CVR 23995018Private limited company (ApS)Investering for egen regning (649910)Secondary industries: Udlejning af erhvervsejendomme (682040)KlampenborgFounded 8 Dec 1975
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about VAA Invest ApS, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
3
CVR registry, Jan 2026
0 (0%) over 12 months
Revenue
1.5M
DKK, annual report 2025
0% on 2024
Result
+1.5M
DKK, annual report 2025
Equity
162M
DKK, annual report 2025
Vivi Annette Andersen100% of capital and votes, since 22 Jan 2008
ABA 439 HOLDING ApSCVR 33065639, 100% of capital and votes, since 1 Jul 2010
Vivi Annette Andersensince 22 Feb 2011
100% of capital and votessince 22 Jan 2008
CVR 33065639100% of capital and votessince 1 Jul 2010
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
22 Mar 2007 to 5 Nov 2026.
8 Dec 1975 to 5 Nov 2026.
Jan 2026, monthly: 3 employees, 3 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | May 2015 | Apr 2016 | Jan 2017 | Jan 2018 | Feb 2019 | Jan 2020 | Jan 2021 | Jan 2022 | Feb 2022 | Mar 2022 | Apr 2022 | May 2022 | Jun 2022 | Jul 2022 | Aug 2022 | Sep 2022 | Oct 2022 | Nov 2022 | Dec 2022 | Jan 2023 | Jan 2024 | Jan 2025 | Jan 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| FTE | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Series | Annual | Annual | Annual | Annual | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Annual 2011 to 2014; monthly May 2015 to Jan 2026.
CVR changed its monthly method in Oct 2019, so a step at that month need not be real.
Latest Jan 2026, published 28 Mar 2026. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1,287 | 1,242 | 1,530 | 1,530 | 1,530 |
| Operating profit | -1,255 | -158 | +163 | Not reported | Not reported |
| Result for the year | +19,711 | -16,085 | +17,578 | +8,243 | +1,466 |
| Equity | 158,105 | 134,720 | 152,298 | 160,541 | 162,007 |
| Total assets | 163,458 | 135,001 | 152,557 | 161,801 | 162,221 |
| Employees (average) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Revenue growth (omsætningsvækst) | 0% | -3.5% | 23.1% | 0% | 0% |
| EBIT margin (overskudsgrad) | -97.5% | -12.8% | 10.6% | -86%note 1 | -63%note 1 |
| EBITDA | -1,064 | -41 | 258 | -1,315note 1 | -963note 1 |
| EBITDA margin | -82.7% | -3.3% | 16.8% | -86%note 1 | -63%note 1 |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | Not reportednote 2 | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | -149,685note 3 | -122,356note 3 | -138,841note 3 | Not reportednote 4 | Not reportednote 4 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | n.m.note 5 | n.m.note 5 | Net cashnote 3 | Not reportednote 4 | Not reportednote 4 |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | -13.5%note 3 | -1.2%note 6 | 1.2%note 3 | Not reportednote 4 | Not reportednote 4 |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 0note 7 | 0note 7 | 0note 7 | 0note 7 | 0note 7 |
| Capex % of sales (investeringer i procent af omsætningen) | 0%note 7 | 0%note 7 | 0%note 7 | 0%note 7 | 0%note 7 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. No cash flow statement filed (class A and B are exempt).
Annual report 2025
1 Jan 2025 to 31 Dec 2025, published 26 Jan 2026
Annual report 2024
1 Jan 2024 to 31 Dec 2024, published 24 Jan 2025
Annual report 2023
1 Jan 2023 to 31 Dec 2023, published 15 Jan 2024
Annual report 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 19 Jan 2023
Annual report 2021
1 Jan 2021 to 31 Dec 2021, published 24 Jan 2022
Each registered value from the day it took effect, newest first.
From CVR, read 5 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
30 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Vedtægter ændret: 24.01.2017
Nyt navn: VAA Invest ApS
Revision:
Fratrådte:
MAZARS DENMARK STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 19.10.2015.
Tiltrådte:
CVR-NR. 18967901 BHA STATSAUTORISERET REVISION A/S, Tuborgvej 32, 2900 Hellerup, den 19.10.2015.
CVR-nummer:
23995018.
NAVN:
MULTI-WING HOLDING ApS.
Adresse: Staktoften 16-18, 2950 Vedbæk.
Kommune: Rudersdal.
Vedtægter ændret: 20.07.2015
Ny adresse: Strandvejen 439, 1. tv., 2930 Klampenborg
Ny kommune: Gentofte
Bestyrelse:
Tiltrådt som formand:
Vivi Annette Andersen, den 22.02.2011.
Udtrådt af bestyrelsen:
Jesper Bernhoft, den 22.02.2011.
Direktion:
Udtrådt af direktionen:
Jesper Bernhoft, den 22.02.2011.
Indtrådt i direktionen:
Direktør Vivi Annette Andersen (adm. dir), den 22.02.2011.
Vedtægter ændret:
28.05.2010.
Vedtægter ændret:
24.10.2008.
Vedtægter ændret:
31.01.2008.
Kapitalnedsættelse besluttet 31.01.2008 er gennemført 01.05.2008.
Kapitalen udgør herefter kr. 965.000,00.
