CVR 31579309Public limited company (A/S)Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)Nykøbing FFounded 27 Jun 2008
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Kamper + Andersen, godkendt revisionsaktieselskab, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
25
CVR registry, Aug 2026
0 (0%) over 12 months
Result
+2.7M
DKK, annual report 2025
Equity
5.1M
DKK, annual report 2025
PK HOLDING REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKABCVR 25799410, 33.3% to under 50% of capital and votes, since 30 Jun 2008
Martin Oluf Consult ApSCVR 10108454, 33.3% to under 50% of capital and votes, since 5 Jun 2009
and 1 morePeter Kampersince 27 Jun 2008
CVR 2579941033.3% to under 50% of capital and votesclass Anotified 12 Dec 2024since 30 Jun 2008
CVR 1010845433.3% to under 50% of capital and votesclass Anotified 12 Dec 2024since 5 Jun 2009
CVR 4517478633.3% to under 50% of capital and votesclass Bsince 12 Dec 2024
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR 3157985633.3% to under 50% of capital and votesnotified 29 Dec 20235 Jun 2009 to 29 Dec 2023
CVR 4280803210% to under 15% of capital and votesnotified 31 Mar 20231 Apr 2022 to 31 Mar 2023
27 Jun 2008 to 4 Nov 2026.
30 Jun 2008 to 4 Nov 2026.
Aug 2026, monthly: 25 employees, 20 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | 2008 | 2009 | Q1 2010 | Q2 2010 | Q3 2010 | Q4 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Jan 2015 | Feb 2015 | Mar 2015 | Apr 2015 | May 2015 | Jun 2015 | Jul 2015 | Aug 2015 | Sep 2015 | Oct 2015 | Nov 2015 | Dec 2015 | Jan 2016 | Feb 2016 | Mar 2016 | Apr 2016 | May 2016 | Jun 2016 | Jul 2016 | Aug 2016 | Sep 2016 | Oct 2016 | Nov 2016 | Dec 2016 | Jan 2017 | Feb 2017 | Mar 2017 | Apr 2017 | May 2017 | Jun 2017 | Jul 2017 | Aug 2017 | Sep 2017 | Oct 2017 | Nov 2017 | Dec 2017 | Jan 2018 | Feb 2018 | Mar 2018 | Apr 2018 | May 2018 | Jun 2018 | Jul 2018 | Aug 2018 | Sep 2018 | Oct 2018 | Nov 2018 | Dec 2018 | Jan 2019 | Feb 2019 | Mar 2019 | Apr 2019 | May 2019 | Jun 2019 | Jul 2019 | Aug 2019 | Sep 2019 | Oct 2019 | Nov 2019 | Dec 2019 | Jan 2020 | Feb 2020 | Mar 2020 | Apr 2020 | May 2020 | Jun 2020 | Jul 2020 | Aug 2020 | Sep 2020 | Oct 2020 | Nov 2020 | Dec 2020 | Jan 2021 | Feb 2021 | Mar 2021 | Apr 2021 | May 2021 | Jun 2021 | Jul 2021 | Aug 2021 | Sep 2021 | Oct 2021 | Nov 2021 | Dec 2021 | Jan 2022 | Feb 2022 | Mar 2022 | Apr 2022 | May 2022 | Jun 2022 | Jul 2022 | Aug 2022 | Sep 2022 | Oct 2022 | Nov 2022 | Dec 2022 | Jan 2023 | Feb 2023 | Mar 2023 | Apr 2023 | May 2023 | Jun 2023 | Jul 2023 | Aug 2023 | Sep 2023 | Oct 2023 | Nov 2023 | Dec 2023 | Jan 2024 | Feb 2024 | Mar 2024 | Apr 2024 | May 2024 | Jun 2024 | Jul 2024 | Aug 2024 | Sep 2024 | Oct 2024 | Nov 2024 | Dec 2024 | Jan 2025 | Feb 2025 | Mar 2025 | Apr 2025 | May 2025 | Jun 2025 | Jul 2025 | Aug 2025 | Sep 2025 | Oct 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 14 | 16 | No count | No count | No count | No count | 19 | 20 | 17 | 19 | 19 | 19 | 19 | 19 | 19 | 19 | 19 | 19 | 18 | 18 | 19 | 20 | 20 | 21 | 21 | 21 | 22 | 21 | 21 | 23 | 20 | 21 | 21 | 22 | 21 | 22 | 21 | 20 | 19 | 20 | 20 | 19 | 20 | 21 | 21 | 22 | 21 | 21 | 20 | 20 | 20 | 19 | 20 | 22 | 21 | 20 | 20 | 20 | 21 | 21 | 22 | 21 | 21 | 21 | 22 | 22 | 21 | 20 | 21 | 21 | 19 | 20 | 20 | 21 | 22 | 21 | 21 | 20 | 20 | 21 | 21 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 19 | 19 | 19 | 20 | 20 | 20 | 20 | 19 | 21 | 19 | 20 | 19 | 19 | 21 | 19 | 19 | 19 | 18 | 20 | 20 | 20 | 19 | 19 | 19 | 18 | 19 | 20 | 20 | 19 | 19 | 24 | 25 | 23 | 24 | 22 | 22 | 23 | 22 | 22 | 22 | 22 | 23 | 23 | 25 | 24 | 26 | 26 | 25 | 24 | 25 | 26 | 25 | 25 | 25 | 25 | 26 | 28 | 27 | 25 | 25 | 26 | 25 |
| FTE | 6 | 13 | 15 | 15 | 14 | 15 | 17 | 18 | 16 | 16 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 16 | 16 | 16 | 16 | 17 | 17 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 17 | 17 | 17 | 18 | 17 | 17 | 17 | 17 | 16 | 17 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 17 | 17 | 17 | 16 | 17 | 16 | 16 | 16 | 17 | 16 | 16 | 16 | 17 | 18 | 17 | 18 | 18 | 18 | 17 | 16 | 17 | 17 | 15 | 18 | 19 | 16 | 17 | 17 | 16 | 16 | 16 | 17 | 17 | 16 | 17 | 17 | 17 | 17 | 17 | 16 | 17 | 17 | 16 | 15 | 15 | 14 | 15 | 15 | 15 | 14 | 15 | 16 | 16 | 15 | 14 | 13 | 15 | 15 | 15 | 14 | 14 | 15 | 16 | 14 | 15 | 14 | 14 | 13 | 14 | 15 | 15 | 15 | 17 | 20 | 20 | 20 | 21 | 19 | 20 | 19 | 19 | 19 | 19 | 19 | 21 | 20 | 21 | 20 | 21 | 20 | 21 | 19 | 20 | 21 | 21 | 22 | 22 | 21 | 22 | 22 | 23 | 23 | 23 | 21 | 20 |
| Series | Annual | Annual | Quarterly | Quarterly | Quarterly | Quarterly | Annual | Annual | Annual | Annual | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Annual 2008 to 2009 and 2011 to 2014; quarterly Q1 2010 to Q4 2010; monthly Jan 2015 to Aug 2026.
CVR changed its monthly method in Oct 2019, so a step at that month need not be real.
