CVR 21778702Public limited company (A/S)Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n. (259900)Secondary industries: Engroshandel med maskiner til minedrift og bygge- og anlægsaktiviteter (466300)Odense SVFounded 14 Jun 1999
Compiled by Dandex from the Central Business Register (CVR, datacvr.virk.dk), Erhvervsstyrelsen, and annual reports filed in XBRL. Values marked Dandex estimate are computed by Dandex from that data, not registered.
Dandex is Danish company data. Connect it once and ask about Saferoad Traffic A/S, or any Danish company, from your assistant, the API or the command line. Answers come from the current record: owners and the ownership network, financials year by year, and the latest registered changes.
Set Up DandexEmployees
122
CVR registry, Aug 2026
+1 (+0.8%) over 12 months
Gross profit
101.1M
DKK, annual report 2025
+23.4% on 2024
Result
+10.8M
DKK, annual report 2025
Equity
51.2M
DKK, annual report 2025
SAFEROAD HOLDING DENMARK ApSCVR 31589487, 100% of capital and votes, since 29 Jun 2012
Klaus Jørgensensince 2 Jun 2025
CVR 31589487100% of capital and votesnotified 25 Aug 2015since 29 Jun 2012
Holders of 5% or more, from the owner register. CVR records shares in bands, not exact figures.
Ultimate controller
Holds 100% of capital and votes in SAFEROAD HOLDING DENMARK ApS, since 17 Dec 2020
Holding company
CVR 31589487Private limited company (ApS)
Holds 100% of capital and votes in Saferoad Traffic A/S, since 29 Jun 2012
This company
Saferoad Traffic A/S
CVR 21778702
CVR records founders at incorporation. It does not record whether they are alive or still involved.
4 Sep 2019 to 6 Nov 2026.
14 Jun 1999 to 6 Nov 2026.
Aug 2026, monthly: 122 employees, 102 FTE
Arrow keys move through the periods, Home and End go to the first and the latest, Escape returns to the latest.
| Period | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | Q1 2010 | Q2 2010 | Q3 2010 | Q4 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | Jan 2015 | Feb 2015 | Mar 2015 | Apr 2015 | May 2015 | Jun 2015 | Jul 2015 | Aug 2015 | Sep 2015 | Oct 2015 | Nov 2015 | Dec 2015 | Jan 2016 | Feb 2016 | Mar 2016 | Apr 2016 | May 2016 | Jun 2016 | Jul 2016 | Aug 2016 | Sep 2016 | Oct 2016 | Nov 2016 | Dec 2016 | Jan 2017 | Feb 2017 | Mar 2017 | Apr 2017 | May 2017 | Jun 2017 | Jul 2017 | Aug 2017 | Sep 2017 | Oct 2017 | Nov 2017 | Dec 2017 | Jan 2018 | Feb 2018 | Mar 2018 | Apr 2018 | May 2018 | Jun 2018 | Jul 2018 | Aug 2018 | Sep 2018 | Oct 2018 | Nov 2018 | Dec 2018 | Jan 2019 | Feb 2019 | Mar 2019 | Apr 2019 | May 2019 | Jun 2019 | Jul 2019 | Aug 2019 | Sep 2019 | Oct 2019 | Nov 2019 | Dec 2019 | Jan 2020 | Feb 2020 | Mar 2020 | Apr 2020 | May 2020 | Jun 2020 | Jul 2020 | Aug 2020 | Sep 2020 | Oct 2020 | Nov 2020 | Dec 2020 | Jan 2021 | Feb 2021 | Mar 2021 | Apr 2021 | May 2021 | Jun 2021 | Jul 