CVR 38803336Private limited company (ApS)Anden specialiseret engroshandel i.a.n. (468900)TaastrupFounded 17 Jul 2017
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Peefence ApS, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
2
CVR registry, 2018
Gross profit
12.2K
DKK, annual report 2025
-7.7% on 2024
Result
+12.1K
DKK, annual report 2025
Equity
-195.6K
DKK, annual report 2025
4JEPS HOLDING ApSCVR 34627673, 100% of capital and votes, since 2 Jun 2022
Peter Fejerskovsince 15 Dec 2019
Equity was negative at 31 Dec 2025: -195.6K DKK. Dandex estimate, computed 8 Nov 2026.
CVR 34627673100% of capital and votessince 2 Jun 2022
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
25% to under 33.3% of capital and votesnotified 20 Jul 201717 Jul 2017 to 20 Jul 2017
25% to under 33.3% of capital and votes17 Jul 2017 to 20 Jul 2017
25% to under 33.3% of capital and votesnotified 20 Jul 201717 Jul 2017 to 20 Jul 2017
25% to under 33.3% of capital and votesnotified 20 Jul 201717 Jul 2017 to 20 Jul 2017
CVR 3880509650% to under 66.7% of capital and votesnotified 23 Dec 201920 Jul 2017 to 15 Dec 2019
CVR 39512254100% of capital and votesnotified 2 Jun 202218 Apr 2018 to 2 Jun 2022
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
17 Jul 2017 to 8 Nov 2026.
Dec 2018, monthly: 2 employees, 2 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | Mar 2018 | Apr 2018 | May 2018 | Jun 2018 | Jul 2018 | Aug 2018 | Sep 2018 | Oct 2018 | Nov 2018 | Dec 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| FTE | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Series | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Monthly Mar 2018 to Dec 2018.
Latest Dec 2018, published 22 Feb 2019. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | -38 | 1 | 6 | 13 | 12 |
| Result for the year | -38 | +1 | +6 | +13 | +12 |
| Equity | -228 | -227 | -221 | -208 | -196 |
| Total assets | 15 | 19 | 14 | 16 | 14 |
| Employees (average) | 1 | Not reported | Not reported | Not reported | 1 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | n.m.note 1 | n.m.note 1 | 570.4% | 111.5% | -7.7% |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | 0% | Not reportednote 2 | Not reportednote 2 | Not reportednote 2 | 0% |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | -3note 3 | -9note 3 | -5note 3 | -12note 3 | -9note 3 |
| NIBD incl. group and owner balances (NIBD inkl. koncern- og ejermellemværender) | -5note 3 | -10note 3 | -7note 3 | -14note 3 | -11note 3 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2025
1 Jan 2025 to 31 Dec 2025, published 23 Apr 2026
Annual report 2024
1 Jan 2024 to 31 Dec 2024, published 7 May 2025
Annual report 2023
1 Jan 2023 to 31 Dec 2023, published 26 Jun 2024
Annual report 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 11 May 2023
Annual report 2021
1 Jan 2021 to 31 Dec 2021, published 19 Jul 2022
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 8 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
13 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Ny adresse: c/o Peter Fejerskov, Højgårdstoften 132, 2630 Taastrup
Ny kommune: Høje-Taastrup
Ny adresse: c/o Peter Fejerskov, Grønnegade 17G, st. th, 4000 Roskilde
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion. Kapitalejerne har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en fusionsplan. Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i de deltagende selskaber må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 39512254 KI-1 ApS, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 02.06.2022
Vedtægter ændret: 07.01.2020
Kapitalnedsættelse besluttet 07.01.2020 og gennemført 10.01.2020 dækning af underskud kr. 60.000,00 til kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 40.000,00.
Vedtægter ændret: 15.12.2019
Bestyrelse:
Fratrådte:
Andreas Frøland, (formand), den 15.12.2019, Rolf Christian Garde, den 15.12.2019, Frederik Clausager Vemb Hansen, den 15.12.2019, Thomas Roar Salling, den 15.12.2019.
