CVR 27274641Public limited company (A/S)Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)København SVFounded 11 Jul 2003
Dandex has recorded no changes to this company since it began following the register.
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about FALCK HEALTH CARE HOLDING A/S, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
8
CVR registry, 2021
Result
+5.8M
DKK, annual report 2020
Equity
638.4M
DKK, annual report 2020
FALCK A/SCVR 33597045, 100% of capital and votes, until 29 Oct 2021
Anette Elisabeth Falisse Damgaarduntil 29 Oct 2021
Philip Mørch Nadelmannuntil 29 Oct 2021
No current owner is registered.
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR 1627124150% to under 66.7% of capital and votes30 Jun 2014 to 4 Oct 2016
CVR 1043041033.3% to under 50% of capital and votesnotified 31 Mar 202130 Jun 2014 to 31 Mar 2021
CVR 33597045100% of capital and votesnotified 31 Oct 20165 Oct 2016 to 29 Oct 2021
FALCK HEALTH CARE HOLDING A/S holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for FALCK HEALTH CARE HOLDING A/S as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 16165948100% of capital and votes24 Nov 2005 to 28 Oct 2021
CVR 31426030100% of capital and votes30 Jun 2014 to 31 May 2021
CVR 29927731100% of capital and votes22 May 2018 to 14 Nov 2018
CVR 31764343100% of capital and votes12 Nov 2014 to 24 Sep 2018
CVR 16467596100% of capital and votes4 May 2015 to 24 Sep 2018
CVR 35666443100% of capital and votes6 May 2014 to 22 May 2018
CVR 19284530100% of capital and votes30 Jun 2014 to 11 May 2017
CVR lists no current officers for this company.
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
11 Jul 2003 to 5 Nov 2026.
Jul 2021, monthly: 8 employees, 8 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | 2014 | Jan 2015 | Feb 2015 | Mar 2015 | Apr 2015 | May 2015 | Jun 2015 | Jul 2015 | Aug 2015 | Sep 2015 | Oct 2015 | Nov 2015 | Dec 2015 | Jan 2016 | Feb 2016 | Mar 2016 | Apr 2016 | May 2016 | Jun 2016 | Jul 2016 | Aug 2016 | Sep 2016 | Oct 2016 | Nov 2016 | Dec 2016 | Jan 2017 | Feb 2017 | Mar 2017 | Apr 2017 | May 2017 | Jun 2017 | Jul 2017 | Aug 2017 | Sep 2017 | Oct 2017 | Nov 2017 | Dec 2017 | Jan 2018 | Feb 2018 | Mar 2018 | Apr 2018 | May 2018 | Jun 2018 | Jul 2018 | Aug 2018 | Sep 2018 | Oct 2018 | Nov 2018 | Dec 2018 | Jan 2019 | Feb 2019 | Mar 2019 | Apr 2019 | May 2019 | Jun 2019 | Jul 2019 | Aug 2019 | Sep 2019 | Oct 2019 | Nov 2019 | Dec 2019 | Jan 2020 | Feb 2020 | Mar 2020 | Apr 2020 | May 2020 | Jun 2020 | Jul 2020 | Aug 2020 | Sep 2020 | Oct 2020 | Nov 2020 | Dec 2020 | Jan 2021 | Feb 2021 | Mar 2021 | Apr 2021 | May 2021 | Jun 2021 | Jul 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 7 | 6 | 8 | 8 | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 5 | 4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 8 | 8 | 8 | 9 | 8 | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 7 | 7 | 6 | 5 | 5 | 5 | 2 | 5 | 6 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 6 | 7 | 7 | 7 | 6 | 7 | 8 |
| FTE | 2 | 6 | 7 | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 7 | 6 | 5 | 4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 7 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 7 | 8 | 8 | 9 | 8 | 8 | 7 | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | 5 | 5 | 5 | 5 | 2 | 5 | 6 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 6 | 7 | 7 | 7 | 6 | 8 | 8 |
| Series | Annual | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Annual 2014; monthly Jan 2015 to Jul 2021.
