CVR 32451667Private limited company (ApS)Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events (773990)Secondary industries: Investering for egen regning (649910), Udlejning af erhvervsejendomme (682040)FredericiaFounded 16 Sep 2009
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Toldkammeret 9 ApS, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
1
CVR registry, Nov 2025
0 (0%) over 12 months
Gross profit
-37.8K
DKK, annual report 2025
Result
+8.1M
DKK, annual report 2025
Equity
8.6M
DKK, annual report 2025
DM Finans ApSCVR 40992898, 100% of capital and votes, since 1 Dec 2025
Dennis Odgaardsince 1 Dec 2025
Morten Kollerup Nielsensince 1 Dec 2025
CVR 40992898100% of capital and votessince 1 Dec 2025
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
100% of capital and votesnotified 1 Dec 202516 Sep 2009 to 1 Dec 2025
CVR 40957006100% of capital and votesnotified 30 Jun 202126 Nov 2019 to 30 Jun 2021
Toldkammeret 9 ApS holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for Toldkammeret 9 ApS as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 3704499725% to under 33.3% of capital and votes27 Aug 2015 to 31 Oct 2025
CVR 4073339620% to under 25% of capital and votes18 Sep 2019 to 31 Oct 2025
CVR 25265564100% of capital and votes28 Nov 2013 to 30 Jun 2021
CVR 6643881310% to under 15% of capital and votes2 Jun 2015 to 25 Dec 2019
CVR 3931884950% to under 66.7% of capital and votes7 Feb 2018 to 25 Dec 2019
CVR 3641268250% to under 66.7% of capital and votes21 Oct 2014 to 30 Sep 2019
CVR 3829716310% to under 15% of capital and votes31 Dec 2016 to 26 Sep 2019
CVR 3247000925% to under 33.3% of capital and votes20 May 2014 to 7 Mar 2019
CVR 3780834210% to under 15% of capital30 Jun 2016 to 28 Jun 2017
CVR 3829717110% to under 15% of capital and votes31 Dec 2016 to 30 Jan 2017
CVR 3266071125% to under 33.3% of capital and votes4 Apr 2014 to 24 Jan 2017
CVR 2919979533.3% to under 50% of capital and votes14 Dec 2009 to 17 Jan 2017
CVR 3057717510% to under 15% of capital and votes25 Feb 2013 to 31 Dec 2016
CVR 31365554100% of capital and votes19 May 2011 to 7 Dec 2016
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
1 Dec 2025 to 4 Nov 2026.
16 Sep 2009 to 4 Nov 2026.
Nov 2025, monthly: 1 employee, 0 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | Q2 2010 | Q3 2010 | Q4 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Jan 2015 | Feb 2015 | Mar 2015 | Apr 2015 | May 2015 | Jun 2015 | Jul 2015 | Aug 2015 | Sep 2015 | Oct 2015 | Nov 2015 | Dec 2015 | Jan 2016 | Feb 2016 | Mar 2016 | Apr 2016 | May 2016 | Jul 2016 | Aug 2016 | Sep 2016 | Oct 2016 | Nov 2016 | Dec 2016 | Jan 2017 | Feb 2017 | Mar 2017 | May 2017 | Jul 2017 | Aug 2017 | Sep 2017 | Oct 2017 | Nov 2017 | Dec 2017 | Jan 2018 | Feb 2018 | Mar 2018 | May 2018 | Jun 2018 | Jul 2018 | Aug 2018 | Sep 2018 | Oct 2018 | Nov 2018 | Dec 2018 | Jan 2019 | Feb 2019 | Mar 2019 | Apr 2019 | May 2019 | Jun 2019 | Jul 2019 | Aug 2019 | Sep 2019 | Oct 2019 | Nov 2019 | Dec 2019 | Jan 2020 | Feb 2020 | Mar 2020 | Apr 2020 | May 2020 | Jun 2020 | Jul 2020 | Aug 2020 | Sep 2020 | Oct 2020 | Nov 2020 | Dec 2020 | Jan 2021 | Feb 2021 | Mar 2021 | Apr 2021 | May 2021 | Jun 2021 | Jul 2021 | Aug 2021 | Sep 2021 | Oct 2021 | Nov 2021 | Dec 2021 | Jan 2022 | Feb 2022 | Mar 2022 | Apr 2022 | May 2022 | Jun 2022 | Jul 2022 | Aug 2022 | Sep 2022 | Oct 2022 | Nov 2022 | Dec 2022 | Jan 2023 | Feb 2023 | Mar 2023 | Apr 2023 | May 2023 | Jun 2023 | Jul 2023 | Aug 2023 | Sep 2023 | Oct 2023 | Nov 2023 | Dec 2023 | Jan 2024 | Feb 2024 | Mar 2024 | Apr 2024 | May 2024 | Jun 2024 | Jul 2024 | Aug 2024 | Sep 2024 | Oct 2024 | Nov 2024 | Dec 2024 | Jan 2025 | Feb 2025 | Mar 2025 | Apr 2025 | May 2025 | Jun 2025 | Jul 2025 | Aug 2025 | Sep 2025 | Oct 2025 | Nov 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | No count | No count | No count | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| FTE | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Series | Quarterly | Quarterly | Quarterly | Annual | Annual | Annual | Annual | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Annual 2011 to 2014; quarterly Q2 2010 to Q4 2010; monthly Jan 2015 to Nov 2025.