Direktion:
Fratrådte:
Lars Pio, (adm. dir), den 15.12.2019.
Tiltrådte:
Peter Fejerskov, (adm. dir), den 15.12.2019.
Selskabet tegnes af 1 direktør..
Ny adresse: c/o Peter Fejerskov, Dronning Sofies Vej 8, 4000 Roskilde
Ny kommune: Roskilde
Vedtægterne er yderligere ændret
Vedtægter ændret: 13.12.2018
Selskabet tegnes af 1 direktør eller af 3 bestyrelsesmedlemmer i forening..
Vedtægter ændret: 13.12.2018
Ny adresse: c/o Lars Pio, Vagtelvej 17, 3. tv, 2000 Frederiksberg
Ny kommune: Frederiksberg
Direktion:
Fratrådte:
Frederik Clausager Vemb Hansen, den 13.12.2018, Kristina Jensen, (adm. dir), den 13.12.2018.
Tiltrådte:
Lars Pio, (adm. dir), den 13.12.2018.
Selskabet tegnes af 1 direktør eller af 2 bestyrelsesmedlemmer i forening..
Revision:
Fratrådte:
REVISIONSFIRMAET ALBRECHTSEN STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, den 08.06.2018.
Revision:
Fratrådte:
KPMG P/S, den 16.05.2018.
Tiltrådte:
CVR-NR. 77926410 REVISIONSFIRMAET ALBRECHTSEN STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Lindevangs Alle 4, 2000 Frederiksberg, den 16.05.2018.
Vedtægter ændret: 18.04.2018
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 18.04.2018.
kr. 50.000,00, indbetalt kontant, kurs 1.000,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 100.000,00.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Theo Fischer Ginman, den 30.04.2018, Frederik Clausager Vemb Hansen (formand), den 30.04.2018, Jonathan Rasmussen, den 30.04.2018.
Tiltrådte:
Andreas Frøland (formand), den 18.04.2018, Frederik Clausager Vemb Hansen, den 30.04.2018.
Direktion:
Fratrådte:
Thomas Roar Salling, den 30.04.2018.
Tiltrådte:
Kristina Jensen (adm. dir), den 18.04.2018.
Selskabet tegnes af to direktører i forening eller af en direktør og bestyrelsesformand i forening..
Stiftelsesdato: 17.07.2017.
Virkningsdato: 17.07.2017.
Seneste vedtægtsdato: 17.07.2017.
Kapital:
kr. 50.000,00.
Kapitalklasser: Nej
Indbetalingsmåde: Indbetalt ved indskud af bestående virksomhed kr. 50.000,00 til kurs 100,00, fuldt indbetalt.
Stiftere:
Theo Fischer Ginman, den 17.07.2017, Frederik Clausager Vemb Hansen, den 17.07.2017, Jonathan Rasmussen, den 17.07.2017, Thomas Roar Salling, den 17.07.2017.
Bestyrelse:
Frederik Clausager Vemb Hansen (formand), den 17.07.2017, Theo Fischer Ginman, den 17.07.2017, Jonathan Rasmussen, den 17.07.2017, Thomas Roar Salling, den 17.07.2017.
Direktion:
Frederik Clausager Vemb Hansen, den 17.07.2017, Thomas Roar Salling, den 17.07.2017.
Selskabet tegnes af to direktører i forening..
Revision:
CVR-NR. 25578198 KPMG P/S, Dampfærgevej 28, 2100 København Ø, den 17.07.2017.
Første regnskabsår:
01.01.2017 - 31.12.2017.
Regnskabsår:
01.01 - 31.12.
Formål:
Selskabets formål er at producere, lease og sælge produktet PeeFence, der er et plasticurinal, samt enhver anden aktivitet, der efter bestyrelsens skøn direkte eller indirekte er forbundet hermed
1 registered in CVR.
P-number 1022681857Højgårdstoften 132, 2630 Taastrup