CVR 39487462Private limited company (ApS)Computerprogrammering (621000)HedenstedFounded 16 Apr 2018
Dandex has recorded no changes to this company since it began following the register.
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about JustFace Holding ApS, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
1
CVR registry, 2022
Gross profit
-470.9K
DKK, annual report 2025
Result
-9.3M
DKK, annual report 2025
Equity
-16M
DKK, annual report 2025
Brdr. Skou Holding ApSCVR 39087626, 50% to under 66.7% of capital and votes, since 1 Jan 2023
Rodina Invest ApSCVR 43487833, 20% to under 25% of capital and votes, since 1 Sep 2022
and 1 morePoul Henrik Nielsensince 23 May 2025
Equity was negative at 31 Dec 2025: -16M DKK. Dandex estimate, computed 5 Nov 2026.
CVR 2827868310% to under 15% of capital and votesnotified 17 Sep 2025since 20 Jan 2025
CVR 3908762650% to under 66.7% of capital and votesnotified 15 Dec 2025since 1 Jan 2023
CVR 4348783320% to under 25% of capital and votesclass A- og B-anparternotified 15 Dec 2025since 1 Sep 2022
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
33.3% to under 50% of capital, 20% to under 25% of votesclass B-anparternotified 31 May 20223 Jul 2020 to 1 Sep 2022
10% to under 15% of capital and votesnotified 5 Jan 20211 Jul 2020 to 5 Jan 2021
CVR 1006861425% to under 33.3% of capital and votesnotified 14 Dec 201819 Apr 2018 to 3 Dec 2018
CVR 2648998910% to under 15% of capital and votesnotified 23 Nov 202029 Jan 2020 to 23 Nov 2020
CVR 2921776910% to under 15% of capital, 5% to under 10% of votesnotified 17 Sep 202531 May 2022 to 17 Sep 2025
CVR 2163869233.3% to under 50% of capital, 66.7% to under 90% of votesclass A-anparter og B-anparternotified 30 Jun 202229 Jan 2020 to 27 Jun 2022
CVR 3264538050% to under 66.7% of capital, 66.7% to under 90% of votesclass A og Bnotified 22 Dec 202330 Jun 2019 to 1 Jan 2023
CVR 3696693933.3% to under 50% of capital and votesnotified 3 Jul 202016 Apr 2018 to 3 Jul 2020
CVR 388130805% to under 10% of capitalclass B-anparternotified 31 Jan 20225 Jan 2021 to 31 Jan 2022
Ultimate controller
Holds 100% of capital and votes in PSK INVEST ApS, since 15 May 2003
Holding company
CVR 27203191Private limited company (ApS)
Holds 25% to under 33.3% of capital and 100% of votes in PSK Family Invest ApS, since 21 Jun 2017
Holding company
CVR 38732005Private limited company (ApS)
Holds 50% to under 66.7% of capital and votes in Brdr. Skou Holding ApS, since 1 Jan 2024
Holding company
CVR 39087626Private limited company (ApS)
Holds 50% to under 66.7% of capital and votes in JustFace Holding ApS, since 1 Jan 2023
This company
JustFace Holding ApS
CVR 39487462
1 Danish company.
SubsidiaryCVR 41878584100% of capital and votes
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for JustFace Holding ApS as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 41878789100% of capital and votes23 Nov 2020 to 20 May 2022
CVR 41878681100% of capital and votes23 Nov 2020 to 20 May 2022
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
20 May 2019 to 5 Nov 2026.
16 Apr 2018 to 5 Nov 2026.
Apr 2022, monthly: 1 employee, 1 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | Jan 2020 | Feb 2020 | Mar 2020 | Apr 2020 | May 2020 | Jun 2020 | Jul 2020 | Aug 2020 | Sep 2020 | Oct 2020 | Nov 2020 | Dec 2020 | Jan 2021 | Feb 2021 | Mar 2021 | Apr 2021 | May 2021 | Jun 2021 | Jul 2021 | Aug 2021 | Sep 2021 | Oct 2021 | Nov 2021 | Dec 2021 | Jan 2022 | Feb 2022 | Mar 2022 | Apr 2022 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| FTE | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Series | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Monthly Jan 2020 to Apr 2022.