2021 | Aug 2021 | Sep 2021 | Oct 2021 | Nov 2021 | Dec 2021 | Jan 2022 | Feb 2022 | Mar 2022 | Apr 2022 | May 2022 | Jun 2022 | Jul 2022 | Aug 2022 | Sep 2022 | Oct 2022 | Nov 2022 | Dec 2022 | Jan 2023 | Feb 2023 | Mar 2023 | Apr 2023 | May 2023 | Jun 2023 | Jul 2023 | Aug 2023 | Sep 2023 | Oct 2023 | Nov 2023 | Dec 2023 | Jan 2024 | Feb 2024 | Mar 2024 | Apr 2024 | May 2024 | Jun 2024 | Jul 2024 | Aug 2024 | Sep 2024 | Oct 2024 | Nov 2024 | Dec 2024 | Jan 2025 | Feb 2025 | Mar 2025 | Apr 2025 | May 2025 | Jun 2025 | Jul 2025 | Aug 2025 | Sep 2025 | Oct 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Employees | 31 | 38 | 38 | 36 | 33 | 35 | 39 | 47 | 45 | 70 | 56 | No count | No count | No count | No count | 59 | 79 | 63 | 78 | 81 | 78 | 82 | 82 | 82 | 83 | 77 | 85 | 85 | 87 | 89 | 77 | 80 | 69 | 79 | 78 | 70 | 74 | 71 | 72 | 73 | 76 | 72 | 73 | 71 | 77 | 78 | 82 | 87 | 86 | 91 | 98 | 92 | 99 | 94 | 97 | 95 | 99 | 101 | 100 | 104 | 107 | 108 | 106 | 103 | 98 | 90 | 94 | 86 | 88 | 86 | 88 | 86 | 87 | 89 | 94 | 87 | 86 | 85 | 94 | 84 | 84 | 83 | 83 | 82 | 82 | 82 | 86 | 87 | 86 | 87 | 95 | 84 | 84 | 84 | 85 | 85 | 85 | 86 | 92 | 88 | 89 | 91 | 91 | 92 | 87 | 89 | 86 | 86 | 95 | 91 | 94 | 93 | 95 | 95 | 102 | 99 | 97 | 96 | 96 | 97 | 99 | 102 | 102 | 100 | 100 | 103 | 98 | 98 | 100 | 101 | 101 | 105 | 106 | 111 | 109 | 112 | 119 | 112 | 116 | 112 | 115 | 116 | 112 | 115 | 116 | 118 | 121 | 130 | 125 | 127 | 135 | 123 | 124 | 120 | 129 | 123 | 122 | 131 | 122 |
| FTE | 32 | 34 | 37 | 38 | 33 | 31 | 34 | 37 | 44 | 53 | 51 | 46 | 53 | 53 | 56 | 54 | 58 | 62 | 65 | 75 | 68 | 74 | 69 | 71 | 73 | 69 | 75 | 76 | 79 | 79 | 70 | 76 | 64 | 72 | 68 | 66 | 66 | 58 | 53 | 66 | 70 | 67 | 67 | 63 | 72 | 69 | 71 | 77 | 76 | 78 | 83 | 87 | 88 | 86 | 88 | 84 | 89 | 87 | 87 | 88 | 94 | 91 | 90 | 91 | 87 | 82 | 83 | 75 | 80 | 77 | 79 | 74 | 74 | 78 | 79 | 78 | 75 | 80 | 87 | 68 | 84 | 78 | 77 | 83 | 79 | 73 | 80 | 82 | 80 | 87 | 87 | 82 | 84 | 78 | 82 | 83 | 84 | 85 | 83 | 85 | 89 | 88 | 91 | 84 | 91 | 84 | 91 | 92 | 92 | 88 | 79 | 89 | 94 | 95 | 98 | 92 | 99 | 92 | 108 | 99 | 94 | 99 | 94 | 102 | 100 | 100 | 104 | 87 | 102 | 102 | 104 | 100 | 119 | 93 | 93 | 108 | 101 | 114 | 119 | 92 | 117 | 116 | 115 | 115 | 125 | 107 | 112 | 128 | 112 | 116 | 124 | 102 | 120 | 112 | 146 | 123 | 121 | 105 | 102 |
| Series | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Annual | Quarterly | Quarterly | Quarterly | Quarterly | Annual | Annual | Annual | Annual | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly | Monthly |
The legal entity's own headcount as CVR records it, not the annual report's average, which may cover a group. Annual 1999 to 2009 and 2011 to 2014; quarterly Q1 2010 to Q4 2010; monthly Jan 2015 to Aug 2026.
CVR changed its monthly method in Oct 2019, so a step at that month need not be real.
