CVR 40297324Private limited company (ApS)Anden udgivelse af software (582900)København VFounded 28 Feb 2019
CVR holds no employment figures for this company.
Dandex has recorded no changes to this company since it began following the register.
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Supa System ApS, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexGross profit
-188.5K
DKK, annual report 2025
Result
-189.9K
DKK, annual report 2025
Equity
-98.6K
DKK, annual report 2025
Lars Østergaard100% of capital and votes, since 30 Jun 2025
Lars Østergaardsince 26 Jul 2021
Equity was negative at 30 Jun 2025: -98.6K DKK. Dandex estimate, computed 4 Nov 2026.
100% of capital and votessince 30 Jun 2025
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR 19560783100% of capital and votesnotified 19 Dec 201928 Feb 2019 to 19 Dec 2019
CVR 2204891050% to under 66.7% of capital and votesnotified 30 Jun 202528 Apr 2022 to 30 Jun 2025
CVR 4030372333.3% to under 50% of capital and votesnotified 26 Jul 202115 Apr 2020 to 26 Jul 2021
CVR 4030383933.3% to under 50% of capital and votesnotified 26 Jul 202115 Apr 2020 to 26 Jul 2021
CVR 4102064466.7% to under 90% of capital and votesnotified 15 Apr 202019 Dec 2019 to 15 Apr 2020
CVR 4102068725% to under 33.3% of capital and votesnotified 15 Apr 202019 Dec 2019 to 15 Apr 2020
CVR 4113634033.3% to under 50% of capital and votesnotified 26 Jul 202115 Apr 2020 to 26 Jul 2021
CVR 41262583100% of capital and votesnotified 30 Jun 202526 Jul 2021 to 30 Jun 2025
Supa System ApS holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for Supa System ApS as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 33585179100% of capital and votes22 Apr 2022 to 30 Jun 2025
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
21 Dec 2019 to 4 Nov 2026.
28 Feb 2019 to 4 Nov 2026.
| Metric | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 25 | 52 | 4 | 864 | Not reported |
| Gross profit | Not reported | Not reported | Not reported | Not reported | -188 |
| Operating profit | -53 | -35 | -121 | +142 | -188 |
| Result for the year | -53 | -36 | -123 | +137 | -190 |
| Equity | 8 | 78 | -46 | 91 | -99 |
| Total assets | 43 | 502 | 477 | 676 | 113 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Revenue growth (omsætningsvækst) | Not reportednote 1 | 108.5% | -91.9% | 20,487.4% | Not reported |
| EBIT margin (overskudsgrad) | -211.2% | -66.3% | -2,885.9% | 16.5% | Not reported |
| EBITDA | Not reportednote 2 | Not reportednote 2 | Not reportednote 2 | Not reportednote 2 | -188 |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | -36note 3 | -50note 3 | 0note 3 | -226note 3 | 0 |
| NIBD incl. group and owner balances (NIBD inkl. koncern- og ejermellemværender) | -1note 3 | 374note 3 | 522note 3 | 31note 3 | 164 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2025
1 Jul 2024 to 30 Jun 2025, published 2 Jan 2026
Annual report 2024
1 Jul 2023 to 30 Jun 2024, published 17 Dec 2024
Annual report 2023
1 Jul 2022 to 30 Jun 2023, published 7 Nov 2023
Annual report 2022
1 Jul 2021 to 30 Jun 2022, published 30 Jan 2023
Annual report 2021
1 Jul 2020 to 30 Jun 2021, published 15 Dec 2021
Each registered value from the day it took effect, newest first.
From CVR, read 4 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
19 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Vedtægter ændret: 01.01.2026
Nyt navn: Supa System ApS
Ny adresse: Vesterbrogade 119, 2. tv, 1620 København V
Ny kommune: København
Vedtægter ændret: 30.06.2025
Nyt navn: 1123 Fusion ApS
Ny adresse: Esberns Alle 9, st. tv, 2860 Søborg
Ny kommune: Gladsaxe
Bestyrelse:
Fratrådte:
Rune Ressel Csender-Larsen, den 30.06.2025, Thomas Frydendal, den 30.06.2025, Jesper Winther Sørensen, (formand), den 30.06.2025.
Selskabet tegnes af direktøren.
Ny adresse: c/o Idrættens Hus - Basketball, Brøndby Stadion 20, 2605 Brøndby
Ny kommune: Brøndby
Bestyrelse:
Fratrådte:
Lars Østergaard, den 02.11.2023.
