CVR 38364154Private limited company (ApS)Juridiske aktiviteter (691000)Secondary industries: Computerprogrammering (621000)København SVFounded 24 Jan 2017
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about TestaViva DK ApS, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
79
CVR registry, Aug 2026
+6 (+8.2%) over 12 months
Gross profit
47M
DKK, annual report 2025
+42.7% on 2024
Result
+9.4M
DKK, annual report 2025
Equity
3M
DKK, annual report 2025
DE TestaViva Holding ApSCVR 46100867, 100% of capital and votes, since 19 Dec 2025
Kenneth Krabbesince 15 Nov 2020
CVR 46100867100% of capital and votessince 19 Dec 2025
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR 7804001710% to under 15% of capital and votesnotified 19 Dec 20251 Jan 2021 to 19 Dec 2025
CVR 3146701233.3% to under 50% of capital and votesnotified 19 Dec 20251 Jan 2021 to 19 Dec 2025
CVR 370537755% to under 10% of capital and votesnotified 19 Dec 20251 Jan 2021 to 19 Dec 2025
CVR 372113705% to under 10% of capital and votesnotified 1 Oct 20241 Jan 2021 to 1 Oct 2024
CVR 3723452415% to under 20% of capital and votesnotified 19 Dec 20251 Jan 2021 to 19 Dec 2025
CVR 37362409100% of capital and votesnotified 1 Jan 202124 Jan 2017 to 1 Jan 2021
CVR 450734915% to under 10% of capital and votesnotified 19 Dec 202515 Dec 2025 to 19 Dec 2025
10% to under 15% of capital and votes1 Jan 2021 to 19 Dec 2025
TestaViva DK ApS holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for TestaViva DK ApS as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 38365371100% of capital and votes24 Jan 2017 to 16 Mar 2021
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
24 Jan 2017 to 4 Nov 2026.
24 Jan 2017 to 4 Nov 2026.
Aug 2026, monthly: 79 employees, 68 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | Jun 2018 | Jul 2018 | Aug 2018 | Sep 2018 | Oct 2018 | Nov 2018 | Dec 2018 | Jan 2019 | Feb 2019 | Mar 2019 | Apr 2019 | May 2019 | Jun 2019 | Jul 2019 | Aug 2019 | Sep 2019 | Oct 2019 | Nov 2019 | Dec 2019 | Jan 2020 | Feb 2020 | Mar 2020 | Apr 2020 | May 2020 | Jun 2020 | Jul 2020 | Aug 2020 | Sep 2020 | Oct 2020 | Nov 2020 | Dec 2020 | Jan 2021 | Feb 2021 | Mar 2021 | Apr 2021 | May 2021 | Jun 2021 | Jul 2021 | Aug 2021 | Sep 2021 | Oct 2021 | Nov 2021 | Dec 2021 | Jan 2022 | Feb 2022 | Mar 2022 | Apr 2022 | May 2022 | Jun 2022 | Jul 2022 | Aug 2022 | Sep 2022 | Oct 2022 | Nov 2022 | Dec 2022 | Jan 2023 | Feb 2023 | Mar 2023 | Apr 2023 | May 2023 | Jun 2023 | Jul 2023 | Aug 2023 | Sep 2023 | Oct 2023 | Nov 2023 | Dec 2023 | Jan 2024 | Feb 2024 | Mar 2024 | Apr 2024 | May 2024 | Jun 2024 | Jul 2024 | Aug 2024 | Sep 2024 | Oct 2024 | Nov 2024 | Dec 2024 | Jan 2025 | Feb 2025 | Mar 2025 | Apr 2025 | May 2025 | Jun 2025 | Jul 2025 | Aug 2025 | Sep 2025 | Oct 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 5 | 6 | 9 | 9 | 11 | 13 | 14 | 14 | 9 | 9 | 9 | 8 | 8 | 8 | 7 | 9 | 8 | 10 | 9 | 12 | 13 | 15 | 17 | 20 | 18 | 35 | 34 | 35 | 35 | 36 | 38 | 38 | 41 | 43 | 45 | 44 | 45 | 45 | 46 | 48 | 46 | 47 | 48 | 48 | 47 | 50 | 49 | 51 | 49 | 52 | 52 | 52 | 51 | 52 | 49 | 50 | 51 | 52 | 57 | 57 | 56 | 58 | 57 | 60 | 62 | 63 | 62 | 66 | 66 | 74 | 77 | 79 | 70 | 74 | 73 | 74 | 79 | 78 | 75 | 77 | 77 | 77 | 78 | 79 | 77 | 78 | 79 |
| FTE | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 6 | 8 | 8 | 8 | 10 | 9 | 8 | 8 | 8 | 7 | 7 | 6 | 6 | 8 | 7 | 8 | 8 | 10 | 11 | 13 | 15 | 17 | 16 | 25 | 25 | 25 | 26 | 25 | 27 | 27 | 30 | 31 | 33 | 32 | 33 | 33 | 34 | 38 | 38 | 36 | 39 | 37 | 37 | 38 | 41 | 41 | 42 | 43 | 43 | 43 | 43 | 43 | 42 | 41 | 42 | 43 | 47 | 48 | 47 | 49 | 49 | 51 | 50 | 54 | 53 | 54 | 56 | 61 | 65 | 63 | 61 | 63 | 66 | 64 | 65 | 67 | 64 | 64 | 67 | 69 | 67 | 69 | 64 | 68 | 68 |
| Series | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Monthly Jun 2018 to Aug 2026.