Latest Apr 2022, published 23 Jun 2022. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | 172 | -257 | -215 | -777 | -471 |
| Operating profit | -630 | -963 | -645 | -1,235 | -991 |
| Result for the year | -1,747 | -3,124 | -4,500 | -6,770 | -9,270 |
| Equity | -895 | -2,508 | -7,008 | -12,278 | -16,048 |
| Total assets | 6,978 | 7,696 | 4,631 | 10,158 | 8,890 |
| Employees (average) | 2 | 2 | 0 | Not reported | 0 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | 12.9% | -249.3% | n.m.note 1 | n.m.note 1 | n.m.note 1 |
| EBITDA | -622 | -856 | -215 | -777 | -471 |
| EBITDA / gross profit (EBITDA i procent af bruttofortjenesten) | -361.8% | n.m.note 2 | n.m.note 2 | n.m.note 2 | n.m.note 2 |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | 100% | 0% | -100% | Not reportednote 3 | n.m.note 1 |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | 4,434 | 3,524 | 3,697 | 20,205 | 23,823 |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | -18.2%note 4 | -33.1%note 4 | n.m.note 5 | -41.7%note 4 | -8.7%note 4 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 1,661note 6 | 437note 6 | 275note 6 | 74note 6 | 112note 7 |
| NIBD incl. group and owner balances (NIBD inkl. koncern- og ejermellemværender) | 2,614 | 7,263 | 3,661 | 17,772 | 18,784 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2025
1 Jan 2025 to 31 Dec 2025, published 11 Jul 2026
Annual report 2024
1 Jan 2024 to 31 Dec 2024, published 1 Jul 2025
Annual report 2023
1 Jan 2023 to 31 Dec 2023, published 29 Jun 2024
Annual report 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 30 Jun 2023
Annual report 2021
1 Jan 2021 to 31 Dec 2021, published 19 May 2022
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 5 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
26 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Revision:
Fratrådte:
MARTINSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 12.10.2026.
Tiltrådte:
CVR-NR. 36427205 Attent Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab, Roms Hule 8, 4., 7100 Vejle, den 12.10.2026.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Direktør Pernille Simmelkiær Larsen, den 18.11.2025.
Vedtægter ændret: 17.09.2025
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 17.09.2025.
kr. 1.000.000,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.132.225,00.
Direktion:
Fratrådte:
Direktør Pernille Simmelkiær Larsen, den 23.05.2025.
Tiltrådte:
Poul Henrik Nielsen, (adm. dir), den 23.05.2025.
Vedtægter ændret: 20.01.2025
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 20.01.2025.
kr. 13.225,00, indbetalt kontant, kurs 34.026,46.
Kapitalen udgør herefter kr. 132.225,00.
Kapital: kr. 119.000,00, delvist indbetalt. Tidligere kapital er nu fuldt indbetalt.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Lars Skou, den 24.06.2024, Peter Skou, (formand), den 24.06.2024.
Tiltrådte:
Lars Skou, (formand), den 24.06.2024, Peter Skou, den 24.06.2024.
Direktion:
Bestyrelse:
Fratrådte:
Lars Skou, (formand), den 31.05.2022, Peter Skou, den 31.05.2022.
Tiltrådte:
Lars Skou, den 31.05.2022, Peter Skou, (formand), den 31.05.2022.
Vedtægter ændret: 22.05.2024
Vedtægter ændret: 19.09.2022
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 19.09.2022.
kr. 39.000,00, indbetalt kontant, kurs 7.692,00, heraf samlet indbetalt kr. 19.500,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 119.000,00, delvist indbetalt.
Vedtægter ændret: 31.05.2022
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 31.05.2022.
kr. 10.000,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 80.000,00.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Lars Skou, den 31.05.2022, Peter Skou, (formand), den 31.05.2022.