Latest Aug 2026, published 21 Oct 2026. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | 11,858 | 10,288 | 10,993 | 12,804 | Not reported |
| Operating profit | Not reported | +1,946 | +2,979 | +2,217 | +3,697 |
| Result for the year | +2,235 | +1,352 | +2,230 | +1,617 | +2,736 |
| Equity | 4,293 | 2,670 | 4,290 | 5,118 | 5,054 |
| Total assets | 10,627 | 8,162 | 9,250 | 12,553 | 14,004 |
| Employees (average) | 19 | 17 | 17 | 19 | 22 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | 24.7% | -16.6% | 6.9% | 16.5% | Not reportednote 1 |
| EBITDA | 3,467note 2 | 2,160 | 3,131 | 2,623 | 4,334 |
| EBITDA / gross profit (EBITDA i procent af bruttofortjenesten) | 29.2%note 2 | 21% | 28.5% | 20.5% | Not reportednote 1 |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | 11.8% | -10.5% | 6.3% | 11.8% | Not reportednote 3 |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | Not reportednote 4 | -66note 5 | 561 | 2,159 | -3,824 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | Not reportednote 4 | Net cashnote 5 | 0.2x | 0.8x | Net cash |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | Not reportednote 4 | 75.9%note 5 | 61.7% | 28.3% | 67.4% |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 1,592note 6 | Not reportednote 7 | Not reportednote 7 | 2,180note 6 | 495note 6 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2025
1 Jul 2024 to 30 Jun 2025, published 1 Oct 2025
Annual report 2024
1 Jul 2023 to 30 Jun 2024, published 11 Oct 2024
Annual report 2023
1 Jul 2022 to 30 Jun 2023, published 21 Dec 2023
Annual report 2022
1 Jul 2021 to 30 Jun 2022, published 8 Dec 2022
Annual report 2021
1 Jul 2020 to 30 Jun 2021, published 30 Nov 2021
Kamper + Andersen, godkendt revisionsaktieselskab has changed ownership. A new strategy and new needs can be expected.
Signal, a Dandex estimate. Lapses 29 Jan 2027.
Each registered value from the day it took effect, newest first.
From CVR, read 4 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
16 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Vedtægter ændret: 01.10.2026
Nyt navn: Kamper + Andersen, godkendt revisionsaktieselskab
Nye binavne: Lou, godkendt revisionsaktieselskab, Andersen, godkendt revisionsaktieselskab
Slettede binavne: Lou, statsautoriseret revisionsaktieselskab, Andersen, statsautoriseret revisionsaktieselskab
Vedtægter ændret: 04.09.2025
Vedtægterne er yderligere ændret
Vedtægter ændret: 12.12.2024
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 12.12.2024.
kr. 200.000,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 600.000,00.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Finn Erik Rasmussen, den 12.12.2024.
Tiltrådte:
Martin Steen Schrøder Siersen, den 12.12.2024.
Vedtægter ændret: 12.12.2024
Kapitalnedsættelse besluttet 13.11.2024 er gennemført 12.12.2024.
Kapitalen udgør herefter kr. 400.000,00.
Vedtægter ændret: 13.11.2024
Nyt binavn: Andersen, statsautoriseret revisionsaktieselskab
Kapitalnedsættelse besluttet 13.11.2024 udbetaling til aktionær anpartshaver kr. 620.000,00 til kurs 100,00.
Virksomhedens kreditorer opfordres til at indberette deres krav til virksomheden. Kreditorerne kan kræve betryggende sikkerhed for uforfaldne krav og betaling af forfaldne krav. Krav skal indberettes senest 4 uger fra dags dato.
Vedtægter ændret: 31.12.2023
Nyt navn: Kamper + Andersen, statsautoriseret revisionsaktieselskab
Nyt binavn: Lou, statsautoriseret revisionsaktieselskab
Bestyrelse:
Fratrådte:
Thomas Bylov, (formand), den 31.12.2023, Frederik Emil Kamper, den 31.12.2023.
Tiltrådte:
Martin Oluf Andersen, (formand), den 31.12.2023, Finn Erik Rasmussen, den 31.12.2023.
Selskabet tegnes af én direktør, formanden for bestyrelsen eller af den samlede bestyrelse.
Formål ændret: Selskabets formål er at drive virksomhed med revision og erklæringsafgivelse samt rådgivning ogassistance, der naturligt ligger inden for statsautoriserede revisionsvirksomheders arbejdsområder og er omfattet af selskabets kompetence.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Dorthe Ploug Badensø, den 31.03.2023.