Tiltrådte:
Thomas Frydendal, den 02.11.2023, Jesper Winther Sørensen, (formand), den 02.11.2023.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Sebastian Brydegaard Breum, den 01.03.2023.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-nummer: 40297324 MVP App ApS (fortsættende) og CVR-nummer: 33585179 1123 Sport ApS (ophørende).
Kapitalejerne i CVR-nummer: 40297324 MVP App ApS og CVR-nummer: 33585179 1123 Sport ApS har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en erklæring om kreditorernes stilling i forbindelse med fusionen. Kreditorer, hvis fordringer er stiftet forud for bekendtgørelsen om fusionen, og for hvilke der ikke er stillet særskilt sikkerhed, kan anmelde deres fordringer senest 4 uger efter denne offentliggørelse.
Vedtægter ændret: 28.04.2022
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 28.04.2022.
kr. 105.000,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 210.000,00.
Vedtægter ændret: 28.04.2022
Bestyrelse:
Tiltrådte:
Sebastian Brydegaard Breum, den 28.04.2022, Rune Ressel Larsen, den 28.04.2022, Lars Østergaard, den 28.04.2022.
Selskabet tegnes af direktøren i forening med et bestyrelsesmedlem eller af den samlede bestyrelse.
Formål ændret: Selskabets formål er udvikling og drift af software, der anvendes indenfor sportens verden.
Vedtægter ændret: 26.07.2021
Selskabet tegnes af direktøren
Ny adresse: c/o Lars Østergaard, Esberns Alle 9, st. tv, 2860 Søborg
Ny kommune: Gladsaxe
Direktion:
Fratrådte:
Allan van Opstal Thorsen Andersen, den 26.07.2021, Troels Schønemann Jensen, den 26.07.2021.
Tiltrådte:
Lars Østergaard, den 26.07.2021.
Ny adresse: c/o Troels Schønemann Jensen, Carl Plougs Vej 3, 4. tv, 1913 Frederiksberg C
Ny kommune: Frederiksberg
Vedtægter ændret: 15.04.2020
Direktion:
Tiltrådte:
Allan van Opstal Thorsen Andersen, den 15.04.2020, Troels Schønemann Jensen, den 15.04.2020.
Selskabet tegnes af 2 direktører i forening
Direktion:
Fratrådte:
Lars Østergaard, (adm. dir), den 30.03.2020.
Ny adresse: Skovdiget 4B, 2880 Bagsværd
Vedtægter ændret: 05.02.2020
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 05.02.2020.
kr. 5.000,00, indbetalt kontant, kurs 6.000,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 105.000,00.
Direktion:
Fratrådte:
Brian Steen Jensen, (adm. dir), den 21.12.2019.
Tiltrådte:
Lars Østergaard, (adm. dir), den 21.12.2019.
Vedtægterne er yderligere ændret
Vedtægter ændret: 23.12.2019
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 23.12.2019.
kr. 60.000,00, indbetalt kontant, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 100.000,00.
Virksomheden er omregistreret fra Iværksætterselskab til Anpartsselskab
Vedtægter ændret: 23.12.2019
Nyt navn: MVP App ApS
Vedtægter ændret: 20.12.2019
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 20.12.2019.
kr. 35.000,00, indbetalt kontant, kurs 114,29.
Kapitalen udgør herefter kr. 40.000,00.
Stiftelsesdato: 28.02.2019.
Virkningsdato: 28.02.2019.
Seneste vedtægtsdato: 28.02.2019.
Kapital:
kr. 5.000,00.
Kapitalklasser: Nej
Indbetalingsmåde: Indbetalt kontant kr. 5.000,00 til kurs 100,00, fuldt indbetalt.
Stifter:
CVR-NR. 19560783 INFOCD A/S, Skovdiget 2-4B, 2880 Bagsværd, den 28.02.2019.
Direktion:
Brian Steen Jensen, (adm. dir), den 28.02.2019.
Selskabet tegnes af direktøren..
Første regnskabsår:
28.02.2019 - 30.06.2020.
Regnskabsår:
01.07 - 30.06.
Formål:
Selskabets formål er at drive produktions-, handels-, service-, finansierings- og investeringsvirksomhed og dermed forbundne aktiviteter.
1 registered in CVR.
P-number 1024451433Vesterbrogade 119, 1620 København V