Latest Aug 2026, published 21 Oct 2026. Source: CVR employment series (Årsbeskæftigelse, Kvartalsbeskæftigelse, Månedsbeskæftigelse).
| Metric | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gross profit | 55,249 | 68,884 | 82,616 | 81,993 | 101,143 |
| Operating profit | +4,496 | +13,351 | +17,369 | +4,512 | +15,008 |
| Result for the year | +3,085 | +10,222 | +14,231 | +2,587 | +10,767 |
| Equity | 50,433 | 43,655 | 51,884 | 40,471 | 51,238 |
| Total assets | 84,628 | 86,666 | 112,930 | 123,270 | 119,649 |
| Employees (average) | 83 | 84 | 92 | 96 | 107 |
| Credit metrics (Dandex calculations) | |||||
| Gross profit growth (vækst i bruttofortjeneste) | -2% | 24.7% | 19.9% | -0.8% | 23.4% |
| EBITDA | 9,130 | 17,838 | 22,269 | 12,034 | 24,621 |
| EBITDA / gross profit (EBITDA i procent af bruttofortjenesten) | 16.5% | 25.9% | 27% | 14.7% | 24.3% |
| Employee growth (vækst i antal ansatte) | 5.1% | 1.2% | 9.5% | 4.4% | 11.5% |
| Net interest-bearing debt (NIBD, nettorentebærende gæld) | -4,466 | -4,597 | -37 | 2,314 | 295 |
| Gearing, NIBD / EBITDA | Net cash | Net cash | Net cash | 0.2x | 0x |
| ROIC (afkast af investeret kapital) | 7.4% | 24.5% | 31.3% | 5.8% | 24.8% |
| Capex (investeringer i anlægsaktiver) | 2,877 | 10,417 | 5,796 | 20,066 | 9,104 |
| FCFF / EBITDA (pengestrømskonvertering) | 48.1% | 96.1% | 8.3% | 116.6% | -4.2% |
| NIBD incl. group and owner balances (NIBD inkl. koncern- og ejermellemværender) | -15,771 | -2,400 | -16,751 | 3,893 | 2,984 |
DKK thousands. Annual reports via XBRL. Employees are the annual report's average and may cover a group.
Credit metrics are Dandex calculations from the filed figures, not filed values; estimates are in grey with a note. Ratios are percentages and gearing a multiple. Definitions. Revenue-based rows are empty: the company reports gross profit only (bruttofortjeneste), which class B filers may.
Annual report 2025
1 Jan 2025 to 31 Dec 2025, published 29 May 2026
Annual report 2024
1 Jan 2024 to 31 Dec 2024, published 27 May 2025
Annual report 2023
1 Jan 2023 to 31 Dec 2023, published 20 Apr 2024
Annual report 2022
1 Jan 2022 to 31 Dec 2022, published 31 Mar 2023
Annual report 2021
1 Jan 2021 to 31 Dec 2021, published 25 Apr 2022
Saferoad Traffic A/S has new leadership, a good time to reach out.
Signal, a Dandex estimate. Lapses 10 Dec 2026.
Saferoad Traffic A/S has changed ownership. A new strategy and new needs can be expected.
Signal, a Dandex estimate. Lapses 6 Jan 2027.
A person associated with ERL ApS joined the board/management of Saferoad Traffic A/S.
Signal, a Dandex estimate. Lapses 6 Jan 2027.
A person associated with ORM ApS joined the board/management of Saferoad Traffic A/S.
Signal, a Dandex estimate. Lapses 6 Jan 2027.
Each registered value from the day it took effect, newest first.
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
Merger (Fusion), as the continuing company (Fortsættende selskab)
From CVR, read 6 Nov 2026. Text such as the signing rule and purpose is shown as registered.
The newest 50 of 61 registrations, newest first. As published by Erhvervsstyrelsen, in Danish, with people's street addresses cut to postcode and city.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Lone Præst, den 01.09.2026.
Tiltrådte:
Niclas Lindberg Græns Hansen, den 01.09.2026.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Mads Norman, den 02.06.2025, Camilla Therese Almgren, (formand), den 02.06.2025.
Tiltrådte:
Mads Norman, (formand), den 02.06.2025, Camilla Therese Almgren, den 02.06.2025.
Direktion:
Fratrådte:
Mads Norman, (adm. dir), den 02.06.2025.
