CVR 38914766Private limited company (ApS)Udlejning af erhvervsejendomme (682040)Aalborg SVFounded 7 Sep 2017
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about RéVision+ Ejendomme ApS, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
1
CVR registry, 2022
Gross profit
227.6K
DKK, annual report 2026
+28.2% on 2025
Result
+155K
DKK, annual report 2026
Equity
3.1M
DKK, annual report 2026
RéVision+ Statsautoriseret RevisionsanpartsselskabCVR 41695609, 100% of capital and votes, since 22 Sep 2020
Erik Delmersince 30 Sep 2026
CVR 41695609100% of capital and votesnotified 21 Nov 2021since 22 Sep 2020
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR 38911791100% of capital and votesnotified 21 Nov 20217 Sep 2017 to 22 Sep 2020
Ultimate controller
Holds 100% of capital and votes in Bedre Rådgivning ApS, since 5 Sep 2017
Holding company
CVR 38911791Private limited company (ApS)
Holds 100% of capital and votes in RéVision+ Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab, since 22 Sep 2020
Holding company
RéVision+ Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
CVR 41695609Private limited company (ApS)
Holds 100% of capital and votes in RéVision+ Ejendomme ApS, since 22 Sep 2020
This company
RéVision+ Ejendomme ApS
CVR 38914766
RéVision+ Ejendomme ApS holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for RéVision+ Ejendomme ApS as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 4155220450% to under 66.7% of capital and votes30 Jul 2020 to 23 Sep 2020
CVR 4155183650% to under 66.7% of capital and votes30 Jul 2020 to 23 Sep 2020
CVR 4155193350% to under 66.7% of capital and votes30 Jul 2020 to 23 Sep 2020
CVR 4155188750% to under 66.7% of capital and votes30 Jul 2020 to 23 Sep 2020
CVR 4155186050% to under 66.7% of capital and votes30 Jul 2020 to 23 Sep 2020
CVR 4165733250% to under 66.7% of capital and votes1 Sep 2020 to 22 Sep 2020
CVR 4163647550% to under 66.7% of capital and votes28 Aug 2020 to 22 Sep 2020
CVR 4164536950% to under 66.7% of capital and votes27 Aug 2020 to 22 Sep 2020
CVR 4163641650% to under 66.7% of capital and votes27 Aug 2020 to 22 Sep 2020
CVR 3730801350% to under 66.7% of capital and votes25 May 2020 to 22 Sep 2020
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
7 Sep 2017 to 4 Nov 2026.
Apr 2022, monthly: 1 employee, 0 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | Jan 2018 | Feb 2018 | Mar 2018 | Apr 2018 | May 2018 | Jun 2018 | Jul 2018 | Aug 2018 | Sep 2018 | Oct 2018 | Nov 2018 | Dec 2018 | Jan 2019 | Feb 2019 | Mar 2019 | Apr 2019 | May 2019 | Jun 2019 | Jul 2019 | Aug 2019 | Sep 2019 | Oct 2019 | Nov 2019 | Dec 2019 | Jan 2020 | Feb 2020 | Mar 2020 | Apr 2020 | May 2020 | Jun 2020 | Jul 2020 | Aug 2020 | Sep 2020 | Oct 2020 | Apr 2022 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 3 | 3 | 4 | 5 | 4 | 4 | 3 | 4 | 3 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | 8 | 9 | 19 | 17 | 16 | 16 | 17 | 17 | 15 | 19 | 21 | 2 | 1 |
| FTE | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 7 | 8 | 17 | 17 | 16 | 16 | 17 | 17 | 14 | 18 | 20 | 1 | 0 |
| Series | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Monthly Jan 2018 to Apr 2022.
CVR changed its monthly method in Oct 2019, so a step at that month need not be real.
