter Frandsen, Bent Nielsen
Direktion:
Udtrådt af direktionen:
Selskabet tegnes af en direktør eller to
bestyrelsesmedlemmer i forening, eller af den
samlede bestyrelse
Stiftelsesdato:
22.06.1990
Seneste vedtægtsdato:
22.06.1990
Kapital:
kr. 300.000,00
Indbetalingsmåde:
i værdier kr. 300.000,00 til kurs 100,0
Stiftere:
Direktør Søren Peter Frandsen, Ellen Jensen, Direktør Andreas Iskov Jensen
Bestyrelse:
Direktør Søren Peter Frandsen, Direktør Preben Hakonsen, Direktør Andreas Iskov Jensen, Teknisk direktør Arthur Emil Muller, Bent Nielsen
Direktion:
Direktør Søren Peter Frandsen, Direktør Andreas Iskov Jensen
Selskabet tegnes af 2 direktører i forening
eller af en direktør i forening med 3
bestyrelsesmedlemmer eller af den samlede
bestyrelse.
Revision:
Revisionsfirmaet Schøbel & Marholt, 6400 Sønderborg
Første regnskabsår:
01.01.1990 - 30.06.1991
Regnskabsår:
01.07 - 30.06
4 registered in CVR.
P-number 1000718626Mommarkvej 293, 6470 Sydals
P-number 1000584458Hassellunden 9, 2765 Smørum
P-number 1024659182Platinvej 8, 6000 Kolding
P-number 1029072465Niels Bohrs Vej 17, 8660 Skanderborg