Tiltrådte:
Klaus Jørgensen, (adm. dir), den 02.06.2025.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Mads Norman, (formand), den 03.12.2024, Camilla Therese Almgren, den 03.12.2024.
Tiltrådte:
Mads Norman, den 03.12.2024, Camilla Therese Almgren, (formand), den 03.12.2024.
Direktion:
Fratrådte:
Allan Pedersen, (adm. dir), den 03.12.2024.
Tiltrådte:
Mads Norman, (adm. dir), den 03.12.2024.
Ny adresse: c/o Hvidkærvej 33, Hvidkærvej 33, Højme, 5250 Odense SV
Vedtægter ændret: 19.01.2024
Nyt navn: Saferoad Traffic A/S
Nyt binavn: Saferoad Danmark A/S
Bestyrelse:
Fratrådte:
Morten Wergeland Brekke, (formand), den 19.06.2023.
Tiltrådte:
Mads Norman, (formand), den 19.06.2023.
Direktion:
Fratrådte:
Mads Norman, (adm. dir), den 19.06.2023.
Tiltrådte:
Allan Pedersen, (adm. dir), den 19.06.2023.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Erik Kocken Wennerholm, (formand), den 01.02.2023, Steinar Schønning Holtskog, den 01.02.2023.
Tiltrådte:
Camilla Therese Almgren, den 01.02.2023, Morten Wergeland Brekke, (formand), den 01.02.2023.
Vedtægter ændret: 30.06.2022
Nyt navn: Saferoad Danmark A/S
Nyt binavn: Saferoad Daluiso A/S
Bestyrelse:
Fratrådte:
Hans Søndergaard Hansen, den 26.06.2021.
Tiltrådte:
Daniel Treu Andersen, den 26.06.2021.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Magnus Gundersen Tjelland, den 18.05.2021.
Tiltrådte:
Steinar Schønning Holtskog, den 18.05.2021.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Ellen Vike Kvello, den 25.09.2020.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Morten Wergeland Brekke, den 28.05.2020, Svein Arild Vestermo, (formand), den 28.05.2020.
Tiltrådte:
Ellen Vike Kvello, den 28.05.2020, Erik Kocken Wennerholm, (formand), den 28.05.2020.
Direktion:
Fratrådte:
Morten Wergeland Brekke, (adm. dir), den 04.09.2019.
Tiltrådte:
Mads Norman, (adm. dir), den 04.09.2019.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Gregers Mogens Münter, den 28.02.2019, Otto Frederik Spliid, den 30.04.2019, Morten Wergeland Brekke, (formand), den 30.04.2019.
Tiltrådte:
Hans Søndergaard Hansen, den 30.04.2019, Morten Wergeland Brekke, den 30.04.2019, Svein Arild Vestermo, (formand), den 30.04.2019.
Direktion:
Fratrådte:
Gregers Mogens Münter, den 28.02.2019.
Tiltrådte:
Morten Wergeland Brekke, (adm. dir), den 01.03.2019.
Bestyrelse:
Fratrådte:
Erling Sverre Tvete, den 17.11.2015.
Tiltrådte:
Gregers Mogens Münter, den 17.11.2015.
CVR-nummer:
21778702.
NAVN:
SAFEROAD DALUISO A/S.
Adresse: Hvidkærvej 33, 5250 Odense SV.
Kommune: Odense.
Selskabet er fusioneret med CVR-NR. 10278902,GG CONSTRUCTION A/S, der samtidig er opløst.
Vedtægter ændret: 25.08.2015
Nyt binavn: GG Construction A/S
Kapitalforhøjelse: kr. 61.535,00, indbetalt ved fusion, kurs 3.770,00.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.881.121,00.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan for den påtænkte fusion mellem CVR-NR. 21778102, SafeRoad Dalusio A/S (fortsættende) og CVR-NR. 10278902, GG Construction (ophørende). Der er endvidere modtaget erklæring fra vurderingsmændene om, at kreditorerne i CVR-NR. 21778702, SafeRoad Dalusio A/S og CVR-NR. 10278902, GG Construction A/S må antages at være tilstrækkeligt sikrede efter fusionen.
CVR-nummer:
21778702.