CVR changed its monthly method in Oct 2019, so a step at that month need not be real.
Latest Jul 2021, published 17 Sep 2021. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | 360 | -1,521 | -4,891 | -6,973 | Not reported |
| Operating profit | -6,490 | -10,083 | -15,407 | -17,038 | -2,409 |
| Result for the year | -15,644 | -83,177 | -211,083 | +45,321 | +5,815 |
| Equity | 917,124 | 813,445 | 551,542 | 606,871 | 638,401 |
| Total assets | 1,543,214 | 1,368,116 | 1,339,521 | 1,108,040 | 1,154,368 |
| Employees (average) | Not reported | 4 | 7 | 7 | 5 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | n.m.note 1 | -522.5% | n.m.note 1 | n.m.note 1 | Not reportednote 2 |
| EBITDA | -6,417 | -10,053 | -15,327 | -17,019 | Not reportednote 3 |
| EBITDA / gross profit (EBITDA i procent af bruttofortjenesten) | -1,782.5% | n.m.note 4 | n.m.note 4 | n.m.note 4 | Not reportednote 2 |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | Not reportednote 5 | 33.3% | 16.7% | 0% | -28.6% |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | Not reportednote 6 | Not reportednote 6 | Not reportednote 6 | -13,551note 7 | Not reportednote 6 |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | Not reportednote 6 | Not reportednote 6 | Not reportednote 6 | -2.3%note 8 | Not reportednote 6 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | Not reportednote 9 | 400note 10 | 0note 11 | Not reportednote 12 | Not reportednote 9 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2020
1 Jan 2020 to 31 Dec 2020, published 29 Jun 2021
Annual report 2019
1 Jan 2019 to 31 Dec 2019, published 25 Jun 2020
Annual report 2018
1 Jan 2018 to 31 Dec 2018, published 31 May 2019
Annual report 2017
1 Jan 2017 to 31 Dec 2017, published 30 May 2018
Annual report 2016
1 Jan 2016 to 31 Dec 2016, published 2 Jun 2017
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the ceasing company (Ophørende selskab)
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 5 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
37 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er d. 29.10.2021 opløst ved fusion med CVR-nummer: 16165948 FALCK HEALTHCARE A/S.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 16165948 FALCK HEALTHCARE A/S (fortsættende), der tillige driver virksomhed under navnene FALCK INTERNATIONAL A/S, FALCKEN SCANDINAVIA A/S, MEDICINSK TESTCENTER A/S, MEDICINSK TESTCENTER ÅRHUS A/S, NMC NORDIC MENTAL CORPORATION A/S, NORDIC MENTAL CORPORATION DANMARK A/S, NMC DANMARK A/S, HEALTH CARE DANMARK A/S, FALCK HEALTH CARE AM A/S, FYSIO-LINE A/S, FYSIOWORK HEALTHCARE A/S, CARE MT A/S, MEDICINSK CARE CENTER A/S, MEDICINSK TESTCENTER CARE A/S, MT CARE A/S, MTC CARE A/S, PREVIASUNDHED A/S, DANTRIM A/S, SUNDUDDANNELSE A/S, WELLATWORK A/S, FALCK DENTAL CARE A/S, FALCK HEALTH CARE A/S, ONSITE DENTAL A/S, ONSITE HEALTH A/S, ONSITE HEARING A/S, ONSITE MEDICAL A/S, ONSITE SERVICE A/S, ONSITE VISION A/S, Sundhedsdoktor A/S, Quick Care A/S, Falck Jobservice A/S og CVR-nummer: 27274641 FALCK HEALTH CARE HOLDING A/S (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnene Falck Healthcare CS Holding A/S.
