CVR 31784069Private limited company (ApS)Anden udlejning af boliger (682030)HillerødFounded 29 Oct 2008
CVR holds no employment figures for this company.
Dandex has recorded no changes to this company since it began following the register.
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about THV 12 ApS, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
1
Annual report 2022, average
Gross profit
-3.5M
DKK, annual report Dec 2022
Result
-3M
DKK, annual report Dec 2022
Equity
2.1M
DKK, annual report Dec 2022
Harløse Holding ApSCVR 34892237, 100% of capital and votes, until 21 Dec 2023
Simon Zenteno Willumsenuntil 31 Aug 2023
No current owner is registered.
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
CVR 34892237100% of capital and votes2 Jun 2022 to 21 Dec 2023
100% of capital and votesnotified 4 Nov 20201 Dec 2012 to 4 Nov 2020
100% of capital and votes4 Nov 2020 to 2 Jun 2022
THV 12 ApS holds no Danish company now.
Found by searching the CVR owner register (ejerregister) for THV 12 ApS as owner: Danish companies it holds 5% or more of, and their holdings one level down. Foreign holdings are not in CVR.
CVR 19448134100% of capital and votes1 Dec 2012 to 30 May 2023
CVR lists no current officers for this company.
29 Oct 2008 to 4 Nov 2026.
| Metric | Aug 2019 | Aug 2020 | Aug 2021 | Dec 2021 | Dec 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | Not reported | Not reported | -238 | 156 | -3,536 |
| Operating profit | -147 | -698 | -343 | +135 | -3,601 |
| Result for the year | -338 | -841 | -399 | +1,263 | -3,006 |
| Equity | 4,477 | 3,636 | 3,819 | 5,082 | 2,076 |
| Total assets | 12,441 | 8,072 | 7,947 | 8,027 | 7,056 |
| Employees (average) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| EBITDA | 189 | 57 | -238 | 156 | -3,536 |
| EBITDA / gross profit (EBITDA i procent af bruttofortjenesten) | Not reportednote 1 | Not reportednote 1 | n.m.note 2 | 100% | n.m.note 2 |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | 0% | 0% | 0% | Not reportednote 3 | Not reportednote 3 |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | 3,972 | 1,823 | 1,771 | 1,720 | 1,538 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | 21x | 31.8x | n.m.note 4 | Not reportednote 3 | n.m.note 4 |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | -1.3%note 5 | -7.8%note 6 | -4.8%note 6 | Not reportednote 3 | -53.9%note 6 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | Not reportednote 7 | Not reportednote 7 | 0note 8 | 0note 8 | 0note 8 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group. Not every period is a full year: Dec 2021 covers 4 months (1 Sep to 31 Dec 2021). Changes against it compare periods of different length.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report Dec 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 14 Jul 2023
Annual report Dec 2021
1 Sep 2021 to 31 Dec 2021, published 14 Sep 2022
Annual report Aug 2021
1 Sep 2020 to 31 Aug 2021, published 3 Jun 2022
Annual report Aug 2020
1 Sep 2019 to 31 Aug 2020, published 4 Mar 2021
Annual report Aug 2019
1 Sep 2018 to 31 Aug 2019, published 18 Nov 2020
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the ceasing company (Ophørende selskab)
Demerger (Spaltning), as the receiving company (Modtagende selskab)
From CVR, read 4 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
17 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Erhvervsstyrelsen har modtaget oplysning om, at der er truffet beslutning om nedenstående fusion. Kapitalejerne har i enighed besluttet, at der ikke skal udarbejdes en fusionsplan. Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i de deltagende selskaber må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
Virksomheden er d. 21.12.2023 opløst ved fusion med CVR-nummer: 44481626 Ejendomsselskabet THV 12 ApS.
Likvidatorer:
Tiltrådte:
Skifteretten i Hillerød har udnævnt følgende likvidatorer: John Christian Langeberg, 3400 Hillerød, den 11.09.2023.
Virksomheden tegnes af en likvidator
Virksomhedens kreditorer opfordres til at anmelde deres krav til likvidator. Krav skal anmeldes senest tre måneder fra dags dato.
Anmodning om opløsning, jf. selskabslovens § 225 sendt til Skifteretten i Hillerød den 31.08.2023
Direktion:
Fratrådte:
Simon Zenteno Willumsen, (adm. dir), den 31.08.2023.
Revision:
Fratrådte:
Optimal Revision Godkendt Revisionsvirksomhed, den 31.08.2023.
Vedtægter ændret: 25.07.2023
Nyt navn: THV 12 ApS
Ny adresse: Harløsevej 296, 3400 Hillerød
Ny kommune: Hillerød
Slettede binavne: Skyflo ApS, Prosolutions ApS
Direktion:
Fratrådte:
Paw Samson, den 25.07.2023.