Tiltrådte:
Lars Skou, (formand), den 31.05.2022, Peter Skou, den 31.05.2022.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion. Kapitalejerne har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en fusionsplan. Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i de deltagende selskaber må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 41878789 JustFace Administration ApS og CVR-nummer: 41878681 JustFace Retail ApS, der samtidigt er opløst.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Carsten Robert Brink, den 10.05.2021.
Tiltrådte:
Pernille Simmelkiær Larsen, den 10.05.2021.
Vedtægter ændret: 24.11.2020
Selskabet tegnes af en direktør eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening.
Vedtægterne er yderligere ændret
Vedtægter ændret: 23.11.2020
Bestyrelse:
Fratrådte:
Peter Steen Larsen, den 23.11.2020, Lars Skou, (formand), den 23.11.2020.
Tiltrådte:
Carsten Robert Brink, den 23.11.2020, Lars Skou, den 23.11.2020, Peter Skou, (formand), den 23.11.2020.
Direktion:
Fratrådte:
Heidi Bøckel Häuser, den 23.11.2020.
Tiltrådte:
Lars Skou, den 23.11.2020.
Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden og direktøren eller af to bestyrelsesmedlemmer.
Formål ændret: Selskabets formål er at besidde aktier i datterselskaber og anden dermed i forbindelse stående virksomhed.
Vedtægter ændret: 23.11.2020
Nyt navn: JustFace Holding ApS
Vedtægter ændret: 01.07.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 01.07.2020.
kr. 3.333,00, indbetalt kontant, kurs 15.001,50.
Kapitalen udgør herefter kr. 70.000,00.
Ny adresse: Odinsvej 23, 8722 Hedensted
Vedtægterne er yderligere ændret
Vedtægter ændret: 17.02.2020
Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden eller en direktør..
Ny adresse: Mimersvej 1, 8722 Hedensted
Ny kommune: Hedensted
Vedtægter ændret: 17.02.2020
Nyt navn: JustFace ApS
Nyt binavn: ID-entify ApS
Slettet binavn: JustFace ApS
Vedtægter ændret: 29.01.2020
Nyt navn: ID-entify ApS
Nyt binavn: JustFace ApS
Direktion:
Fratrådte:
Jens Vestergaard Jensen, den 29.01.2020.
Tiltrådte:
Heidi Bøckel Häuser, den 29.01.2020.
Vedtægter ændret: 28.05.2019
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 28.05.2019.
kr. 7.843,00, indbetalt kontant, kurs 2.550,05.
Kapitalen udgør herefter kr. 66.667,00.
Vedtægter ændret: 20.05.2019
Nyt navn: JustFace ApS
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 20.05.2019.
kr. 8.824,00, indbetalt kontant, kurs 3.400,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 58.824,00.
Bestyrelse:
Tiltrådte:
Robert Jensen, den 20.05.2019, Peter Steen Larsen, den 20.05.2019, Lars Skou, (formand), den 20.05.2019.
Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af direktionen..
Revision:
Tiltrådte:
CVR-NR. 32285201 MARTINSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Jupitervej 4, 6000 Kolding, den 20.05.2019.
Stiftelsesdato: 16.04.2018.
Seneste vedtægtsdato: 16.04.2018.
Kapital:
kr. 50.000,00.
Kapitalklasser: Nej
Indbetalingsmåde: Indbetalt kontant kr. 50.000,00 til kurs 100,00, fuldt indbetalt.
Stifter:
CVR-NR. 36966939 Roheje Holding ApS, Teglbakken 41, 8270 Højbjerg, den 16.04.2018.
Direktion:
Jens Vestergaard Jensen, den 16.04.2018.
Selskabet tegnes af en direktør..
Første regnskabsår:
16.04.2018 - 31.12.2018.
Regnskabsår:
01.01 - 31.12.
Formål:
Selskabets formål er at drive virksomhed med udvikling og salg af hardware og software applikationer til medicinalindustrien samt enhver i forbindelse hermed stående virksomhed.
1 registered in CVR.
P-number 1023523457Odinsvej 23, 8722 Hedensted