Latest Apr 2022, published 23 Jun 2022. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | 129 | 356 | 58 | 178 | 228 |
| Operating profit | +79 | +289 | -4 | +120 | +162 |
| Result for the year | +119 | +276 | +21 | +61 | +155 |
| Equity | 1,028 | 1,304 | 1,325 | 4,055 | 3,110 |
| Total assets | 8,195 | 7,807 | 5,851 | 4,450 | 3,253 |
| Employees (average) | Not reported | Not reported | Not reported | 0 | 0 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | n.m.note 1 | 176.6% | -83.7% | 206.1% | 28.2% |
| EBITDA | 129 | 355 | 58 | 178 | 228 |
| EBITDA / gross profit (EBITDA i procent af bruttofortjenesten) | 100% | 99.7% | 100% | 100% | 100% |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | 532 | -238 | -598note 2 | -20note 2 | -80note 2 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | 4.1x | Net cash | Net cashnote 2 | Net cashnote 2 | Net cashnote 2 |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | 7.3% | 17.2% | -0.4%note 2 | 3.9%note 2 | 3.6%note 2 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | Not reportednote 3 | 0note 4 | 0note 4 | Not reportednote 3 | 0note 4 |
| NIBD incl. group and owner balances (NIBD inkl. koncern- og ejermellemværender) | -3,282 | -3,622 | -2,831note 2 | 253note 2 | -31note 2 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2026
1 Jul 2025 to 30 Jun 2026, published 1 Oct 2026
Annual report 2025
1 Jul 2024 to 30 Jun 2025, published 29 Sep 2025
Annual report 2024
1 Jul 2023 to 30 Jun 2024, published 15 Nov 2024
Annual report 2023
1 Jul 2022 to 30 Jun 2023, published 6 Oct 2023
Annual report 2022
1 Jul 2021 to 30 Jun 2022, published 25 Nov 2022
RéVision+ Ejendomme ApS has new leadership, a good time to reach out.
Signal, a Dandex estimate. Lapses 8 Jan 2027.
Each registered value from the day it took effect, newest first.
From CVR, read 4 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
6 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Direktion:
Fratrådte:
Rene Aagesen, (adm. dir), den 30.09.2026.
Tiltrådte:
Erik Delmer, (adm. dir), den 30.09.2026.
Vedtægterne er yderligere ændret
Vedtægter ændret: 07.04.2025
Kapitalnedsættelse besluttet 07.04.2025 er gennemført 18.06.2025.
Kapitalen udgør herefter kr. 20.000,00.
Vedtægter ændret: 07.04.2025
Nyt navn: RéVision+ Ejendomme ApS
Slettede binavne: RéVision Plus Regnskab, Rådgivning og SKAT Statsautoriseret Revisionsvirksomhed ApS, Innovativ, 360 grader Forretningsorienteret og Værdiskabende Revision, Regnskab, Rådgivning og SKAT Statsautoriseret Revisionsfirma ApS, Jysk Revision, Regnskab, Skattemæssig Rådgivning og Moms Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab, Dansk Rådgivning, Regnskab, Revision og SKAT Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab, Revisor, Økonomistyring, Bogføring, Bogholder, Erhvervsservice, Økonomirapportering, Momsregistrering, Årsregnskabsloven og Skattefradrag Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
Kapitalnedsættelse besluttet 07.04.2025 udbetaling til aktionær anpartshaver kr. 480.000,00 til kurs 100,00.
Virksomhedens kreditorer opfordres til at indberette deres krav til virksomheden. Kreditorerne kan kræve betryggende sikkerhed for uforfaldne krav og betaling af forfaldne krav. Krav skal indberettes senest 4 uger fra dags dato.
Formål ændret: Selskabets formål er at drive udlejning af fast ejendom samt hermed forbundet virksomhed.