Vedtægter ændret:
31.01.2008.
Kapitalforhøjelse:
kr. 35.000,00 indbetalt ved overførte reserver / overskud, kurs 100,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.000.000,00.
Vedtægter ændret:
31.01.2008.
Binavn:
F.S. ANDERSEN INVEST ApS (MULTI-WING HOLDING ApS).
Kapitalnedsættelse besluttet 31.01.2008 med udbetaling til anpartshavere kr. 35.000,00 til kurs 40.000,00.
Selskabets kreditorer opfordres til at anmelde deres krav til selskabet. Kreditorerne kan kræve betryggende sikkerhed for uforfaldne krav og betaling af forfaldne krav. Krav skal anmeldes senest tre måneder fra dags dato.
Opdeling i kapitalklasser er ophævet.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Jan Leth Christensen, den 31.01.2008, Thomas Eide Nachtegall Haderup, den 31.01.2008.
Indtrådt i bestyrelsen:
Direktør Jesper Bernhoft, den 31.01.2008.
Direktion:
Udtrådt af direktionen:
Thomas Eide Nachtegall Haderup, den 31.01.2008.
Indtrådt i direktionen:
Direktør Jesper Bernhoft (adm. dir), den 31.01.2008.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Jesper Bernhoft, den 22.03.2007.
Indtrådt i bestyrelsen:
Advokat John Korsø Jensen, den 22.03.2007.
Ved kommunalreformen den 1. januar 2007 er hjemstedskommunen ændret.
Vedtægter ændret:
11.03.2005.
Nyt navn:
MULTI-WING HOLDING ApS.
Nyt binavn: F.S. ANDERSEN INVEST ApS (MULTI-WING HOLDING ApS).
Kapitalen er opdelt i klasser:
a kr. 10.000,00, b kr. 990.000,00.
Kapitalnedsættelse besluttet 16.12.2002 er gennemført 09.04.2003.
Opdeling i kapitalklasser er ophævet.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.000.000,00.
Vedtægter ændret:
16.12.2002.
Kapitalforhøjelse:
kr. 162.000,00 indbetalt ved overførte reserver / overskud, kurs 100,00,
Klasser:
B kr. 162.000,00.
Kapitalnedsættelse besluttet 16.12.2002 med udbetaling til anpartshavere kr. 162.000,00 til kurs 6.500,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.162.000,00.
Kapitalen er opdelt i klasser:
A kr. 10.000,00, B kr. 1.152.000,00.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
HAUGBYRD & GUNNI PEDERSEN STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB.
Indtrådt i revisionen:
GUNNI PEDERSEN, STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Vibevej 20, 2., 2400 København NV.
Vedtægter ændret:
28.08.2002.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Klaus Colding, den 28.08.2002.
Indtrådt i bestyrelsen:
Jesper Bernhoft, den 28.08.2002, Advokat Jan Leth Christensen, den 28.08.2002.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Direktion:
Udtrådt af direktionen:
Direktion:
Udtrådt af direktionen:
Indtrådt i direktionen:
Revision:
Udtrådt af revisionen:
JENSEN, HEILSKOV & GUNNI PEDERSEN A/S
Indtrådt i revisionen:
HAUGBYRD & GUNNI PEDERSEN A/S, Vagtelvej 58, Postboks 229, 2000 Frederiksberg
Revision:
Udtrådt af revisionen:
REVISIONSAKTIESELSKABET VILH COLDING - CHR. ANDERSEN
Indtrådt i revisionen:
REG.NR. A/S171391 JENSEN, HEILSKOV & GUNNI PEDERSEN A/S, Vagtelvej 58, 2000 Frederiksberg
Vedtægter ændret:
29.12.1989.
Nyt navn:
F.S.ANDERSEN INVEST ApS
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Vedtægter ændret:
08.12.1987
Kapitalforhøjelse:
kr. 900.000,00 indbetalt ved fonds, kurs 100,0
Kapitalen udgør herefter kr. 1.000.000,00
Kapitalen er opdelt i klasser:
Vedtægter ændret:
09.10.1986
Selskabet tegnes af en direktør alene eller
af den samlede bestyrelse
REG.NR. ApS12004
NAVN: F.S.ANDERSEN ApS
ADRESSE: Staktoften 16-18, 2950 Vedbæk
Stiftelsesdato:
08.12.1975
Seneste vedtægtsdato:
10.04.1981
Kapital:
kr. 100.000,00
Indbetalingsmåde:
kontant/i værdier kr. 100.000,00 til kurs 100,0
Bestyrelse:
Direktør Ole Stig Andersen, Direktør Finn Sigurd Andersen
Direktion:
Direktør Ole Stig Andersen
Prokura er anmeldt
Selskabet tegnes af to medlemmer af
bestyrelsen i forening eller af et medlem af
bestyrelsen i for- ening med en direktør
Revision:
REVISIONSAKTIESELSKABET VILH COLDING - CHR. ANDERSEN, 1100 København K
Første regnskabsår:
00.00 - 00.00
Regnskabsår:
01.01 - 31.12
2 registered in CVR.
P-number 1001568100Strandvejen 439, 2930 Klampenborg
P-number 100639056916, 9999 Ukendt
No other current company drawn.