NAVN:
DALUISO A/S.
Adresse: Hvidkærvej 33, 5250 Odense SV.
Kommune: Odense.
Vedtægter ændret: 28.05.2015
Nyt navn: SAFEROAD DALUISO A/S
Nye binavne: Daluiso A/S, Daluiso Saferoad A/S
Slettede binavne: DALUISO INVEST A/S, NORSKILT TRAFFIC SAFETY DENMARK A/S, RAOL VEJMARKERING A/S, NOR-SKILT TRAFIKKSIKRING A/S, NORDISK VEJMARKERING A/S, DAARDA HOLDING A/S, ARMEFA A/S
Vedtægter ændret:
04.07.2014.
Direktion:
Indtrådt i direktionen:
Jeff Svane Eriksen (Økonomidirektør), den 04.07.2014.
Selskabet tegnes af direktionen i forening, af et medlem af bestyrelsen i forening med en direktør, eller af den samlede bestyrelse.
Bestyrelse:
Tiltrådt som formand:
Morten Wergeland Brekke, den 31.01.2014, Fratrådt som formand, men forbliver i bestyrelsen: Otto Frederik Spliid, den 31.01.2014.
Direktion:
Udtrådt af direktionen:
Morten Wergeland Brekke, den 31.01.2014, Jeff Svane Eriksen, den 31.01.2014.
Indtrådt i direktionen:
Gregers Mogens Münter, den 01.02.2014.
Vedtægter ændret:
13.09.2013.
Direktion:
Indtrådt i direktionen:
Jeff Svane Eriksen (Økonomidirektør), den 13.09.2013.
Selskabet tegnes af et medlem af direktionen i forening med et medlem af bestyrelsen eller af den samlede bestyrelse.
Bestyrelse:
Tiltrådt som formand:
Otto Frederik Spliid, den 24.06.2013, Fratrådt som formand, men forbliver i bestyrelsen: Morten Wergeland Brekke, den 24.06.2013.
Direktion:
Udtrådt af direktionen:
Christian Daluiso, den 24.06.2013.
Indtrådt i direktionen:
Morten Wergeland Brekke, den 24.06.2013.
Vedtægter ændret:
29.08.2012.
Nye binavne:
DAARDA HOLDING A/S, DANSK SIGNALMATERIEL A/S, ARMEFA A/S.
Kapitalforhøjelse kr. 1.232.426,00: kr. 483.065,00 indbetalt ved fusion, kurs 9.740,06. kr. 749.361,00 indbetalt ved fusion, kurs 7.226,81.
Kapitalen udgør herefter kr. 1.819.586,00.
Selskabet er fusioneret med CVR-NR. 10712009 DANSK SIGNALMATERIEL A/S, CVR-NR. 27419682 DAARDA HOLDING A/S, der samtidig er opløst.
Erhvervsstyrelsen har modtaget fusionsplan
for den påtænkte fusion mellem
CVR-NR. 27419682 DAARDA HOLDING A/S (ophørende).
CVR-NR. 21778702 DALUISO A/S (fortsættende), der tillige driver virksomhed under navnene DALUISO INVEST A/S, NORSKILT TRAFFIC SAFETY DENMARK A/S, RAOL VEJMARKERING A/S, NOR-SKILT TRAFIKKSIKRING A/S, NORDISK VEJMARKERING A/S.
CVR-NR. 10712009 DANSK SIGNALMATERIEL A/S (ophørende), der tillige driver virksomhed under navnet ARMEFA A/S.
Der er endvidere modtaget erklæring fra
Revision:
Udtrådt af revisionen:
ERNST & YOUNG P/S, den 07.05.2010.
Indtrådt i revisionen:
CVR-NR. 26052394 ERNST & YOUNG P/S, Gyngemose Parkvej 50, 2860 Søborg, den 07.05.2010.
Vedtægter ændret:
03.08.2009.
Slettede binavne:
TÅSTRUP VEJSKILTEFABRIK A/S (DALUISO A/S), TV SKILTE A/S (DALUISO A/S).
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Frode Smevoll, den 28.05.2009.
Indtrådt i bestyrelsen:
Morten Wergeland Brekke, den 28.05.2009.
Vedtægter ændret:
08.09.2008.
