CVR 28281145Private limited company (ApS)Finansielle holdingselskaber (642110)BallerupFounded 22 Nov 2004
CVR holds no employment figures for this company.
Dandex has recorded no changes to this company since it began following the register.
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about TIMENGO HOLDING ApS, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
69
Annual report 2026, average
Gross profit
65.4M
DKK, annual report 2026
+17.9% on 2025
Result
+305.7K
DKK, annual report 2026
Equity
14.1M
DKK, annual report 2026
INMAX INVEST ApSCVR 28154968, 33.3% to under 50% of capital and votes, since 22 Feb 2006
MO FINANS ApSCVR 28155026, 33.3% to under 50% of capital and votes, since 22 Feb 2006
and 1 moreMartin Lundsgaardsince 18 Oct 2018
Kim Berntsensince 15 Dec 2016
Glenn Erik Nørgaard-Nielsensince 22 Feb 2006
CVR 2815496833.3% to under 50% of capital and votesnotified 18 Oct 2018since 22 Feb 2006
CVR 2815502633.3% to under 50% of capital and votesnotified 18 Oct 2018since 22 Feb 2006
CVR 3276487833.3% to under 50% of capital and votessince 18 Oct 2018
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
50% to under 66.7% of capital and votes15 Dec 2016 to 15 Dec 2016
50% to under 66.7% of capital and votesnotified 26 Oct 201715 Dec 2016 to 15 Dec 2016
CVR 2815497633.3% to under 50% of capital and votesnotified 15 Dec 201622 Feb 2006 to 15 Dec 2016
3 Danish companies.
SubsidiaryCVR 4487361390% to under 100% of capital and votes
SubsidiaryCVR 2829477890% to under 100% of capital and votes
SubsidiaryCVR 3583368466.7% to under 90% of capital and votes
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for TIMENGO HOLDING ApS as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 3844423950% to under 66.7% of capital and votes13 Feb 2017 to 12 Feb 2020
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
22 Nov 2004 to 4 Nov 2026.
22 Nov 2004 to 4 Nov 2026.
| Metric | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | 42,683 | 49,575 | 48,799 | 55,499 | 65,431 |
| Operating profit | +2,817 | +1,395 | +805 | +190 | +231 |
| Result for the year | +2,228 | +1,165 | +737 | -305 | +306 |
| Equity | 13,021 | 12,670 | 12,242 | 14,838 | 14,144 |
| Total assets | 61,736 | 45,836 | 74,955 | 56,261 | 62,133 |
| Employees (average) | 54 | 58 | 59 | 66 | 69 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | 1.1% | 6.8% | -1.6% | 13.7% | 17.9% |
| EBITDA | 6,298 | 5,100 | 4,267 | 3,885 | 10,475 |
| EBITDA / gross profit (EBITDA i procent af bruttofortjenesten) | 14.8% | 10.3% | 8.7% | 7% | 16% |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | 3.9% | 7.4% | 1.7% | 11.9% | 4.6% |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | -33,899 | -1,181 | -17,091 | -8,492 | -16,853 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | Net cash | Net cash | Net cash | Net cash | Net cash |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | n.m.note 1 | n.m.note 1 | 19.8% | 19.8%note 2 | 9.9%note 2 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 5,522 | 4,918 | 4,327 | 7,797 | 5,684 |
| FCFF / EBITDA (pengestrømskonvertering) | 456.6% | -613.6% | 400.7% | -222.7%note 2 | 85.2%note 2 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. Group figures (koncern).