CVR changed its monthly method in Oct 2019, so a step at that month need not be real.
Latest Aug 2026, published 21 Oct 2026. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | 7,460 | 15,464 | 22,263 | 32,918 | 46,975 |
| Operating profit | -5,157 | -2,586 | -832 | +4,821 | +12,104 |
| Result for the year | -7,192 | -2,632 | -836 | +7,612 | +9,410 |
| Equity | 5,416 | 2,784 | 1,948 | 9,561 | 2,977 |
| Total assets | 8,667 | 6,196 | 7,629 | 16,538 | 15,580 |
| Employees (average) | 24 | 33 | 39 | 47 | 62 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | n.m.note 1 | 107.3% | 44% | 48% | 42.7% |
| EBITDA | -5,143 | -2,576 | -832 | 4,916 | 12,743 |
| EBITDA / gross profit (EBITDA i procent af bruttofortjenesten) | -68.9% | -16.7% | -3.7% | 14.9% | 27.1% |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | 242.9% | 37.5% | 18.2% | 20.5% | 31.9% |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | -8,350note 2 | -5,321note 2 | -6,872note 2 | -11,634note 2 | -6,881note 2 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | n.m.note 3 | n.m.note 3 | n.m.note 3 | Net cashnote 2 | Net cashnote 2 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 0note 4 | 0note 4 | Not reportednote 5 | 952note 6 | 3,917note 6 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2025
1 Jan 2025 to 31 Dec 2025, published 23 Apr 2026
Annual report 2024
1 Jan 2024 to 31 Dec 2024, published 6 May 2025
Annual report 2023
1 Jan 2023 to 31 Dec 2023, published 6 May 2024
Annual report 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 17 Mar 2023
Annual report 2021
1 Jan 2021 to 31 Dec 2021, published 2 May 2022
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 4 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
28 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Revision:
Fratrådte:
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 08.10.2026.
Tiltrådte:
CVR-NR. 37543128 Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab, Sønderbrogade 16, 8700 Horsens, den 08.10.2026.
Vedtægter ændret: 18.09.2026
Regnskabsår ændret til: 01.11 - 31.10
Omlægningsperiode: 01.01.2026 - 31.10.2026
Revision:
Fratrådte:
CROWE STATSAUTORISERET REVISIONSINTERESSENTSKAB, den 31.12.2025.
Tiltrådte:
CVR-NR. 33963556 DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Værkmestergade 2, 18., 8000 Aarhus C, den 14.04.2026.
Vedtægter ændret: 19.12.2025
Bestyrelse:
Fratrådte:
Kim Bøjesen Jensen, den 19.12.2025, Simon Sinding Jørgensen, den 19.12.2025, Jesper Kring, den 19.12.2025, Kajsa Ji Oest, den 19.12.2025.
Tiltrådte:
Nichlas Tikotzki Jakobsen, den 19.12.2025, Ronnie Møller-Thorsøe, den 19.12.2025.
Vedtægter ændret: 15.12.2025
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 15.12.2025.
kr. 1.312,00, indbetalt kontant, kurs 55.000,00. kr. 2.625,00, indbetalt kontant, kurs 32.000,00. kr. 6.453,00, indbetalt kontant, kurs 20.000,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 94.674,00.
Vedtægter ændret: 09.04.2025
Bestyrelse:
Fratrådte:
Carsten Elmose, den 09.04.2025, Björn Wegener, den 09.04.2025.
Tiltrådte:
Kim Bøjesen Jensen, den 09.04.2025, Kajsa Ji Oest, den 09.04.2025.
Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med den administrerende direktør eller af bestyrelsesformanden i forening med et bestyrelsesmedlem eller af den administrerende direktør i forening med to bestyrelsesmedlemmer
Ny adresse: Havneholmen 6, 5., 2450 København SV
Ny adresse: Kigkurren 8G, 4., 2300 København S
Vedtægter ændret: 06.12.2021
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 06.12.2021.
kr. 3.224,00, indbetalt kontant, kurs 93.188,40.
