CVR 25161327Private limited company (ApS)Udlejning af erhvervsejendomme (682040)HavdrupFounded 3 Jan 2000
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about JMS DK 10 ApS, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
1
CVR registry, Aug 2026
0 (0%) over 12 months
Gross profit
3.9M
DKK, annual report 2025
+54.2% on 2024
Result
+3.4M
DKK, annual report 2025
Equity
24.6M
DKK, annual report 2025
Møllergård ApSCVR 29406073, 100% of capital and votes, since 29 Jun 2021
Jens Kjær Knudsensince 29 Jun 2021
Aksel Voigtsince 29 Jun 2021
CVR 29406073100% of capital and votesclass A, Bnotified 1 Sep 2021since 29 Jun 2021
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
50% to under 66.7% of capital and votesclass Anotified 1 Sep 20213 Jan 2000 to 1 Sep 2021
CVR 81257310100% of capital and votesclass A, Bnotified 28 Jun 202126 May 2017 to 28 Jun 2021
CVR 3729072650% to under 66.7% of capital and votesclass Bnotified 26 May 201714 Jan 2016 to 26 May 2017
Ultimate controller
Holds 90% to under 100% of capital and votes in AKSEL VOIGT HOLDING ApS, since 13 Feb 2006
Holding company
CVR 29396558Private limited company (ApS)
Holds 50% to under 66.7% of capital and votes in Møllergård ApS, since 1 Aug 2019
Holding company
CVR 29406073Private limited company (ApS)
Holds 100% of capital and votes in JMS DK 10 ApS, since 29 Jun 2021
This company
JMS DK 10 ApS
CVR 25161327
JMS DK 10 ApS holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for JMS DK 10 ApS as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 3565548450% to under 66.7% of capital and votes17 Mar 2014 to 26 May 2017
CVR 3566557933.3% to under 50% of capital and votes22 Jan 2016 to 26 May 2017
CVR 30691466100% of capital and votes1 Jul 2011 to 21 Dec 2015
CVR 3235836533.3% to under 50% of capital and votes7 Aug 2009 to 29 Jun 2015
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
29 Jun 2021 to 5 Nov 2026.
3 Jan 2000 to 5 Nov 2026.
Aug 2026, monthly: 1 employee, 1 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | 2009 | Q2 2010 | Q3 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Jan 2015 | Feb 2015 | Mar 2015 | Apr 2015 | May 2015 | Jun 2015 | Jul 2015 | Aug 2015 | Sep 2015 | Oct 2015 | Nov 2015 | Dec 2015 | Jan 2016 | Sep 2021 | Oct 2021 | Nov 2021 | Dec 2021 | Jan 2022 | Feb 2022 | Mar 2022 | Apr 2022 | May 2022 | Jun 2022 | Jul 2022 | Aug 2022 | Sep 2022 | Oct 2022 | Nov 2022 | Dec 2022 | Jan 2023 | Feb 2023 | Mar 2023 | Apr 2023 | May 2023 | Jun 2023 | Jul 2023 | Aug 2023 | Sep 2023 | Oct 2023 | Nov 2023 | Dec 2023 | Jan 2024 | Feb 2024 | Mar 2024 | Apr 2024 | May 2024 | Jun 2024 | Jul 2024 | Aug 2024 | Sep 2024 | Oct 2024 | Nov 2024 | Dec 2024 | Jan 2025 | Feb 2025 | Mar 2025 | Apr 2025 | May 2025 | Jun 2025 | Jul 2025 | Aug 2025 | Sep 2025 | Oct 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 0 | No count | No count | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| FTE | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Series | Annual | Quarterly | Quarterly | Annual | Annual | Annual | Annual | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Annual 2009 and 2011 to 2014; quarterly Q2 2010 to Q3 2010; monthly Jan 2015 to Aug 2026.
CVR changed its monthly method in Oct 2019, so a step at that month need not be real.
Latest Aug 2026, published 21 Oct 2026. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | 1,358 | 2,859 | 3,129 | 2,561 | 3,950 |
| Operating profit | Not reported | Not reported | +9,319 | +3,586 | +4,991 |
| Result for the year | +641 | +1,456 | +11,375 | +2,486 | +3,422 |
| Equity | 5,877 | 7,333 | 18,708 | 21,193 | 24,616 |
| Total assets | 37,433 | 43,838 | 44,173 | 57,720 | 65,954 |
| Employees (average) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | Not reportednote 1 | Not reportednote 1 | 9.4% | -18.2% | 54.2% |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | Not reportednote 1 | Not reportednote 1 | 0% | 0% | 0% |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | 19,473 | 15,722 | 13,522 | 12,151 | 12,189 |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | Not reportednote 1 | Not reportednote 2 | 26.3%note 3 | 8.5%note 3 | 11.1%note 3 |
| NIBD incl. group and owner balances (NIBD inkl. koncern- og ejermellemværender) | 19,868 | 17,555 | 15,228 | 25,653 | 34,734 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group. Not every period is a full year: 2021 covers 6 months (1 Jul to 31 Dec 2021). Changes against it compare periods of different length.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2025
1 Jan 2025 to 31 Dec 2025, published 10 Feb 2026
Annual report 2024
1 Jan 2024 to 31 Dec 2024, published 28 Apr 2025
Annual report 2023
1 Jan 2023 to 31 Dec 2023, published 5 Apr 2024
Annual report 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 31 May 2023
Annual report 2021
1 Jul 2021 to 31 Dec 2021, published 28 May 2022
JMS DK 10 ApS has changed ownership. A new strategy and new needs can be expected.
Signal, a Dandex estimate. Lapses 30 Dec 2026.