Vedtægter ændret:
11.08.2008.
Nye binavne:
TÅSTRUP VEJSKILTEFABRIK A/S (DALUISO A/S), TV SKILTE A/S (DALUISO A/S), NORSKILT TRAFFIC SAFETY DENMARK A/S (DALUISO A/S), RAOL VEJMARKERING A/S (DALUISO A/S), NOR-SKILT TRAFIKKSIKRING A/S (DALUISO A/S), NORDISK VEJMARKERING A/S (DALUISO A/S).
Kapitalforhøjelse:
kr. 87.160,00 indbetalt ved fusion, kurs 3.238,19.
Kapitalen udgør herefter kr. 587.160,00.
Selskabet er fusioneret med CVR-NR. 41921218 TÅSTRUP VEJSKILTEFABRIK A/S, der samtidig er opløst.
Erhvervs- og Selskabsstyrelsen har modtaget
fusionsplan i henhold til aktieselskabslovens § 134 a
for fusion mellem
CVR-NR. 21778702 DALUISO A/S. der tillige driver virksomhed under navnet DALUISO INVEST A/S (DALUISO A/S).
CVR-NR. 41921218 TÅSTRUP VEJSKILTEFABRIK A/S. der tillige driver virksomhed under navnene TV SKILTE A/S (TÅSTRUP VEJSKILTEFABRIK A/S), NORSKILT TRAFFIC SAFETY DENMARK A/S (TÅSTRUP VEJSKILTEFABRIK A/S), RAOL VEJMARKERING A/S (TÅSTRUP VEJSKILTEFABRIK A/S), NOR-SKILT TRAFIKKSIKRING A/S (TÅSTRUP VEJSKILTEFABRIK A/S), NORDISK VEJMARKERING A/S (TÅSTRUP VEJSKILTEFABRIK A/S).
Endvidere er modtaget erklæring fra
vurderingsmændene i henhold til aktieselskabslovens §
134 c, stk. 4.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
CVR-NR. 29442789 NIELSEN & CHRISTENSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 29.04.2008.
Indtrådt i revisionen:
ERNST & YOUNG STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Ro's Torv 53, 4000 Roskilde, den 29.04.2008.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
ERNST & YOUNG STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, den 09.04.2008.
Indtrådt i revisionen:
CVR-NR. 29442789 NIELSEN & CHRISTENSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, Hasseris Bymidte 6, 9000 Aalborg, den 09.04.2008.
Bestyrelse:
Fratrådt som formand, men forbliver i bestyrelsen: Otto Frederik Spliid, den 07.02.2008.
Udtrådt af bestyrelsen:
Christian Daluiso, den 07.02.2008, Mogens Mathiasen, den 07.02.2008.
Indtrådt i bestyrelsen:
Frode Smevoll (formand), den 07.02.2008, Erling Sverre Tvete, den 07.02.2008.
Revision:
Udtrådt af revisionen:
CVR-NR. 29442789 NIELSEN & CHRISTENSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB, den 07.02.2008.
Indtrådt i revisionen:
ERNST & YOUNG STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB, Ro's Torv 53, 4000 Roskilde, den 07.02.2008.
Vedtægter ændret:
10.05.2007.
Ny adresse:
Hvidkærvej 33, Højme, 5250 Odense SV.
Bestyrelse:
Udtrådt af bestyrelsen:
Domenico Daluiso, den 10.10.2005, Lisbeth Salmonsen, den 10.10.2005.
Indtrådt i bestyrelsen:
Direktør Erik Christensen, den 10.10.2005, Direktør Mogens Mathiasen, den 10.10.2005, Advokat Otto Frederik Spliid, den 10.10.2005.
7 registered in CVR.
P-number 1017631507Rokhøj 3, 8520 Lystrup
P-number 1005198706Hvidkærvej 33, 5250 Odense SV
P-number 1008456174Agenavej 31, 2670 Greve
P-number 1017608807Gugvej 126, 9210 Aalborg SØ
P-number 1031561570Lejrvej 9, 3500 Værløse
P-number 100631019724, 9999 Ukendt
P-number 1028234607Vinkelvej 5, 6600 Vejen
No other current company drawn.
No other current company drawn.