Kapitalejerne i CVR-nummer: 16165948 FALCK HEALTHCARE A/S og CVR-nummer: 27274641 FALCK HEALTH CARE HOLDING A/S har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en erklæring om kreditorernes stilling i forbindelse med fusionen. Kreditorer, hvis fordringer er stiftet forud for bekendtgørelsen om fusionen, og for hvilke der ikke er stillet særskilt sikkerhed, kan anmelde deres fordringer senest 4 uger efter denne offentliggørelse.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 16165948 FALCK HEALTHCARE A/S (fortsættende), der tillige driver virksomhed under navnene FALCK INTERNATIONAL A/S, FALCKEN SCANDINAVIA A/S, MEDICINSK TESTCENTER A/S, MEDICINSK TESTCENTER ÅRHUS A/S, NMC NORDIC MENTAL CORPORATION A/S, NORDIC MENTAL CORPORATION DANMARK A/S, NMC DANMARK A/S, HEALTH CARE DANMARK A/S, FALCK HEALTH CARE AM A/S, FYSIO-LINE A/S, FYSIOWORK HEALTHCARE A/S, CARE MT A/S, MEDICINSK CARE CENTER A/S, MEDICINSK TESTCENTER CARE A/S, MT CARE A/S, MTC CARE A/S, PREVIASUNDHED A/S, DANTRIM A/S, SUNDUDDANNELSE A/S, WELLATWORK A/S, FALCK DENTAL CARE A/S, FALCK HEALTH CARE A/S, ONSITE DENTAL A/S, ONSITE HEALTH A/S, ONSITE HEARING A/S, ONSITE MEDICAL A/S, ONSITE SERVICE A/S, ONSITE VISION A/S, Sundhedsdoktor A/S, Quick Care A/S, Falck Jobservice A/S og CVR-nummer: 27274641 FALCK HEALTH CARE HOLDING A/S (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnene Falck Healthcare CS Holding A/S.
Kapitalejerne i CVR-nummer: 16165948 FALCK HEALTHCARE A/S og CVR-nummer: 27274641 FALCK HEALTH CARE HOLDING A/S har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en erklæring om kreditorernes stilling i forbindelse med fusionen. Kreditorer, hvis fordringer er stiftet forud for bekendtgørelsen om fusionen, og for hvilke der ikke er stillet særskilt sikkerhed, kan anmelde deres fordringer senest 4 uger efter denne offentliggørelse.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 16165948 FALCK HEALTHCARE A/S (fortsættende), der tillige driver virksomhed under navnene FALCK INTERNATIONAL A/S, FALCKEN SCANDINAVIA A/S, MEDICINSK TESTCENTER A/S, MEDICINSK TESTCENTER ÅRHUS A/S, NMC NORDIC MENTAL CORPORATION A/S, NORDIC MENTAL CORPORATION DANMARK A/S, NMC DANMARK A/S, HEALTH CARE DANMARK A/S, FALCK HEALTH CARE AM A/S, FYSIO-LINE A/S, FYSIOWORK HEALTHCARE A/S, CARE MT A/S, MEDICINSK CARE CENTER A/S, MEDICINSK TESTCENTER CARE A/S, MT CARE A/S, MTC CARE A/S, PREVIASUNDHED A/S, DANTRIM A/S, SUNDUDDANNELSE A/S, WELLATWORK A/S, FALCK DENTAL CARE A/S, FALCK HEALTH CARE A/S, ONSITE DENTAL A/S, ONSITE HEALTH A/S, ONSITE HEARING A/S, ONSITE MEDICAL A/S, ONSITE SERVICE A/S, ONSITE VISION A/S, Sundhedsdoktor A/S, Quick Care A/S, Falck Jobservice A/S og CVR-nummer: 27274641 FALCK HEALTH CARE HOLDING A/S (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnene Falck Healthcare CS Holding A/S.