Tiltrådte:
Simon Zenteno Willumsen, (adm. dir), den 25.07.2023.
Formål ændret: Selskabets formål er at drive virksomhed med salg, køb, udlejning samt enhver form for investering og udvikling af fast ejendom samt derved efter ledelsens skøn beslægtet virksomhed.
Revision:
Tiltrådte:
CVR-NR. 19233383 Optimal Revision Godkendt Revisionsvirksomhed, Produktionsvej 8, 2600 Glostrup, den 17.08.2022.
Vedtægter ændret: 30.06.2022
Regnskabsår ændret til: 01.01 - 31.12
Omlægningsperiode: 01.09.2021 - 31.12.2021
Binavne:
Skyflo ApS UNDER TVANGSOPLØSNING
Prosolutions ApS UNDER TVANGSOPLØSNING
Den under 23.02.2022 fremsendte anmodning til Skifteretten i Hillerød om opløsning af virksomheden, er tilbagetaget.
Vedtægter ændret: 01.06.2022
Likvidatorer:
Fratrådte:
Jens Robert Andersen, den 01.06.2022.
Direktion:
Tiltrådte:
Paw Samson, den 01.06.2022.
Selskabet tegnes af direktøren
Binavne:
Skyflo ApS UNDER TVANGSOPLØSNING
Prosolutions ApS UNDER TVANGSOPLØSNING
Likvidatorer:
Tiltrådte:
Skifteretten i Hillerød har udnævnt følgende likvidatorer: Jens Robert Andersen, 3300 Frederiksværk, den 25.03.2022.
Virksomheden tegnes af en likvidator
Virksomhedens kreditorer opfordres til at anmelde deres krav til likvidator. Krav skal anmeldes senest tre måneder fra dags dato.
Anmodning om opløsning, jf. selskabslovens § 225 sendt til Skifteretten i Hillerød den 23.02.2022
Direktion:
Fratrådte:
Sandra Julie Geslin Hinge, den 23.02.2022.
Vedtægter ændret: 27.05.2020
Nyt navn: Dasa Group ApS
Nye binavne: Skyflo ApS, Prosolutions ApS
Slettet binavn: A.P. Byg & Anlæg ApS
Direktion:
Fratrådte:
Per Henrik Jensen, den 27.05.2020.
Tiltrådte:
Sandra Julie Geslin Hinge, den 27.05.2020.
Revision:
Fratrådte:
REVISIONSFIRMAET TOMMY JENSEN GODKENDT REVISIONSANPARTSSELSKAB, den 02.05.2019.
CVR-nummer:
31784069.
NAVN:
PER HENRIK JENSEN HOLDING ApS.
Adresse: Elsenbakken 15, 3600 Frederikssund.
Kommune: Frederikssund.
Vedtægter ændret: 03.06.2015
Nyt binavn: A.P. Byg & Anlæg ApS
CVR-nummer:
31784069.
NAVN:
PER HENRIK JENSEN HOLDING ApS.
Adresse: Tinghøjvej 12, 3650 Ølstykke.
Kommune: Egedal.
Ny adresse: Elsenbakken 15, 3600 Frederikssund
Ny kommune: Frederikssund
Vedtægter ændret:
04.03.2013.
Selskabet tegnes af direktøren.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
CVR-NR. 12868693 NEJSTGAARD & VETLOV, STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, den 04.03.2013.
Indtrådt i revisionen:
CVR-NR. 20082097 REVISIONSFIRMAET TOMMY JENSEN REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB, Prins Buris Vej 4, 2300 København S, den 04.03.2013.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
Revico, statsautoriseret revisor v/Poul Mahrt, den 01.06.2012.
Indtrådt i revisionen:
CVR-NR. 12868693 NEJSTGAARD & VETLOV, STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, c/o Nejstgaard & Vetlov, Gydevang 39-41, 3450 Allerød, den 01.06.2012.
Selskabet er stiftet ved spaltning, den 29.10.2008 Selskabets aktiver og gæld er overdraget fra CVR-NR. 31477654 JØRGEN JENSEN & SØNNER HOLDING ApS, der samtidig er opløst.
Seneste vedtægtsdato:
29.10.2008.
Kapital:
kr. 125.000,00.
Indbetalingsmåde:
spaltning kr. 125.000,00 til kurs 4.605,00.
Direktion:
Direktør Per Henrik Jensen, 3630 Jægerspris, den 29.10.2008.
Selskabet tegnes af en direktør.
Revision:
Revico, statsautoriseret revisor v/Poul Mahrt, 1862 Frederiksberg C, den 29.10.2008.
Første regnskabsår:
31.05.2008 - 31.08.2009.
Regnskabsår:
01.09 - 31.08.
1 registered in CVR.
P-number 1014856990Harløsevej 296, 3400 Hillerød