Virksomheden er omdannet til et anpartsselskab med CVR-NR. 38914766
Vedtægter ændret: 10.06.2022
Nyt navn: RéVision+ Regnskab, Rådgivning og SKAT Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
Nye binavne: RéVision Plus Regnskab, Rådgivning og SKAT Statsautoriseret Revisionsvirksomhed ApS, Innovativ, 360 grader Forretningsorienteret og Værdiskabende Revision, Regnskab, Rådgivning og SKAT Statsautoriseret Revisionsfirma ApS, Jysk Revision, Regnskab, Skattemæssig Rådgivning og Moms Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab, Dansk Rådgivning, Regnskab, Revision og SKAT Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab, Revisor, Økonomistyring, Bogføring, Bogholder, Erhvervsservice, Økonomirapportering, Momsregistrering, Årsregnskabsloven og Skattefradrag Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
Slettede binavne: RéVision Plus Regnskab, Rådgivning og SKAT Statsautoriseret Revisionsvirksomhed A/S, Innovativ, 360 grader Forretningsorienteret og Værdiskabende Revision, Regnskab, Rådgivning og SKAT Statsautoriseret Revisionsfirma A/S, Jysk Revision, Regnskab, Skattemæssig Rådgivning og Moms Statsautoriseret Revisionsaktieselskab, Dansk Rådgivning, Regnskab, Revision og SKAT Statsautoriseret Revisionsaktieselskab, Revisor, Økonomistyring, Bogføring, Bogholder, Erhvervsservice, Økonomirapportering, Momsregistrering, Årsregnskabsloven og Skattefradrag Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
Bestyrelse:
Fratrådte:
Frank Allan Aagesen, (formand), den 10.06.2022, Rene Aagesen, den 10.06.2022, Eivind Nørbak Nielsen, den 10.06.2022.
Selskabet tegnes af den adm. direktør.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Martin Kjærgaard Jensen (næstformand), den 12.09.2017.
Tiltrådte:
Eivind Nørbak Nielsen, den 12.09.2017.
Binavne: RéVision Plus Regnskab, Rådgivning og SKAT Statsautoriseret Revisionsvirksomhed A/S, Innovativ, 360 grader Forretningsorienteret og Værdiskabende Revision, Regnskab, Rådgivning og SKAT Statsautoriseret Revisionsfirma A/S, Jysk Revision, Regnskab, Skattemæssig Rådgivning og Moms Statsautoriseret Revisionsaktieselskab, Dansk Rådgivning, Regnskab, Revision og SKAT Statsautoriseret Revisionsaktieselskab, Revisor, Økonomistyring, Bogføring, Bogholder, Erhvervsservice, Økonomirapportering, Momsregistrering, Årsregnskabsloven og Skattefradrag Statsautoriseret Revisionsaktieselskab.
Stiftelsesdato: 07.09.2017.
Virkningsdato: 07.09.2017.
Seneste vedtægtsdato: 07.09.2017.
Kapital:
kr. 500.000,00.
Kapitalklasser: Nej
Indbetalingsmåde: Indbetalt kontant kr. 500.000,00 til kurs 100,00, fuldt indbetalt.
Stifter:
CVR-NR. 38911791 Bedre Rådgivning ApS, Lerkenfeltvej 3, 9200 Aalborg SV, den 07.09.2017.
Bestyrelse:
Frank Allan Aagesen (formand), den 07.09.2017, Martin Kjærgaard Jensen (næstformand), den 07.09.2017, Rene Yde Aagesen, den 07.09.2017.
Direktion:
Rene Yde Aagesen (adm. dir), den 07.09.2017.
Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af den adm. direktør..
Første regnskabsår:
07.09.2017 - 30.06.2018.
Regnskabsår:
01.07 - 30.06.
Formål:
Selskabets formål er at drive virksomhed med revision, regnskab og rådgivning samt hermed forbundet virksomhed.
13 registered in CVR.
P-number 1025293289Mørkebjergvej 3, 5600 Faaborg
P-number 1025307166Mørkebjergvej 3, 5600 Faaborg
P-number 1027477549Kochsgade 31, 5000 Odense C
P-number 1022815012Lerkenfeltvej 3, 9200 Aalborg SV
P-number 1023354892Vandværksvej 2, 9280 Storvorde
P-number 1023354884Toldboden 3, 8800 Viborg
P-number 1023354914Langhøjvej 1, 8381 Tilst
P-number 1023354906Vestre Boulevard 9, 9600 Aars
P-number 1025263789Baldersvej 10, 8850 Bjerringbro
P-number 1025293270Haraldsvej 60, 8960 Randers SØ
P-number 1025263754Skalhuse 5, 9240 Nibe
P-number 1025263746Sønderport 2, 9670 Løgstør
P-number 1026309693Vandtårnsvej 62, 2860 Søborg