Kapitalejerne i CVR-nummer: 16165948 FALCK HEALTHCARE A/S og CVR-nummer: 27274641 FALCK HEALTH CARE HOLDING A/S har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en erklæring om kreditorernes stilling i forbindelse med fusionen. Kreditorer, hvis fordringer er stiftet forud for bekendtgørelsen om fusionen, og for hvilke der ikke er stillet særskilt sikkerhed, kan anmelde deres fordringer senest 4 uger efter denne offentliggørelse.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Niels Ulrik Andersson, (næstformand), den 31.03.2021, Karin Verland, den 31.03.2021.
Revision:
Fratrådte:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 31.05.2020.
Tiltrådte:
CVR-NR. 33771231 PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Strandvejen 44, 2900 Hellerup, den 31.05.2020.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Adm. direktør Mads Ulrik Lebech, (næstformand), den 15.05.2019.
Tiltrådte:
Niels Ulrik Andersson, (næstformand), den 15.05.2019.
Direktion:
Fratrådte:
Nicolai Søegaard, den 25.03.2019.
Tiltrådte:
Philip Mørch Nadelmann, den 25.03.2019.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Søren René Kristiansen, (næstformand), den 11.02.2019.
Tiltrådte:
Adm. direktør Mads Ulrik Lebech, (næstformand), den 11.02.2019.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Tor Magne Lønnum, (formand), den 28.11.2018, Jakob Riis, den 28.11.2018.
Tiltrådte:
Tor Magne Lønnum, den 28.11.2018, Jakob Riis, (formand), den 28.11.2018.
Direktion:
Fratrådte:
Jakob Riis, (adm. dir), den 16.11.2018.
Tiltrådte:
Anette Elisabeth Falisse Damgaard, (adm. dir), den 16.11.2018.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 35666443 FALCK HEALTHCARE CS HOLDING A/S, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 22.05.2018
Nyt binavn: Falck Healthcare CS Holding A/S
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 27274641 FALCK HEALTH CARE HOLDING A/S (fortsættende) og CVR-nummer: 35666443 FALCK HEALTHCARE CS HOLDING A/S (ophørende).
Kapitalejerne i CVR-nummer: 27274641 FALCK HEALTH CARE HOLDING A/S og CVR-nummer: 35666443 FALCK HEALTHCARE CS HOLDING A/S har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en erklæring om kreditorernes stilling i forbindelse med fusionen. Kreditorer, hvis fordringer er stiftet forud for bekendtgørelsen om fusionen, og for hvilke der ikke er stillet særskilt sikkerhed, kan anmelde deres fordringer senest 4 uger efter denne offentliggørelse.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Tor Magne Lønnum, den 23.03.2018, Jakob Riis (formand), den 23.03.2018.
Tiltrådte:
Tor Magne Lønnum (formand), den 23.03.2018, Jakob Riis, den 23.03.2018.
Direktion:
Fratrådte:
Jimmi Omø Kristensen, den 23.03.2018, Jan Frank Steenhard (adm. dir), den 23.03.2018.
Tiltrådte:
Jakob Riis (adm. dir), den 23.03.2018.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Søren Bremerskov Vuust, den 28.08.2017.
Tiltrådte:
Tor Magne Lønnum, den 28.08.2017.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Morten Reignald Pedersen (formand), den 01.05.2017.
Tiltrådte:
Jakob Riis (formand), den 01.05.2017.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Allan Søgaard Lambrechtsen Larsen (formand), den 20.12.2016, Morten Reignald Pedersen, den 20.12.2016.
Tiltrådte:
Thomas Hinrichsen, den 20.12.2016, Morten Reignald Pedersen (formand), den 20.12.2016.
Vedtægter ændret: 09.12.2016
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 09.12.2016.
kr. 27.000,00, indbetalt kontant, kurs 129.629,63.
Kapitalen udgør herefter kr. 2.047.200,00.
Ny adresse: Sydhavnsgade 18, 2450 København SV
Ny kommune: København
Bestyrelse:
Fratrådte:
Jørn Wendel Andersen (næstformand), den 30.10.2015, Søren René Kristiansen, den 30.10.2015.
Tiltrådte:
Søren René Kristiansen (næstformand), den 30.10.2015, Karin Verland, den 30.10.2015.