Annual report 2026
1 Apr 2025 to 31 Mar 2026, published 1 Jul 2026
Annual report 2025
1 Apr 2024 to 31 Mar 2025, published 22 Sep 2025
Annual report 2024
1 Apr 2023 to 31 Mar 2024, published 30 Sep 2024
Annual report 2023
1 Apr 2022 to 31 Mar 2023, published 10 Jul 2023
Annual report 2022
1 Apr 2021 to 31 Mar 2022, published 27 Jun 2022
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 4 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
8 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Ny adresse: Lautrupvang 1, 2750 Ballerup
Ny kommune: Ballerup
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion. Kapitalejerne har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en fusionsplan. Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i de deltagende selskaber må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 32674852 TIMENGO HOLDING ApS, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 18.10.2018
Nyt navn: TIMENGO HOLDING ApS
Nyt binavn: MSEC HOLDING ApS
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 18.10.2018.
kr. 63.000,00, indbetalt ved fusion, kurs 1.635,90.
Kapitalen udgør herefter kr. 189.000,00.
Direktion:
Tiltrådte:
Martin Lundsgaard, den 18.10.2018.
Selskabet tegnes af direktørerne i forening..
Revision:
Fratrådte:
GE REVISION & RÅDGIVNING, REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, den 18.10.2018.
Tiltrådte:
CVR-NR. 19263096 inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab, Buddingevej 312, 2860 Søborg, den 18.10.2018.
Vedtægter ændret: 15.12.2016
Bestyrelse:
Fratrådte:
Kim Berntsen, den 15.12.2016, Frank Rødsø Kristensen (formand), den 15.12.2016, Glenn Erik Nørgaard-Nielsen, den 15.12.2016.
Direktion:
Fratrådte:
Ny adresse:
Generatorvej 6 B, 1., 2860 Søborg.
Selskabets adresse er administrativt ændret af Erhvervsstyrelsen for at bringe adressen i overensstemmelse med Vejregisteret.
Ny adresse:
Generatorvej 6 B, 1., 2730 Herlev.
Vedtægter ændret:
22.02.2006.
Kapitalnedsættelse besluttet 22.02.2006 er gennemført 01.01.1970.
Kapitalen udgør herefter kr. 126.000,00.
Vedtægter ændret:
22.02.2006.
Kapitalnedsættelse besluttet 22.02.2006 med udbetaling til aktionærer kr. 374.000,00 til kurs 100,00.
Selskabet er omdannet til et ApS med CVR-nr 28281145.
NAVN: MSEC HOLDING ApS.
ADRESSE: Poppelgårdvej 11-13, 2860 Søborg.
Kommune:
Gladsaxe.
Kapital kr. 500.000,00.
Bestyrelse:
Frank Rødsø Kristensen (formand), Kim Berntsen, Glenn Erik Nørgaard-Nielsen.
Direktion:
Glenn Erik Nørgaard-Nielsen, den 22.02.2006.
Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening med den administrerende direktør.
Revision:
GE REVISION & RÅDGIVNING, REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, Stamholmen 175, postboks 1160, 2650 Hvidovre.
Regnskabsår:
01.04 - 31.03.
Stiftelsesdato:
22.11.2004.
Seneste vedtægtsdato:
22.11.2004.
Kapital:
kr. 500.000,00.
Indbetalingsmåde:
kontant kr. 500.000,00 til kurs 100,00.
Stiftere:
Kim Berntsen, den 22.11.2004, Frank Rødsø Kristensen, den 22.11.2004, Glenn Erik Nørgaard-Nielsen, den 22.11.2004, Michael Frits Tordrup, den 22.11.2004.
Bestyrelse:
Frank Rødsø Kristensen (formand), den 22.11.2004, Kim Berntsen, den 22.11.2004, Glenn Erik Nørgaard-Nielsen, den 22.11.2004, Michael Frits Tordrup, den 22.11.2004.
Direktion:
Michael Frits Tordrup (adm. dir), den 22.11.2004.
Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening med den administrerende direktør.
Revision:
GE REVISIONS & RÅDGIVNING, REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, Stamholmen 175, postboks 1160, 2650 Hvidovre, den 22.11.2004.
Første regnskabsår:
22.11.2004 - 31.03.2006.
Regnskabsår:
01.04 - 31.03.
1 registered in CVR.
P-number 1010952022Lautrupvang 1, 2750 Ballerup