CVR changed its monthly method in Oct 2019, so a step at that month need not be real.
Latest Nov 2025, published 21 Jan 2026. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | -798 | -420 | 8 | -77 | -38 |
| Operating profit | -2,596 | -1,202 | -791 | -5,645 | -2,104 |
| Result for the year | +7,799 | +8,476 | +1,489 | -20,171 | +8,059 |
| Equity | 10,451 | 18,927 | 20,416 | 246 | 8,624 |
| Total assets | 66,519 | 77,457 | 76,557 | 42,396 | 8,862 |
| Employees (average) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | n.m.note 1 | n.m.note 1 | n.m.note 1 | -1,051.6% | n.m.note 1 |
| EBITDA | -2,227 | -837 | -424 | -521 | -488 |
| EBITDA / gross profit (EBITDA i procent af bruttofortjenesten) | n.m.note 2 | n.m.note 2 | -5,209.8% | n.m.note 2 | n.m.note 2 |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | 0% | Not reportednote 3 | Not reportednote 3 | Not reportednote 3 | Not reportednote 3 |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | -12,850note 4 | -8,512note 4 | -6,202note 4 | -414note 4 | -217note 4 |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | n.m.note 5 | -23.4%note 6 | -5%note 6 | -62.7%note 6 | -39.8%note 7 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 0note 8 | 579note 8 | 0note 8 | 0note 8 | 0note 8 |
| NIBD incl. group and owner balances (NIBD inkl. koncern- og ejermellemværender) | 42,728note 4 | 49,782note 4 | 49,660note 4 | 41,446note 4 | -217note 4 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2025
1 Jan 2025 to 31 Dec 2025, published 21 Jun 2026
Annual report 2024
1 Jan 2024 to 31 Dec 2024, published 18 Jun 2025
Annual report 2023
1 Jan 2023 to 31 Dec 2023, published 29 May 2024
Annual report 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 29 Jun 2023
Annual report 2021
1 Jan 2021 to 31 Dec 2021, published 13 Jun 2022
Toldkammeret 9 ApS has changed ownership. A new strategy and new needs can be expected.
Signal, a Dandex estimate. Lapses 9 Dec 2026.
Toldkammeret 9 ApS has moved to a new address, with a potential need for new suppliers.
Signal, a Dandex estimate. Lapses 9 Nov 2026.
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 4 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
16 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Revision:
Fratrådte:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 01.09.2026.
Tiltrådte:
CVR-NR. 37543128 Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab, Sønderbrogade 16, 8700 Horsens, den 01.09.2026.
Ny adresse: Frederiks Promenade 11, 7000 Fredericia
Vedtægter ændret: 01.12.2025
Direktion:
Fratrådte:
Lars Taarn Pedersen, den 01.12.2025.
Tiltrådte:
Direktør Morten Kollerup Nielsen, den 01.12.2025, Dennis Odgaard, den 01.12.2025.
Selskabet tegnes af den samlede direktion.
