CVR 43655965Public limited company (A/S)Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)København KFounded 17 Nov 2022
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Inpay Holding A/S, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
2
CVR registry, Dec 2025
0 (0%) over 12 months
Revenue
378.6M
DKK, annual report 2025
-13.1% on 2024
Result
+42.7M
DKK, annual report 2025
Equity
76.2M
DKK, annual report 2025
Inpay HoldCo ApSCVR 42878502, 100% of capital and votes, since 17 Nov 2022
Steen Trondhjem Nielsensince 14 May 2024
CVR 42878502100% of capital and votessince 17 Nov 2022
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
Ultimate controller
Holds 100% of capital and votes in Inpay TopCo ApS, since 31 Dec 2013
Holding company
CVR 35052283Private limited company (ApS)
Holds 50% to under 66.7% of capital and 100% of votes in Inpay HoldCo ApS, since 3 Dec 2021
Holding company
CVR 42878502Private limited company (ApS)
Holds 100% of capital and votes in Inpay Holding A/S, since 17 Nov 2022
This company
Inpay Holding A/S
CVR 43655965
3 Danish companies.
SubsidiaryCVR 32318525100% of capital and votes
SubsidiaryCVR 32317731100% of capital and votes
SubsidiaryCVR 31056667100% of capital and votes
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for Inpay Holding A/S as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 41023503100% of capital and votes17 Nov 2022 to 21 Jan 2026
CVR 41853182100% of capital and votes18 Dec 2025 to 21 Jan 2026
CVR 41721871100% of capital and votes17 Nov 2022 to 31 Dec 2022
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
17 Nov 2022 to 5 Nov 2026.
17 Nov 2022 to 5 Nov 2026.
Dec 2025, monthly: 2 employees, 1 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2025 |
|---|---|---|---|
| Employees | 2 | 2 | 2 |
| FTE | 2 | 0 | 1 |
| Series | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Monthly Dec 2023 to Dec 2025.
Latest Dec 2025, published 24 Feb 2026. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Revenue | 361,761 | 447,107 | 435,670 | 378,599 |
| Gross profit | 205,001 | 247,319 | Not reported | Not reported |
| Operating profit | +64,001 | +90,231 | +45,110 | +69,391 |
| Result for the year | +42,362 | +63,414 | +24,234 | +42,711 |
| Equity | 55,876 | 89,281 | 63,652 | 76,222 |
| Total assets | 567,705 | 689,829 | 730,699 | 788,185 |
| Employees (average) | 117 | 151 | 165 | 140 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | ||||
| Revenue growth (omsætningsvækst) | Not reportednote 1 | 23.6% | -2.6% | -13.1% |
| EBIT margin (overskudsgrad) | 17.7% | 20.2% | 10.4% | 18.3% |
| EBITDA | 69,588 | 96,762 | 61,609 | 103,887 |
| EBITDA margin | 19.2% | 21.6% | 14.1% | 27.4% |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | Not reportednote 1 | 29.1% | 9.3% | -15.2% |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | -428,472 | -493,884note 2 | -496,959 | -600,316 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | Not reportednote 1 | Net cashnote 2 | Net cash | Net cash |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 1,586 | 33,912 | 12,973 | 14,479 |
| Capex % of sales (investeringer i procent af omsætningen) | 0.4% | 7.6% | 3% | 3.8% |
| FCFF / EBITDA (pengestrømskonvertering) | 135.9%note 3 | 137.7%note 3 | 88.5% | 136.2% |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group. Not every period is a full year: 2022 covers 1 months (17 Nov to 31 Dec 2022). Changes against it compare periods of different length.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Group figures (koncern).
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 5 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
9 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Revision:
Fratrådte:
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 25.06.2026.
Tiltrådte:
CVR-NR. 39701863 2+ Revision Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab, Bygnaf 15, 6100 Haderslev, den 25.06.2026.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 41023503 Clouditorium ApS og CVR-nummer: 41853182 PostalPay Technologies ApS, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 21.01.2026
Nye binavne: PostalPay Technologies A/S, Postalpay A/S, Postal Pay A/S, Clouditorium A/S
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 43655965 Inpay Holding A/S (fortsættende), CVR-nummer: 41023503 Clouditorium ApS (ophørende) og CVR-nummer: 41853182 PostalPay Technologies ApS (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnene PostalPay ApS, Postal Pay ApS.
Kapitalejerne i CVR-nummer: 43655965 Inpay Holding A/S, CVR-nummer: 41023503 Clouditorium ApS og CVR-nummer: 41853182 PostalPay Technologies ApS har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en erklæring om kreditorernes stilling i forbindelse med fusionen. Kreditorer, hvis fordringer er stiftet forud for bekendtgørelsen om fusionen, og for hvilke der ikke er stillet særskilt sikkerhed, kan anmelde deres fordringer senest 4 uger efter denne offentliggørelse.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Steen Trondhjem Nielsen, den 03.06.2024.
Tiltrådte:
Anders Kunze Bønding, den 03.06.2024.
Direktion:
Fratrådte:
Thomas Jul Pfeiffer, den 14.05.2024.
Tiltrådte:
Steen Trondhjem Nielsen, den 14.05.2024.
Erhvervsstyrelsen skal hermed meddele, at selskabet har erhvervet stifters aktiver i henhold til selskabslovens § 42 a. Erhvervsstyrelsen har i den forbindelse modtaget en redegørelse fra ledelsen, samt en vurderingsberetning.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Jacob Tackmann Thomsen, den 30.12.2022.
Stiftelsesdato: 17.11.2022.
Virkningsdato: 17.11.2022.
Seneste vedtægtsdato: 17.11.2022.
Kapital:
kr. 1.000.000,00.
Kapitalklasser: Nej
Indbetalingsmåde: Indbetalt ved indskud af bestemmende kapitalpost kr. 1.000.000,00 til kurs 94.050,00, fuldt indbetalt.
Stifter:
CVR-NR. 42878502 Inpay HoldCo ApS, Toldbodgade 55B, 1253 København K, den 17.11.2022.
Bestyrelse:
Jan Ovesen, (formand), den 17.11.2022, Ulrich Hejle, den 17.11.2022, Steen Trondhjem Nielsen, den 17.11.2022, Jacob Tackmann Thomsen, den 17.11.2022.
Direktion:
Thomas Jul Pfeiffer, den 17.11.2022.
Selskabet tegnes af to medlemmer af bestyrelsen og et medlem af direktionen i forening eller af den samlede bestyrelse.
Revision:
CVR-NR. 33771231 PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Eventyrvej 16, 4100 Ringsted, den 17.11.2022.
Første regnskabsår:
17.11.2022 - 31.12.2022.
Regnskabsår:
01.01 - 31.12.
Formål:
Selskabets formål er at fungere som holdingselskab for kapitalandele i andre selskaber og anden hermed beslægtet virksomhed.
1 registered in CVR.
P-number 1028767400Toldbodgade 55, 1253 København K