CVR 30911237Private limited company (ApS)Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)SnedstedFounded 9 Oct 2007
CVR holds no employment figures for this company.
Dandex has recorded no changes to this company since it began following the register.
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Snedstedvej ApS, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexGross profit
-100.9K
DKK, annual report Dec 2025
Result
+183.2K
DKK, annual report Dec 2025
Equity
5.6M
DKK, annual report Dec 2025
Peter Bak Lyndrup50% to under 66.7% of capital and votes, since 9 Oct 2007
Bente Søndergaard Lyndrup50% to under 66.7% of capital and votes, since 15 Jan 2025
Peter Bak Lyndrupsince 9 Oct 2007
50% to under 66.7% of capital and votesnotified 18 Jan 2025since 9 Oct 2007
50% to under 66.7% of capital and votesnotified 18 Jan 2025since 15 Jan 2025
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
| Metric | Jun 2022 | Jun 2023 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | -89 | -80 | -45 | -102 | -101 |
| Operating profit | -89 | -80 | -45 | -102 | -101 |
| Result for the year | -408 | +698 | +298 | +1,166 | +183 |
| Equity | 3,297 | 3,994 | 4,292 | 5,458 | 5,641 |
| Total assets | 4,766 | 5,253 | 5,512 | 6,498 | 6,487 |
| Employees (average) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | 100 | 71 | 15 | 99 | 75 |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | -1.9%note 1 | -1.6% | Not reportednote 2 | -1.6% | -1.4% |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group. Not every period is a full year: Dec 2023 covers 6 months (1 Jul to 31 Dec 2023). Changes against it compare periods of different length.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report Dec 2025
1 Jan 2025 to 31 Dec 2025, published 5 Jul 2026
Annual report Dec 2024
1 Jan 2024 to 31 Dec 2024, published 25 Jan 2025
Annual report Dec 2023
1 Jul 2023 to 31 Dec 2023, published 25 May 2024
Annual report Jun 2023
1 Jul 2022 to 30 Jun 2023, published 10 Dec 2023
Annual report Jun 2022
1 Jul 2021 to 30 Jun 2022, published 5 Jan 2023
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Demerger (Spaltning), as the receiving company (Modtagende selskab)
Demerger (Spaltning), as the receiving company (Modtagende selskab)
From CVR, read 4 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
12 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Vedtægter ændret: 10.12.2023
Regnskabsår ændret til: 01.01 - 31.12
Omlægningsperiode: 01.07.2023 - 31.12.2023
Vedtægter ændret: 15.10.2017
Nyt navn: Snedstedvej ApS
Formål ændret: Selskabets formål er formuepleje.
CVR-nummer:
30911237.
NAVN:
SNEDSTEDVEJ ApS.
Adresse: Snedstedvej 98, 7752 Snedsted.
Kommune: Thisted.
Selskabet har som led i en spaltning modtaget aktiver og forpligtelser fra REVISION LIMFJORD HOLDING REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, CVR-nr. 29821267, der er opløst som led i spaltningen.
Vedtægter ændret 02.06.2015.
Nyt navn: Registreret Revisionsanpartsselskab Snedstedvej
Kapitalforhøjelse: kr. 171.810,00, indbetalt ved spaltning, kurs 491,22.
Kapitalen udgør herefter kr. 611.385,00.
Formål ændret: Selskabets formål er indirekte eller direkte at eje kapitalandele i Revision Limfjord Registreret Revisionsaktieselskab, CVR-nr. 28839200, investering samt formueforvaltning og dermed beslægtet virksomhed.
CVR-nummer:
30911237.
NAVN:
SNEDSTEDVEJ ApS.
Adresse: Snedstedvej 98, 7752 Snedsted.
Kommune: Thisted.
Vedtægter ændret: 02.06.2015
Selskabet har som led i en spaltning modtaget aktiver og forpligtelser fra REVISION LIMFJORD HOLDING AF 2011 REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, CVR-nr. 33766920, der er opløst som led i spaltningen.
Kapitalforhøjelse: kr. 314.575,00, indbetalt ved spaltning, kurs 491,22.
Kapitalen udgør herefter kr. 439.575,00.
Erhvervsstyrelsen har modtaget spaltningsplan
for den påtænkte spaltning af
CVR 29821267 REVISION LIMFJORD HOLDING REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB ( ophørende)
CVR 28681070 TNI ApS ( modtagende)
CVR 29168636 REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB KAJ PLEJDRUP HOLDING ( modtagende)
CVR 29168865 REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB LENE JEPPESEN HOLDING ( modtagende)
CVR 30243285 WKJ ApS ( modtagende)
CVR 30911237 SNEDSTEDVEJ ApS( modtagende)
CVR 30703790 HRHP ApS( modtagende),
De øvrige deltagende selskaber er flere nye selskaber.
Erhvervsstyrelsen har modtaget erklæring fra
vurderingsmændene om, at kreditorerne i de deltagende selskaber.
må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter spaltningen.
Erhvervsstyrelsen har modtaget spaltningsplan for den påtænkte spaltning af REVISION LIMFJORD HOLDING AF 2011 REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, CVR-nr. 33766920.
De øvrige deltagende selskaber er:
TNI ApS, CVR-nr. 28681070, Registreret Revisionsanpartsselskab Kaj Plejdrup Holding, CVR-nr. 29168636, Registreret Revisionsanpartsselskab Lene Jeppesen Holding, CVR-nr. 29168865, Hørstedvej ApS, CYR-nr. 30243293, WKJ ApS, CYR-nr. 30243285, Snedstedvej ApS, CVR-nr. 3091 1237, HRHP ApS, CVR-nr. 30703790, JYLA Holding ApS, CVR-nr. 19472485, Anka Holding ApS, CVR-nr. 19472442, Ballebye Invest ApS, CVR-nr. 30243250, samt flere nye selskaber,
Erhvervsstyrelsen har modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i de deltagende selskaber, må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter spaltningen.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
ND Revision Randers registreret revisionsinteressentskab, den 29.11.2011.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
CVR-NR. 18973308 ND REVISION SKIVE REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, den 10.08.2011.
Indtrådt i revisionen:
ND Revision Randers registreret revisionsinteressentskab, Gl. Stationsvej 5, 1. th., 8940 Randers SV, den 10.08.2011.
Vedtægter ændret:
28.03.2011.
Nyt navn:
SNEDSTEDVEJ ApS.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
Struer Regnskab & Revision, den 12.09.2008.
Indtrådt i revisionen:
CVR-NR. 18973308 ND REVISION SKIVE REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, Vestergade 1, 3., 7800 Skive, den 12.09.2008.
Ny adresse:
Snedstedvej 98, Sundby, 7752 Snedsted.
Stiftelsesdato:
09.10.2007.
Seneste vedtægtsdato:
09.10.2007.
Kapital:
kr. 125.000,00.
Indbetalingsmåde:
kontant kr. 125.000,00 til kurs 100,00.
Stifter:
Reg. revisor Peter Bak Lyndrup, den 09.10.2007.
Direktion:
Reg. revisor Peter Bak Lyndrup, den 09.10.2007.
Selskabet tegnes af en direktør.
Revision:
Struer Regnskab & Revision, 7600 Struer, den 09.10.2007.
Første regnskabsår:
09.10.2007 - 30.06.2008.
Regnskabsår:
01.07 - 30.06.
1 registered in CVR.
P-number 1013687273Snedstedvej 98, 7752 Snedsted