Tiltrådte:
Frederik Emil Kamper, den 31.03.2023.
Vedtægter ændret: 23.02.2022
Bestyrelse:
Fratrådte:
Martin Steen Schrøder Siersen, den 23.02.2022.
Tiltrådte:
Dorthe Ploug Badensø, den 23.02.2022.
Revision:
Fratrådte:
Revisions-Centret v/Brian Vahlkvist, den 05.11.2021.
Tiltrådte:
CVR-NR. 41578513 Revisions-Centret ApS, Erantisvej 53, 4700 Næstved, den 05.11.2021.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Mette Engel, den 15.11.2020.
Tiltrådte:
Martin Steen Schrøder Siersen, den 15.11.2020.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Martin Oluf Andersen, (formand), den 07.10.2019, Thomas Bylov, den 07.10.2019.
Tiltrådte:
Thomas Bylov, (formand), den 07.10.2019, Mette Engel, den 07.10.2019.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
Ny Næstved revisorerne I/S v/Brian Michael Vahlkvist og Lisette Poulsen, den 03.01.2013.
Indtrådt i revisionen:
Revisions-Centret v/Brian Vahlkvist, 4700 Næstved, den 03.01.2013.
Vedtægter ændret:
05.06.2009.
Kapitalforhøjelse:
kr. 220.000,00 indbetalt kontant, kurs 200,00,
Klasser:
B kr. 220.000,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.020.000,00.
Kapitalen er opdelt i klasser:
A kr. 408.000,00, B kr. 612.000,00.
Vedtægter ændret:
30.06.2008.
Kapitalforhøjelse kr. 675.000,00: kr. 283.000,00 indbetalt kontant, kurs 1.015,00, kr. 392.000,00 indbetalt kontant, kurs 200,00.
Selskabet er omdannet til et A/S med CVR-nr 31579309.
NAVN: LOU REVISION REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB.
ADRESSE: Toldbodgade 11, 4800 Nykøbing F.
Kommune:
Guldborgsund.
Kapital kr. 800.000,00.
Kapitalen er opdelt i klasser:
A kr. 408.000,00, B kr. 392.000,00.
Bestyrelse:
Martin Oluf Andersen (formand), den 30.06.2008, Thomas Bylov, den 30.06.2008, Peter Yde Kamper, den 30.06.2008.
Direktion:
Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af direktøren.
Revision:
Ny Næstved revisorerne I/S v/Brian Michael Vahlkvist og Lisette Poulsen, 4700 Næstved.
Regnskabsår:
01.07 - 30.06.
Vedtægter ændret:
30.06.2008.
Nyt navn:
LOU REVISION REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB.
Ny adresse:
Toldbodgade 11, 4800 Nykøbing F.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
CVR-NR. 29201269 AJOUR REVISION REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, den 30.06.2008.
Indtrådt i revisionen:
Ny Næstved revisorerne I/S v/Brian Michael Vahlkvist og Lisette Poulsen, 4700 Næstved, den 30.06.2008.
Selskabet er stiftet ved spaltning, den 27.06.2008 Selskabets aktiver og gæld er overdraget fra CVR-NR. 26927188 REVISIONSFIRMAET LOU & KNUDSEN, REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB, der samtidig er opløst.
Seneste vedtægtsdato:
27.06.2008.
Kapital:
kr. 125.000,00.
Indbetalingsmåde:
spaltning kr. 125.000,00 til kurs 464,13.
Direktion:
Peter Yde Kamper, 4930 Maribo, den 27.06.2008.
Selskabet tegnes af en direktør.
Revision:
CVR-NR. 29201269 AJOUR REVISION REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, Hellerupvej 41, postboks 108, 2900 Hellerup, den 27.06.2008.
Første regnskabsår:
06.02.2008 - 30.06.2008.
Regnskabsår:
01.07 - 30.06.
1 registered in CVR.
P-number 1014538387Toldbodgade 11, 4800 Nykøbing F