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 5 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
22 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Vedtægter ændret: 09.09.2021
Regnskabsår ændret til: 01.01 - 31.12
Omlægningsperiode: 01.07.2021 - 31.12.2021
Ny adresse: Blindgyden 5, Gl Havdrup, 4622 Havdrup
Ny kommune: Solrød
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion. Kapitalejerne har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en fusionsplan. Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i de deltagende selskaber må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 41321733 Lykkegård ApS, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 28.06.2021
Nyt binavn: Lykkegård ApS
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 28.06.2021.
kr. 125.000,00, indbetalt ved fusion, kurs 3.795,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 250.000,00.
Direktion:
Fratrådte:
Jens Madsen, den 29.06.2021.
Tiltrådte:
Jens Kjær Knudsen, den 29.06.2021, Aksel Voigt, den 29.06.2021.
Selskabet tegnes af direktionen.
Revision:
Tiltrådte:
CVR-NR. 32895468 BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Ndr.Ringgade 70A, 4200 Slagelse, den 28.06.2021.
Formål ændret: Selskabets formål er investering i og udlejning af fast ejendom samt aktiviteter beslægtet hermed.
Vedtægter ændret: 10.01.2021
Nyt navn: JMS DK 10 ApS
Ny adresse: c/o Jens Madsen, Rådhuspladsen 3, 1. th, 4200 Slagelse
Ny kommune: Slagelse
Vedtægter ændret: 18.06.2018
Vedtægter ændret: 07.12.2016
Nyt navn: JMS SLG ApS
Direktion:
Fratrådte:
Kenn Jul Madsen, den 07.12.2016.
Tiltrådte:
Jens Madsen, den 07.12.2016.
Ny adresse: Strandtoften 4, Drøsselbjerg, 4200 Slagelse
Ny kommune: Kalundborg
Vedtægter ændret: 14.01.2016
Vedtægter ændret: 15.12.2015
Revision:
Fratrådte:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 15.12.2015.
Revision:
Fratrådte:
BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 22.10.2015.
Tiltrådte:
CVR-NR. 33963556 DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Ndr.Ringgade 70A, 4200 Slagelse, den 22.10.2015.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 03.03.2014.
Indtrådt i revisionen:
BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Handelsskolevej 1, 4700 Næstved, den 03.03.2014.
Vedtægter ændret:
09.01.2014.
Selskabet er fusioneret med CVR-NR. 30356764 KEJUMA 5 ApS, der samtidig er opløst.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om,
at der påtænkes gennemført en fusion mellem
CVR-NR. 25161327 KENN JUL MADSEN HOLDING ApS (fortsættende).
CVR-NR. 30356764 KEJUMA 5 ApS (ophørende), og
kapitalejerne har i enighed besluttet, at der ikke skal
udarbejdes en fusionsplan.
Kapitalejerne i.
CVR-NR. 25161327 KENN JUL MADSEN HOLDING ApS.
CVR-NR. 30356764 KEJUMA 5 ApS, har i enighed
besluttet, at der ikke skal udarbejdes en erklæring om
kreditorernes stilling i forbindelse med fusionen.
Kreditorer, hvis fordringer er stiftet forud for
bekendtgørelsen om fusionen, og for hvilke der ikke er
stillet særskilt sikkerhed, kan anmelde deres fordringer
senest 4 uger efter at den endelige beslutning om fusion
er truffet.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, den 01.11.2011.
Indtrådt i revisionen:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Ndr. Ringgade 70A, 4200 Slagelse.
Selskabet er fusioneret med CVR-NR. 30356446 KEJUMA 2 ApS, der samtidig er opløst.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om,
at der påtænkes gennemført en fusion mellem
CVR-NR. 25161327 KENN JUL MADSEN HOLDING ApS (fortsættende).
CVR-NR. 30356446 KEJUMA 2 ApS (ophørende), og
kapitalejerne har i enighed besluttet, at der ikke skal
udarbejdes en fusionsplan.
Kapitalejerne i.
CVR-NR. 25161327 KENN JUL MADSEN HOLDING ApS.
CVR-NR. 30356446 KEJUMA 2 ApS, har i enighed
besluttet, at der ikke skal udarbejdes en erklæring om
kreditorernes stilling i forbindelse med fusionen.
Kreditorer, hvis fordringer er stiftet forud for
bekendtgørelsen om fusionen, og for hvilke der ikke er
stillet særskilt sikkerhed, kan anmelde deres fordringer
senest 4 uger efter at den endelige beslutning om fusion
er truffet.
Ved kommunalreformen den 1. januar 2007 er hjemstedskommunen ændret.
Ny adresse:
Fredensgade 13, 4200 Slagelse.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
PricewaterhouseCoopers.
Indtrådt i revisionen:
DELOITTE & TOUCHE STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Korsgade 3, 4200 Slagelse.
Stiftelsesdato:
03.01.2000.
Seneste vedtægtsdato:
03.01.2000.
Kapital:
kr. 125.000,00.
Indbetalingsmåde:
kontant kr. 125.000,00 til kurs 105,00.
Stifter:
Kenn Jul Madsen, den 03.01.2000.
Direktion:
Kenn Jul Madsen, den 03.01.2000.
Selskabet tegnes af den samlede direktion.
Revision:
PricewaterhouseCoopers, 4200 Slagelse, den 03.01.2000.
Første regnskabsår:
03.01.2000 - 30.06.2001.
Regnskabsår:
01.07 - 30.06.
2 registered in CVR.
P-number 1031314379Langebjergvænget 6, 4000 Roskilde
P-number 1007372171Blindgyden 5, 4622 Havdrup