Vedtægter ændret:
28.11.2014.
Kapitalforhøjelse:
kr. 200,00 indbetalt kontant, kurs 128.079,59.
Kapitalen udgør herefter kr. 2.020.200,00.
Vedtægter ændret:
28.11.2014.
Kapitalforhøjelse:
kr. 20.000,00 indbetalt ved konvertering af gæld, kurs 128.079,59.
Kapitalen udgør herefter kr. 2.020.000,00.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Thomas Hinrichsen, den 30.06.2014.
Indtrådt i bestyrelsen:
Adm. direktør Jørn Wendel Andersen (næstformand), den 30.06.2014, Direktør Søren René Kristiansen, den 30.06.2014.
Vedtægter ændret:
30.06.2014.
Kapitalforhøjelse:
kr. 898.000,00 indbetalt ved konvertering af gæld, kurs 86.826,26.
Kapitalen udgør herefter kr. 2.000.000,00.
Bestyrelse:
Indtrådt i bestyrelsen:
Søren Bremerskov Vuust, den 29.01.2013.
Direktion:
Udtrådt af direktionen:
Morten Reignald Pedersen, den 29.01.2013.
Indtrådt i direktionen:
Jan Frank Steenhard (adm. dir), den 29.01.2013, Jimmi Omø Kristensen (Økonomidirektør), den 29.01.2013.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Jan Frank Steenhard, den 04.01.2011.
Indtrådt i bestyrelsen:
Thomas Hinrichsen, den 04.01.2011.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Thomas Hinrichsen, den 01.09.2010.
Indtrådt i bestyrelsen:
Jan Frank Steenhard, den 01.09.2010.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Steen Keller, den 01.07.2010.
Indtrådt i bestyrelsen:
Thomas Hinrichsen, den 01.07.2010.
Vedtægter ændret:
31.05.2010.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Kent Jensen, den 31.05.2010.
Indtrådt i bestyrelsen:
Steen Keller, den 31.05.2010.
Selskabet tegnes af et bestyrelsesmedlem i forening med en direktør, af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
KPMG C. Jespersen Statsautoriseret Revisionsinteressentskab, den 30.05.2008.
Indtrådt i revisionen:
CVR-NR. 30700228 KPMG STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Borups Allé 177, 2400 København NV, den 30.05.2008.
Vedtægter ændret:
31.05.2007.
Bestyrelse:
Tiltrådt som formand:
Allan Søgaard Lambrechtsen Larsen, den 31.05.2007.
Udtrådt af bestyrelsen:
Ny adresse:
Polititorvet 1, 1567 København V.
Stiftelsesdato:
11.07.2003.
Seneste vedtægtsdato:
11.07.2003.
Kapital:
kr. 1.102.000,00.
Indbetalingsmåde:
i værdier kr. 1.102.000,00 til kurs 503,42.
Stifter:
CVR-NR. 16271241 FALCK DANMARK A/S, c/o Falckhuset, Polititorvet, 1780 København V, den 11.07.2003.
Bestyrelse:
Allan Søgaard Lambrechtsen Larsen, den 11.07.2003, Vicedirektør Ole Qvist Pedersen, den 11.07.2003, Økonomidirektør Morten Reignald Pedersen, den 11.07.2003.
Direktion:
Økonomidirektør Morten Reignald Pedersen, den 11.07.2003.
Selskabet tegnes af bestyrelsens formand i forening med et andet bestyrelsesmedlem eller af en direktør i forening med bestyrelsens formand.
Revision:
KPMG C. Jespersen, Statsautoriserede revisorer, 2000 Frederiksberg, den 11.07.2003.
Første regnskabsår:
11.07.2003 - 31.12.2004.
Regnskabsår:
01.01 - 31.12.
2 registered in CVR.
P-number 1024751003Taastrup Hovedgade 50, 2630 Taastrup
P-number 1010010094Sydhavnsgade 18, 2450 København SV