Kapitalen udgør herefter kr. 84.284,00.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Lars Ellehave-Andersen, den 06.12.2021.
Tiltrådte:
Björn Wegener, den 06.12.2021.
Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med den administrerende direktør eller af bestyrelsesformanden i forening med et bestyrelsesmedlem.
Ny adresse: Kigkurren 8G, 4. tv, 2300 København S
Vedtægter ændret: 13.10.2021
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion. Kapitalejerne har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en fusionsplan. Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i de deltagende selskaber må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Virksomheden er fusioneret med CVR-nummer: 38365371 TestaLegal ApS og CVR-nummer: 37362409 Legacy ApS, der samtidigt er opløst.
Vedtægter ændret: 16.03.2021
Nye binavne: Legacy ApS, TestaLegal ApS
Kapitalforhøjelsen er besluttet den 16.03.2021.
kr. 31.060,00, indbetalt ved fusion, kurs 2.632,99.
Kapitalen udgør herefter kr. 81.060,00.
Bestyrelse:
Tiltrådte:
Vivian Weis Byrholt, den 16.03.2021, Lars Ellehave-Andersen, den 16.03.2021.
Direktion:
Fratrådte:
Michael Lauritzen, (adm. dir), den 18.01.2021.
Tiltrådte:
Kenneth Krabbe, (adm. dir), den 18.01.2021.
Direktion:
Fratrådte:
Kenneth Krabbe, (adm. dir), den 15.11.2020.
Tiltrådte:
Michael Lauritzen, (adm. dir), den 17.02.2020.
Direktion:
Fratrådte:
Michael Lauritzen, (adm. dir), den 15.11.2020.
Tiltrådte:
Kenneth Krabbe, (adm. dir), den 15.11.2020.
Ny adresse: Kigkurren 8D, 1. th, 2300 København S
Direktion:
Fratrådte:
Thomas Bramsbye, (adm. dir), den 07.02.2020.
Tiltrådte:
Michael Lauritzen, (adm. dir), den 07.02.2020.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Niklas Marschall, den 05.02.2020.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Niklas Marschall, (formand), den 08.10.2019.
Tiltrådte:
Peter Christian Mægbæk Madsen, (formand), den 08.10.2019, Niklas Marschall, den 08.10.2019.
Direktion:
Fratrådte:
Michael Lauritzen, (adm. dir), den 01.06.2019.
Tiltrådte:
Thomas Bramsbye, (adm. dir), den 01.06.2019.
Vedtægter ændret: 01.05.2019
Bestyrelse:
Tiltrådte:
Simon Sinding Jørgensen, den 01.05.2019.
Revision:
Fratrådte:
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 01.05.2019.
Tiltrådte:
CVR-NR. 33256876 CROWE STATSAUTORISERET REVISIONSINTERESSENTSKAB, Rygårds Allé 104, 2900 Hellerup, den 01.05.2019.
Ny adresse: Kigkurren 8D, 1. tv, 2300 København S
Revision:
Fratrådte:
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 24.01.2017.
Tiltrådte:
CVR-NR. 33771231 PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Ndr.Ringgade 70C, 4200 Slagelse, den 24.01.2017.
Stiftelsesdato: 24.01.2017.
Virkningsdato: 24.01.2017.
Seneste vedtægtsdato: 24.01.2017.
Kapital:
kr. 50.000,00.
Kapitalklasser: Nej
Indbetalingsmåde: Indbetalt kontant kr. 50.000,00 til kurs 100,00, fuldt indbetalt.
Stifter:
CVR-NR. 37362409 Legacy ApS, Ragnagade 7, 2100 København Ø, den 24.01.2017.
Bestyrelse:
Niklas Marschall (formand), den 24.01.2017, Michael Lauritzen, den 24.01.2017, Svend Erik Thomsen, den 24.01.2017.
Direktion:
Michael Lauritzen (adm. dir), den 24.01.2017.
Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med et bestyrelsesmedlem..
Revision:
CVR-NR. 33771231 PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Strandvejen 44, 2900 Hellerup, den 24.01.2017.
Første regnskabsår:
24.01.2017 - 31.12.2017.
Regnskabsår:
01.01 - 31.12.
Formål:
Selskabets formål er at udvikle, udbyde og kommercialisere IT-løsninger der understøtter og sikrer individers forhold før og efter dødsfald samt enhver aktivitet, som står i naturlig forbindelse hermed.
1 registered in CVR.
P-number 1022129836Havneholmen 6, 2450 København SV