Vedtægter ændret: 28.11.2025
Nyt navn: Toldkammeret 9 ApS
Ny adresse: Vesterballevej 1, Snoghøj, 7000 Fredericia
Slettede binavne: Young Driver ApS, SIC Holding 2.0 ApS, SIC Ejendomme ApS
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion. Kapitalejerne har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en fusionsplan. Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i de deltagende selskaber må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 40957006 SIC Holding 2.0 ApS og CVR-nummer: 25265564 SIC EJENDOMME ApS, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 30.06.2021
Nye binavne: SIC Holding 2.0 ApS, SIC Ejendomme ApS
Revision:
Fratrådte:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 01.02.2016.
Tiltrådte:
CVR-NR. 33963556 DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Egtved Alle 4, 6000 Kolding, den 01.02.2016.
Vedtægter ændret: 23.12.2019
Kapitalnedsættelse besluttet 20.11.2019 er gennemført 23.12.2019.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.000.000,00.
Virksomheden er omdannet til et anpartsselskab med CVR-NR. 32451667
Vedtægter ændret: 20.11.2019
Nyt navn: SIC HOLDING ApS
Nyt binavn: Young Driver ApS
Slettet binavn: Young Driver A/S
Kapitalnedsættelse besluttet 20.11.2019 henlæggelse til særlig reserve kr. 9.000.000,00 til kurs 100,00.
Virksomhedens kreditorer opfordres til at indberette deres krav til virksomheden. Kreditorerne kan kræve betryggende sikkerhed for uforfaldne krav og betaling af forfaldne krav. Krav skal indberettes senest 4 uger fra dags dato.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Peter Michael Kriklywi, (formand), den 20.11.2019, Lars Taarn Pedersen, den 20.11.2019, Linda Pedersen, den 20.11.2019.
Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion..
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 31365554 YOUNG DRIVER ApS, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 07.12.2016
Nyt binavn: Young Driver A/S
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 32451667 SIC HOLDING A/S (fortsættende) og CVR-nummer: 31365554 YOUNG DRIVER ApS (ophørende).
Kapitalejerne i CVR-nummer: 32451667 SIC HOLDING A/S og CVR-nummer: 31365554 YOUNG DRIVER ApS har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en erklæring om kreditorernes stilling i forbindelse med fusionen. Kreditorer, hvis fordringer er stiftet forud for bekendtgørelsen om fusionen, og for hvilke der ikke er stillet særskilt sikkerhed, kan anmelde deres fordringer senest 4 uger efter denne offentliggørelse.
Ny adresse:
Kampmannsvej 29, Sanddal, 7000 Fredericia.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, den 13.10.2011.
Indtrådt i revisionen:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Vesterballevej 25A, 7000 Fredericia, den 13.10.2011.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Jan Struve, den 20.06.2011, Lis Struve, den 20.06.2011.
Indtrådt i bestyrelsen:
Peter Michael Kriklywi (formand), den 20.06.2011, Linda Pedersen, den 20.06.2011.
Vedtægter ændret:
03.11.2010.
Kapitalforhøjelse:
kr. 9.000.000,00 indbetalt ved konvertering af gæld, kurs 1.669,08.
Kapitalen udgør herefter kr. 10.000.000,00.
Vedtægter ændret:
29.10.2009.
Selskabet tegnes af en direktør, af bestyrelsens formand eller af den samlede bestyrelse.
Stiftelsesdato:
16.09.2009.
Seneste vedtægtsdato:
16.09.2009.
Kapital:
kr. 1.000.000,00.
Indbetalingsmåde:
kontant kr. 1.000.000,00 til kurs 100,00.
Stifter:
Direktør Jan Struve, den 16.09.2009.
Bestyrelse:
Direktør Jan Struve (formand), den 16.09.2009, Direktør Lars Taarn Pedersen, den 16.09.2009, Ekspedient Lis Struve, den 16.09.2009.
Direktion:
Direktør Lars Taarn Pedersen, den 16.09.2009.
Selskabet tegnes af direktøren i forening med bestyrelsens formand eller af den samlede bestyrelse.
Revision:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Vesterballevej 25A, 7000 Fredericia, den 16.09.2009.
Første regnskabsår:
16.09.2009 - 31.12.2010.
Regnskabsår:
01.01 - 31.12.
1 registered in CVR.
P-number 1015516921Frederiks Promenade 11, 7000 Fredericia